Skocz do zawartości

Sprzęt dla nowicjusza do 3 tys


Amster

Recommended Posts

Witam,

na wstępie chciałbym się przywitać i będę wdzięczny za wyrozumiałość w wielu kwestiach.

Jeżeli chodzi o audio jest kompletnym laikiem i większość moich pytań pewnie będzie trywialna, aczkolwiek mam nadzieje, że szybko załapię temat.

Powoli przymierzam się do zakupu pierwszego sprzętu stereo, dlatego budżet pewnie dla większości z Was będzie wydawał się śmieszny, ale wychodzę z założenia, że nie odrazu Rzym zbudowano. Nie jestem audiofilem i pewnie w większości przypadków dźwięk będzie identyczny dla kolumn za 500 czy 2,5 tys zł ;))

W chwili obecnej do odsłuchu używam głośnika z serii Marshall model Woburn, głównie ze względu na wydobywający się bass, który zdecydowanie lepiej brzmi niż w modelu Stanmore.
Do odsłuchu nie wykorzystuje żadnego CD, bazuje w większości na strumieniowaniu przez Bluetooth lub przez podłączony TV, dlatego urządzenie musi mieć taką możliwość, nie pogardziłbym możliwością przesyłu przez AirPlay.

Wykorzystywany sprzęt chciałbym oczywiście podłączyć do TV, aby wzmocnić wrażenia z oglądania Netflixa;)

Na Allegro znalazłem gotowy zestaw z kolumnami POLK T50, które cieszą się niezłymi opiniami w sieci wraz z amplitunerem Yamahy (zawsze uważałem ich sprzęty za produkty z wyższej półki).

https://allegro.pl/oferta/amplituner-yamaha-r-s202d-kolumny-polk-audio-t50-8275664664

Na głośniki wpadłem przypadkiem na YT oglądając zamieszczony test:
 


Na chwilę obecną wynajmuje mieszkanie i salon jest połączony z kuchnią.

Wielkość pomieszczenia to ok 25 m2.
Głośniki rozmieszczone byłyby przy krańcach półki. 

Kanapa jest oddalona ok 1,5 m od półki.

Będę wdzięczny za pomoc:))

IMG_0223.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na pewno przejście na sprzęt typowo stereofoniczny da Ci lepszy efekt, a niż z Twojego Marshala. Yamaha RS202 nie ma gniazdka optycznego do podłączenia telewizora. Poszedłbym krok dalej i wybrał Yamahe RN 303. Będział miał optykę i jeszcze radio internetowe z aplikacją. Z głośników dobierz Pylony  Pearl 20 za 1000 zł i w sumie mieścisz się w budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, milk-monster napisał:

Nowy SMSL Q5 PRO

Kolumny używane np https://allegro.pl/oferta/kolumny-elac-fs-107-jet-120w-swietny-stan-srebrne-9435462862 

Kolumny nowe

 https://nautilus2.pl/magnat-quantum-723-1 

U mnie Q5 + Elac BS 123 + Chromecast Audio 

Testuję od wczoraj tynk ze ścian leci na 18m² 👍

 

Nie przypada mi to zbytnio do gustu niestety.

 

29 minut temu, Miras23 napisał:

Na pewno przejście na sprzęt typowo stereofoniczny da Ci lepszy efekt, a niż z Twojego Marshala. Yamaha RS202 nie ma gniazdka optycznego do podłączenia telewizora. Poszedłbym krok dalej i wybrał Yamahe RN 303. Będział miał optykę i jeszcze radio internetowe z aplikacją. Z głośników dobierz Pylony  Pearl 20 za 1000 zł i w sumie mieścisz się w budżecie.

Jak na tym polu spisywałoby się połączenie samego wzmacniacza NAD C338 + kolumny Polk? 
Naczytałem się, że ten wzmacniacz ma bardzo dobrze opinie i stąd moje rozważania w tym kierunku.

Chciałbym, aby faktycznie pojawiła się ogromna przepaść między tym co kupie a Marshallem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubad napisał:

Muzycznie lepiej postawić na nada c338 tylko biorąc pod uwagę budżet to zje on praktycznie całość i gdzie miejsce na kolumny. 

A gdyby coś podobnego dosztukować pod kolumny PYLON OPAL 23??

Na YT bardzo dobrze komponują się z NADA, ale faktycznie robi się już ok 4 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, milk-monster napisał:

Słuchałeś kiedyś Q5 nie mylić z audi 😉 

Taka mała rada nie sugeruj się YT

Jasne, tylko tutaj nie ma możliwości stumieniowania muzyki bezpośrednio z YT, a na tym najbardziej mi zależy.

Co mógłbym dobrać do kolumn Pylon opal 23??

Czy jest spora różnica między POLK T50, a w/w Opalem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem T50 kupić do Q5 ale to jednak nie było by dobre rozwiązanie radzą sobie OK w STEREO ale jednak to są kolumny do kina domowego PYLON-ów nie słyszałem nie znam jak grają!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amster napisał:

Nie przypada mi to zbytnio do gustu niestety.

 

Jak na tym polu spisywałoby się połączenie samego wzmacniacza NAD C338 + kolumny Polk? 
Naczytałem się, że ten wzmacniacz ma bardzo dobrze opinie i stąd moje rozważania w tym kierunku.

Chciałbym, aby faktycznie pojawiła się ogromna przepaść między tym co kupie a Marshallem.

W tym przypadku będzie bez porównania lepiej na wzmacniaczu NAD C338. To będzie wyższy poziom pod każdym względem - oprócz aplikacji. 

Z Nadem też bym postawił na głośniki Pylona. Ten, wyciśnie wszystko z tych głośników.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, milk-monster napisał:

Jeżeli tan NAD C338 musisz zwiększyć budżet 

Nad niestety odpadł bo znalazłem informacje, że z YT bezpośrednio nie można prowadzić streamingu.

Pojawił się za to na tapecie ampli Onkyo dostępny za 1600 na OLX.
https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-8250-amplituner-stereo-outlet-9636890336

Czy jakość muzyki będzie przyzwoita dla amatora??

Swoje jeszcze na rozdrożu przy wyborze kolumn.
Czy te Phylony OPAL 23 faktycznie są warte swojej ceny i biją na głowę Phylony Pearl 20 lub 25?

Ewentualnie jakieś inne sugestie??

15 minut temu, Miras23 napisał:

W tym przypadku będzie bez porównania lepiej na wzmacniaczu NAD C338. To będzie wyższy poziom pod każdym względem - oprócz aplikacji. 

Z Nadem też bym postawił na głośniki Pylona. Ten, wyciśnie wszystko z tych głośników.

Dzięki za odpowiedź. 
Czy ONKYO też sobie poradzi? 
Lub ewentualnie coś tańszego, zamknąłbym się wtedy w 3,5 maksymalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Amster napisał:

Nad niestety odpadł bo znalazłem informacje, że z YT bezpośrednio nie można prowadzić streamingu.

Pojawił się za to na tapecie ampli Onkyo dostępny za 1600 na OLX.
https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-8250-amplituner-stereo-outlet-9636890336

Czy jakość muzyki będzie przyzwoita dla amatora??

Swoje jeszcze na rozdrożu przy wyborze kolumn.
Czy te Phylony OPAL 23 faktycznie są warte swojej ceny i biją na głowę Phylony Pearl 20 lub 25?

Ewentualnie jakieś inne sugestie??

Dzięki za odpowiedź. 
Czy ONKYO też sobie poradzi? 
Lub ewentualnie coś tańszego, zamknąłbym się wtedy w 3,5 maksymalnie.

Onkyo też sobie poradzi, ale Nad wydaje się być pewniejszy "softowo" - po za tym ma Chrome casta, a to jest już duuuuuża zaleta uważam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Onkyo też sobie poradzi, ale Nad wydaje się być pewniejszy "softowo" - po za tym ma Chrome casta, a to jest już duuuuuża zaleta uważam.

Idę jeszcze w innym kierunku.
Jak wypadałby taki oto zestaw??

https://allegro.pl/oferta/zestaw-stereo-denon-avr-x550bt-polk-audio-t50-9197806416

NAD C338 jednak odpuszczam. 
Jeżeli miałbym iść w kierunku AMPLI skierowałbym się na jakąś używkę z Yamahy lub ONKYO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika zawsze jakąś można dobrać prawda??

Czy warto dołożyć z kolumn POLK T50 do Pylon Opal 23?
Zastanawiam się, czy wykorzystam ich potencjał.

Zwłaszcza, że przesiadka będzie z Marshalla czyli tak właściwie jak teraz czytam niewiele było mi potrzebne do szczęścia.

Suma summarum mogłem kupić jeszcze jednego Marshalla i zestroić je w stereo :)

Edytowano przez Amster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amster napisał:

Idę jeszcze w innym kierunku.
Jak wypadałby taki oto zestaw??

https://allegro.pl/oferta/zestaw-stereo-denon-avr-x550bt-polk-audio-t50-9197806416

NAD C338 jednak odpuszczam. 
Jeżeli miałbym iść w kierunku AMPLI skierowałbym się na jakąś używkę z Yamahy lub ONKYO.

Dlaczego odrzucasz Nada?

I dlaczego wybierasz amplituner do kina za 900 zł, który brzmi na poziomie miniwieży?

Może warto jednak posłuchać..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do marketu ME itp o salonie audio nie wspomnę poproś sprzedawcę żeby ci włączył jakikolwiek zestaw stereo uwierz mi że usłyszysz różnicę i tego Marshalla schowasz do szafy.

Poprostu nie wiesz czego chcesz i nie wmawiaj sobie że Marshall ci wystarcza. 

Na początku nie dobierzesz idealnego zestawu dla siebie to nie znaczy żeby kupić gotowy kiepski zestaw i się cieszyć że fajnie to gra. 

@Miras23 dobrze ci radzi ten DENON jest kiepski!!!! 

Tak jak pisałem jutro branża doradzi ci zestawy zdecyduj się na coś!! Słuchaj po jakimś czasie odkryjesz jaki dźwięk Tobie pasuje! 

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...