Skocz do zawartości

Sprzęt dla nowicjusza do 3 tys


Amster

Recommended Posts

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Dlaczego odrzucasz Nada?

I dlaczego wybierasz amplituner do kina za 900 zł, który brzmi na poziomie miniwieży?

Może warto jednak posłuchać..?

Odpuszczam z tego względu, że nie chciałbym być uzależniony od chromecasta na rzecz jakiegoś „kombajna”.

 

1 godzinę temu, milk-monster napisał:

Idź do marketu ME itp o salonie audio nie wspomnę poproś sprzedawcę żeby ci włączył jakikolwiek zestaw stereo uwierz mi że usłyszysz różnicę i tego Marshalla schowasz do szafy.

Poprostu nie wiesz czego chcesz i nie wmawiaj sobie że Marshall ci wystarcza. 

Na początku nie dobierzesz idealnego zestawu dla siebie to nie znaczy żeby kupić gotowy kiepski zestaw i się cieszyć że fajnie to gra. 

@Miras23 dobrze ci radzi ten DENON jest kiepski!!!! 

Tak jak pisałem jutro branża doradzi ci zestawy zdecyduj się na coś!! Słuchaj po jakimś czasie odkryjesz jaki dźwięk Tobie pasuje! 

 

 

Chyba tak będę musiał zrobić.. Czym więcej czytam tym bardziej mam wrażenie, że łatwiejsza może być fizyka kwantowa 😂

 

58 minut temu, Miras23 napisał:

:):)

No niestety, jak to mówi młodzież "mizera" -ale model "wyższy" 650 niestety też jest słabiutki. Żeby było przyzwoicie, to te 2500 zł trzeba wydać. Choć gdybyś już bardzo chciał amplituner do kina (choć po co:)? to wolałbym Yamahę RXV 685.

teraz jeszcze bardzo spodobały mi się kolumny Phylon Saphhire 25, które podobno lepiej grają niż Opale 23.

czy lepiej do nich byłoby kupić jakiś tańszy wzmacniacz czy amplituner Onkyo 8250. Znalazłem za 1600 zł prawie nówkę.

Denona rzecz jasna odrzucam;)

Ps. Będę wdzięczny za informacje czy te kolumny są dobrą drogą;) Interesuje mnie głównie przyjemny głęboki bada przy niskiej głośności.

PS2. Marshall trafił na aukcje. Ryzyk fizyk i żegnam się z nim. Mam nadzieje, że z czasem stwierdzę, że był to dobry wybór.

Edytowano przez Amster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minut temu, Amster napisał:

Odpuszczam z tego względu, że nie chciałbym być uzależniony od chromecasta na rzecz jakiegoś „kombajna”.

Chromecast Audio to jest naprawdę dobry sprzęt!!

22 minuty temu, Amster napisał:

PS2. Marshall trafił na aukcje. Ryzyk fizyk i żegnam się z nim. Mam nadzieje, że z czasem stwierdzę, że był to dobry wybór

Oczywiście że stwierdzisz że to dobry wybór!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 8150 nie ma tidala. Ja bym polował na używkę 8250 albo RN 602 jak już.

Na jakiej podstawie wybrałeś te szafiry? Tak jak poprzednio T50?

Moim zdaniem jak juz szukasz sprzętu używanego to kieruj swój wzrok na lepsze produkty. No chyba że chcesz nie wykorzystywać w pełni budżetu.

Z nowych moge Ci zaproponować na odsłuch Toppinga MX 3 + IEAST M30 PRO + Melodika BL 40 MKIII lub Indiana Line Tesi 561.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Model 8150 nie ma tidala. Ja bym polował na używkę 8250 albo RN 602 jak już.

Na jakiej podstawie wybrałeś te szafiry? Tak jak poprzednio T50?

Moim zdaniem jak juz szukasz sprzętu używanego to kieruj swój wzrok na lepsze produkty. No chyba że chcesz nie wykorzystywać w pełni budżetu.

Z nowych moge Ci zaproponować na odsłuch Toppinga MX 3 + IEAST M30 PRO + Melodika BL 40 MKIII lub Indiana Line Tesi 561.

Jak to wyglada po kątem wypożyczenia?

Generalnie czytam opinie o kolumnach do tego komentarze na Yt.

Co masz na myśli pisząc o lepszych używanych urządzeniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe propozycje.

Czyli wiem, że iść w stronę Yamahy i ten model.

Czy głośniki opal 23 będą też z tym dobrze współgrać?

Chyba bardziej wolałbym kolumny podłogowe niż tego typu.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że na ten moment kieruje się opiniami.

Ale chciałbym również poznać, Waszą opinie, dlatego jeżeli mógłbym Was prosić o wskazanie jakiegoś kierunku byłbym wdzięczny.

Zależy mi głównie na miękkim basie, ale też nie przesadzonym. Z tego co wyczytałem Pylony taki mają i to mnie skierowało w ich kierunku.

Jezeli w używanym sprzęcie mogę znaleźć fakt zestaw nie widzę oczywiście problemu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kubad napisał:

Najpierw zdecyduj się czy chcesz stawiać na kino czy stereo. Lub umów się na odsłuch porównaj jak dla ciebie wypada różnica pomiędzy wzmacniaczem nada c338, a amplitunerem AV Yamahą rx-v685, po będziesz wiedział więcej. 

Czy są jakieś znaczące różnice między tymi urządzeniami, a Maranzem 6005, który do kupienia jest już za 1500?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saphire25 są modelem wyżej jak OPAL 

Co do Heco i B&W są lepsze jak OPAL 

PYLON Topaz kupują głównie osoby w marketach stąd tyle pozytywnych opinii o nich!

Ale to jest moje zdanie i nie każdy z tym się zgodzi!!

S4HOME dał ci ciekawą propozycję nowego sprzętu wypożycz posłuchaj u siebie w domu to inne słuchanie!!

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę lecę na odsłuch w Poznaniu, więc spokojnie.
Dziś byłem w MediaMarkt, ale nic poza Yamahą i Denonem nie mieli, o kolumnach już nie wspomnę.

Wspomniałem koledzy na początku, że jestem totalnym laikiem 
Szczerze to nawet nie wiem czy zwróciłbym uwagę na różnicę gdybyście pokazali mi sprzęt za 1,5 tys, a sprzęt za 5 tys;)

Lubie tak jak wspomniałem jak jest ciepły bas i krystaliczne dźwięki.

Teraz znalazłem kolumny Heco Aureora 1000 za 2700 od ręki. 
Pytanie jak to zagra z Yamahą R N602 i czy faktycznie ta YAMAHA da radę napędzić te kolumny.
Nie wiem tylko jak to sprawdziłoby się w pomieszczeniu jakie pokazałem w pierwszym poście.

PS. Ile dodatkowo musiałbym zabulić za kable??

Dodatkowo, w Poznaniu również jest na sprzedaż ten Ampli z głośnikami B&W 685 s2, czyli to co podaliście wyżej w linku.
Jak miałaby się ten zestaw w stosunku do Heco 1000?

Naprawdę byłaby duża przepaść między tymi urządzeniami?

 

Edytowano przez Amster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś być paetą masz talent do pisania 😉 

Chyba nikt ci nie powie kup TO i będziesz zadowolony padły PROPOZYCJE pojedź odsłuchaj i podejmij decyzję SAM !!!!

Oczywiście poinformuj nas co kupiłeś 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...