Skocz do zawartości

Kolumny Triton


hlary

Recommended Posts

Co myślicie, aby do AS-501 kupić Triton Seven ? Czy ten wzmak nie będzie za słaby ? Jakościowo ? Teraz mam Klipsche R-26F. Lubię wyraźną górę i dół, ale trochę brak mi wyrazistego środka. Jako pokolenie z czasów komuny (gdzie wszystko grało siermiężnie, a najlepsze to były Altusy 140) to z przyzwyczajenia zawsze podkręcam górę i dół. Ale na Yamaha z Klischami gram raczej Pure Direct, bo góry i dołu jest dosyć samo z siebie.

Zobaczyłem te kolumny i opinie o nich. Nie ma o nich dużo opinii. Może ktoś je ma lub słyszał na żywca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na stronach audiofilskich https://www.stereophile.com przeczytałem fajne relacje "zwykłych" melomanów o tych kolumnach. Po tych "recenzjach" wiem, że nie muszę już szukać zintegrowanego wzmaka za kilkanaście tysięcy złotych, zobaczymy czy wystarczy moja Yamaha A-S501 ?

Wypowiedź flavio constantino" 

"GoldenEar Triton Seven - realny test

Miło jest czytać te wszystkie wymyślne i dopracowane recenzje w Stereophile Magazine i tym podobnych, ale wiemy, że ci faceci są profesjonalistami, używającymi tylko bardzo wysokiej klasy elektroniki w starannie zaprojektowanym środowisku. Po przeczytaniu wiele o Triton 7 postanowiłem sam ich wysłuchać i udałem się do mojego lokalnego sprzedawcy. Były tam wszystkie okrzyki i zachwyty płynące z recenzji, żywa muzyka płynąca z dwóch małych głośników (w porównaniu do mamutów w okolicy), ale dopompowana przez elektronikę za 40 tysięcy dolarów i kable za 5 tysięcy dolarów.

Cóż, nie mogłem znieść męczącego mnie pytania, „jak dobrze zagrałyby one w moim prawdziwym świecie” i zabrałem je do domu.

Dom to przeciętne mieszkanie z trzema sypialniami i powierzchnią 1.600 m2 na Florydzie, z jedną z sypialni otwartą na salon i używaną jako sala muzyczna i telewizyjna (proszę, nie używaj kina domowego). Tam dźwięk jest tworzony przez wzmacniacz Yamaha A-S500, PS3 do odtwarzania płyt CD i programów Blue Ray, Logitech Squeezebox, który przenosi zawartość z mojego komputera i Pandory. Bardzo prosty zestaw za 1.000 $. Kiedy przybyły Tritony, przywitałem je parą zaawansowanych kabli za ... 80 dolarów (bardzo dobrze) wykonanych ręcznie w Fort Lauderdale. W domu nie mam żadnych przeróbek akustycznych, a głośniki zostały ustawione tak lepiej, jak pozwalały na to drzwi i meble.

Przez większość czasu nie siedzimy przed sprzętem, ale pracujemy w biurze lub przy rozmowach w salonie. Moja żona i ja lubimy słuchać fajnej muzyki (jazz, Bossa Nova, light Classics itp.) Przy niskim lub umiarkowanym poziomie głośności, który pozwala nam rozmawiać naturalnie.

Kolumny grają jak zwykle. Ale nagle i subtelnie zaczynamy odczuwać obecność innych osób w domu. Zawsze jest Bebel Gilberto, Oscar Peterson, Michael Bubblé, Lee Ritenour - wszyscy - tam, w drugim pokoju, grają dla nas żywcem. Tam możemy ich CZUĆ.

Czy to nie fajne?

Nie muszę ci już mówić o siedzeniu w fotelu i poważnym słuchaniu muzyki lub oglądaniu programu. Już wszystko o tym przeczytałeś, prawda?"

 

Wypowiedź michael green
"miło jest słuchać
Wspaniale jest słuchać komentarz z innego postu. Nie wyobrażam sobie systemu, który brzmi dobrze tylko w idealnym miejscu. Słodkie miejsca są świetne, nie zrozumcie mnie źle, wczoraj wieczorem ktoś był u mnie, a kiedy tam wszedł, powiedział: „muzyka jest wokół mnie”. Myślę, że to cudowne, ale prawdziwym testem systemu do słuchania muzyki jest to, że możesz poczuć obecność innych w swoim domu, kiedy prowadzisz swoją działalność.
to naprawdę fajne! ”

Wypowiedź tigrenrike
„System Triton Seven w prawdziwym pokoju… !!!
Wyznaję, że kupiłem system nagłaśniający całkowicie ślepy, opierając się wyłącznie na tym, co przeczytałem w recenzjach. Byłem trochę niedowierzający, ponieważ mój budżet był niewielki. Mam Denon X3100 (800 USD) i 1,85 USD kabel p / f. Mój pokój to zamknięty pokój o wymiarach 12 x 15 x 9 godzin. Suchałem B&W, KEF, Martin Logan, Totem, Definitive, PSB, Monitor Audio i inne bardzo drogie głośniki ... Ale muszę powiedzieć, że nigdy nie słyszałem takiego dźwięku: tak realnego, tak wyraźnego i tak czystego .... Nie mogę sobie wyobrazić, jak by to brzmiało z amplitunerem Cambridge AZURE 751R v2 za 3000 $. Mój system składa się z: 2 Triton Seven, 2 AON (tył) 2, 1 SuperCenter X, 1 subwoofer SVS SB-2000), i po prostu KOCHAM TO, KOCHAM I KOCHAM TO ... Czy powiedziałem, że ja KOCHAM TO???"

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...