Skocz do zawartości

Średnio zadowolony z nowego audio...


HBanger

Recommended Posts

Witam,

Poczytałem trochę o sprzęcie audio tu na forum oraz innych i zdecydowałem się na Yamahe RX-V685 + kolumny Dali Oberon 7. Salon, w którym znajduje się sprzęt ma powierzchnię około 40m2. Dodam, że nie jestem audiofilem lecz brakuje mi w tym zestawie jakby mocy. Jest dosyć szczegółowo  natomiast mało przestrzennie i mało dynamicznie. Jakby miękko takie trochę "flaki z olejem" :) . Dopiero gdy odkręcę Yamahę pod blisko 0dB lub nawet więcej jakoś to gra. Ale wiadomo jest wtedy już dosyć głośno. Dawno temu miałem do mini wieży Sony podłączone Stare Altusy podłogowe bodajże z 10" głośnikami niskotonowymi i jak słuchałem koncertowej wersji utworów to bas aż klatką piersiową poruszał :) Spodziewałem się przynajmniej takiego efektu już na w miarę jako takim sprzęcie jaki teraz mam. Wysokie tony też jakby drugoplanowe, jest ich jak dla mnie zamało. Muzyka rockowa jakby zlewała się. W jaki sposób mogę poprawić brzmienie tego zestawu? Myślałem o zastosowaniu końcówki mocy w postaci Cyrus One. A moze Sub Dali e12-f, tylko co wtedy z wysokimi tonami? Kolumny czy 1m czy 20cm od ściany nie robi dla mnie różnicy. Kable standardowe marketowe 2,5mm2. Gdyby ktoś zastanawiał się czemu nie wzmacniacz stereo to chciałem ten zestaw przystosować również do kina. 

Proszę o jakieś porady.

Pozdrawiam.

Edytowano przez HBanger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji. Zamiast amplitunera kina domowego, zastosuj dobry, klasyczny wzmacniacz, różnica będzie bardzo duża. Możesz także wspomóc się dobrym subwooferem, ale to nie doda Ci swobody, mikrodynamiki. Jeśli subwoofer, to spójrz na ofertę SVS, najlepiej serię 2000. 
Wspominałeś o Twoim starym zestawie, jeśli lubisz takie brzmienie, to trzeba było wybrać kolumny Klipsch, może Polk Audio albo np. Magnat Transpuls. 
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem jeśli miałbyś rozbudować system to raczej o końcówkę mocy ( na przykład Cyrus XPower ) niż o wzmacniacz zintegrowany ( jeśli jednak wzmacniacz to taki z bypass, może Atoll In100 Signature ). Amplituner kina domowego tej klasy zawsze będzie miał ograniczenia. Uważam jednak, że problemem są też kolumny, których barwa nie do końca odpowiada Twoim preferencjom. Ciężko to będzie teraz wyciągnąć na prostą, więc pytanie czy masz jeszcze możliwość ich wymiany?

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sub jest tu potrzebny to jest fakt.

Ale on nie zmieni Ci tego że musisz krecić gałką do 0 i nie zmieni Ci efektu stereo. Tu jednak końcówka. Chodz moim zdaniem mega dziwne że tak masz.

Robiłeś kalibrację ? Może została wykona niepoprawnie. Dojscie do 0 to już na prawdę głośne słuchanie powinno być.

Sprawdź to w pierwszej kolejności.

Jak nie to Cyrus ONE na pewno się tutaj sprawdzi. Zapraszam po wypożyczenie. Jest też na niego teraz lepsza cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za zainteresowanie tematem...

Tak podejrzewałem, że jednak kolumny nie spełniają moich oczekiwań. Tak zgadza się przy 0dB jest głośno ale też bardziej szczegółowo i "wyraźnie". Problemów ze słuchem nie mam :). YPAO skonfigurowane było i jest lepiej. Pure direst to już zupełnie płytko a liczyłem, że w ten sposób głównie będę słuchał ulubionych wykonawców. Jeżeli chodzi o kolumny to mogę je jedynie sprzedać i kupić coś innego lub ten Cyrus One... Jak narazie zagłębiam się jeszcze w możliwosci Yamaszki i testuję ustawienia. Może na sam początek powinienem kupić jakieś markowe kable? Dodam, że muzyki słucham z płyt CD na odtwarzaczu Yamaha BD-S681 podłączonym do Ampli optycznie. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz spróbować przewodami, które mocniej zaznaczą dół pasma, a wycofają trochę górę. Może to być na przykład Kimber 4PR. Niemniej nie upatrywałbym w tym przypadku, aż tak zdecydowanej zmiany barwy dźwięku. Już więcej w tej mierze zdziała subwoofer, bo dociąży brzmienie ale to chyba nie tędy droga. Góra pasma cały czas będzie się wybijać.

Wypożycz i sprawdź wspomnianego Cyrusa, możesz pomyśleć o przewodach Kimbera, jeśli jednak się to nie sprawdzi zostanie rozważenie zmiany kolumn.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...