Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze nowego sprzętu


Marcin Zakrzewski

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Planuje wymienić sprzęt audio na coś na czasie. Aktualnie używam już 20 lat (od nowości) zestawu Technics SL-EH570. Sprzęt o dziwo ciągle działa, choć CD już przeskakuje, magnetofon nie używany z 10 lat nawet nie wiem czy działa. Mam do tego sprzętu duży sentyment ale pora na coś nowego. 

Ogólnie nie chciałbym popełnić błędu i kupić coś co będzie grało gorzej niz ten zestaw. Lubię głęboki i dynamiczny bas, który dla mnie jest podstawą słuchania muzyki. Nie ma dudnić i harczec tylko ma być dynamicznie, głęboko i czysto. Muzyka jaka preferuje to ogólnie pojęty metal, rock itp. 

Chciałem kupić zestaw 

Yamaha MusicCast R-N402D  + Indiana Line Nota 550 X  lub Yamaha MusicCast R-N303D, Pure Acoustic NOVA 8

ale opinie o kolumnach nie są zbyt dobre - tzn mają mało basu albo grają płasko. 

Co polecilibyście tak, aby zagrało jak chce czyli nie gorzej niż ten technics którego mam a było na czasie - z bluetooth, serwisami streamingowymi, mp3 itd. Może yamaha z jakimiś innymi pasującymi kolumnami? 

Może zestaw od innego producenta Denon, Marantz.... Nie ma znaczenia. 

Nowe kolumny dobrze by było aby były podlogowe. 

Metraż w którym zestaw ma grać to 40m2.

 

Z góry dziękuję za każdą sugestie i pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn. Pure Acoustic to nie jest dobra opcja, Indiana Line to lepsza opcja, ale niestety nie nagłośni 40 m2. Z opcji tańszych świetnie sprawdzą się bardzo dobre, polskie Pylon Audio Pearl 27. Trochę drożej, ale lepiej będzie na bazie Monitor Audio Bronze 6, ale tutaj musimy zbudować kompletny zestaw, będzie znacznie taniej. Bardzo dobrym uzupełnieniem kolumn będzie amplituner Yamaha R-N602 (nie schodź poniżej tego amplitunera) lub świetny wzmacniacz NAD C338.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na posty w tym wątku pogrzebałem trochę w innych postach na forum, poczytałem i wybór ostatecznie padł na

Yamaha R-N602 + Heco Aurora 700. 

Czy to odpowiedni zestaw i zaspokoi moje preferencje dźwiękowe? 

Troche ponad zakładany budżet ale do ogarnięcia, częściowo ratalnie. Widzę że też go macie u się siebie. 

... albo te Monitor AUDIO Bronze z Waszego postu... 

Edytowano przez Marcin Zakrzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj.Bo ludzie którzy całe życie używali Technicsa i przechodzą szczególnie na Yamahę mogą być na początku rozczarowani.Nie kupuj w ciemno.Rob odsłuchy.Najlepiej w domu u siebie.Moj brat do dziś ma Technicsa, chyba pół pokoju...😁 I dla niego ani Yamaha ani Rotel ani nic innego nie brzmi dobrze dlatego wiem co piszę.Sluchaj i jeszcze raz słuchaj zanim kupisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Zakrzewski napisał:

Czekając na posty w tym wątku pogrzebałem trochę w innych postach na forum, poczytałem i wybór ostatecznie padł na

Yamaha R-N602 + Heco Aurora 700. 

Czy to odpowiedni zestaw i zaspokoi moje preferencje dźwiękowe? 

Troche ponad zakładany budżet ale do ogarnięcia, częściowo ratalnie. Widzę że też go macie u się siebie. 

... albo te Monitor AUDIO Bronze z Waszego postu... 

To dwa bardzo dobre zestawy. Heco oferują trochę spokojniejsze, bardziej plastyczne granie. Monitor Audio Bronze grają natomiast bardziej swobodnie, analitycznie, żywo. Ale obydwie konfiguracje są moim zdaniem optymalne.

Mamy powyższe zestawy od ręki, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania do naszego salonu, oczywiście zawsze służymy także pomocą w doborze on-line i telefonicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...