Skocz do zawartości

Sprzęt dla nowicjusza do 3 tys


Amster

Recommended Posts

2 godziny temu, Amster napisał:

AudioPlaneta, aczkolwiek dziś miałem otrzymać informacje czy odbyła się sprzedaż tego urządzenia po prezentacji i cisza..
Więc na tem moment mam problem.

Masz jakieś namiary na sklep w Poznaniu, który umożliwi odsłuch?

Dzisiaj byłem w Audioplazie na Wildzie, bo kumpel szuka zestawu i pomagam mu wybierać coś ciekawego.

Odsłuch typowo Heco Aurora 700 i nic innego, bo już wstępnie wybrał sobie Sapphire 23 i jeszcze chciałem sprawdzić, czy czasem mu Heco nie podejdą zanim złoży zamówienie.

Pan podczas odsłuchu przyznał dziś, że kolumny są prosto z pudła, więc słuchaliśmy niewygrzanych kolumn i tak, jak przy moich D28 raczej wygrzewanie nie było potrzebne, bo z miejsca zagrały kozacko, tak Heco wypadły blado na tyle, że w sumie po 30 minutach jakichś prób ingerowania w EQ poszliśmy stamtąd w cholerę ;)

Dlatego jeśli uda im się je wygrzać chociaż z kilkadziesiąt godzin, to możesz się tam umówić, ale w razie gdyby to miało być jutro, to raczej nie ma sensu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Dzisiaj byłem w Audioplazie na Wildzie, bo kumpel szuka zestawu i pomagam mu wybierać coś ciekawego.

Odsłuch typowo Heco Aurora 700 i nic innego, bo już wstępnie wybrał sobie Sapphire 23 i jeszcze chciałem sprawdzić, czy czasem mu Heco nie podejdą zanim złoży zamówienie.

Pan podczas odsłuchu przyznał dziś, że kolumny są prosto z pudła, więc słuchaliśmy niewygrzanych kolumn i tak, jak przy moich D28 raczej wygrzewanie nie było potrzebne, bo z miejsca zagrały kozacko, tak Heco wypadły blado na tyle, że w sumie po 30 minutach jakichś prób ingerowania w EQ poszliśmy stamtąd w cholerę ;)

Dlatego jeśli uda im się je wygrzać chociaż z kilkadziesiąt godzin, to możesz się tam umówić, ale w razie gdyby to miało być jutro, to raczej nie ma sensu :)

Czyli generalnie co?

Nie było słychać wcale basu czy jak to wygląda?

Wszystkie opinie w sieci wskazują, że z tych kolumn bass płynie i sięga bardzo nisko, a na tym głównie mi zależy.

Co daje wygrażanie kolumn? Czy trzeba słuchać w określonych parametrach, aby to zrobić?
Pisalem tutaj i modelu Sapphire 25 i mi powiedziano, że Phylony są słabe:/

 

Ok, teraz sprawdziłem xD Diamond 28 to nie mój budżet xD

Edytowano przez Amster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Amster napisał:

Czyli generalnie co?

Nie było słychać wcale basu czy jak to wygląda?

Wszystkie opinie w sieci wskazują, że z tych kolumn bass płynie i sięga bardzo nisko, a na tym głównie mi zależy.

Co daje wygrażanie kolumn? Czy trzeba słuchać w określonych parametrach, aby to zrobić?
Pisalem tutaj i modelu Sapphire 25 i mi powiedziano, że Phylony są słabe:/

 

Ok, teraz sprawdziłem xD Diamond 28 to nie mój budżet xD

O wygrzewaniu kolumn możesz poczytać na google. Heco wczoraj zagrały płytko. Bas w numerach naprawdę basowych czasami zanikał i jak pogadaliśmy o tym ze sprzedawcą, wtedy przyznał się, że dopiero co wyciągnął je z kartonu.

Pylony nie są słabe. Generalnie z odsłuchów, jakie przeprowadzałem na drodze do mojego aktualnego zestawu, kolumny Pylona w salach odsłuchowych wypadały wręcz najlepiej jeśli chodzi o bas.

W Poznaniu możesz skoczyć do audiostrefy na Głogowskiej - tam mają świetną salę odsłuchową. Mają Szafiry na pewno do odsłuchania - sprawdź zarówno 23, jak i 25.

Mój kumpel, który jest lekkim bassheadem, bo wychował się na kulturze rave, był zaskoczony, ile basu wyszło z niewielkich przetworników Sapphire 23, także może tędy droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubad napisał:

Może tak być, ale trzeba być dobrej myśli że zestaw mu podejdzie :)

No i jestem po odsłuchu...

Fakt, sprzedawca przyznał, że są wyciągnięte z kartonu i ten bass był średni.

Powiem szczerze, że mój marshall Woburn miał go zdecydowanie głębszego i bardziej wyrazistego.

Czy jeśli kolumny wygrzeją się również będzie taki?

Dla porównania Pan włączył mi kolumny:

Klipsch RP 6000

Tutaj było wszystko czego potrzebuje - prócz ceny:((((


Wszystko na Yamaha 803d.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Amster napisał:

Możecie mi powiedzieć jak znacząca różnica będzie na tych kolumnach Klipsch z ampli z modelu rn 602?

Generanie facet podłączył mi słabszego Maranza i różnicy nie odczułem.

Czyli rozumiem, że byłeś w audioplazie a nie jakiejś audioplanecie, o której pisałeś wcześniej, ale o której nie słyszałem?
Chaotycznie dość piszesz tutaj, muszę przyznać, ale faktycznie te Aurory brzmiały słabiutko u nich na odsłuchu.

Jedź do audiostrefy na Głogowskiej i poproś o podłączenie Pylonów Sapphire.

Mój znajomy był bardzo zadowolony z ich brzmienia i były to  Sapphire 23 podłączone do Yamahy R-N402. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Ok, bas basem a taka Yamah + Klipsch nei drażniło Cie górą? Nic ci to nie przeszkadzało? RN 602 gra po prostu płyciej i słabiej. To dobra elektornika ale znacznie tańsza od RN 803.

Nie, szczerze mówiąc nic mnie nie drażniło. 
Z czym ewentualnie warto to jeszcze podłączyć?

 

7 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Czyli rozumiem, że byłeś w audioplazie a nie jakiejś audioplanecie, o której pisałeś wcześniej, ale o której nie słyszałem?
Chaotycznie dość piszesz tutaj, muszę przyznać, ale faktycznie te Aurory brzmiały słabiutko u nich na odsłuchu.

Jedź do audiostrefy na Głogowskiej i poproś o podłączenie Pylonów Sapphire.

Mój znajomy był bardzo zadowolony z ich brzmienia i były to  Sapphire 23 podłączone do Yamahy R-N402. 

Tak, Audioplaza - przepraszam.

Sapphire 23 nie dokonać podoba mi się i chyba jednak decyzja zapadła - Klipsch 6000.

Teraz tylko kwestia wyszukania i doboru amplitunera.

Mialem to podłączone na 803d i tańszym Maranzie.

Jutro ten model odsłuchuję na na ampli denon 2600.

Bedzie to lepsze rozwiązanie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amster napisał:

Nie, szczerze mówiąc nic mnie nie drażniło. 
Z czym ewentualnie warto to jeszcze podłączyć?

 

Tak, Audioplaza - przepraszam.

Sapphire 23 nie dokonać podoba mi się i chyba jednak decyzja zapadła - Klipsch 6000.

Teraz tylko kwestia wyszukania i doboru amplitunera.

Mialem to podłączone na 803d i tańszym Maranzie.

Jutro ten model odsłuchuję na na ampli denon 2600.

Bedzie to lepsze rozwiązanie?

 

A kto ma wiedzieć? Idź posłuchaj, jak Ci będzie pasowało to weź, jak nie, to szukaj dalej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w 100%

Mi to się wydaje że autor wątku troszkę za dużo wybrzydza, uważam że czeka na gotowca kup i będzie ok. Też wiem że wybór pierwszego poważnego STEREO nie jest łatwą sprawą!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście temat zamknięty już.
Bardzo dziękuje za wszelkie kwestie związane z pomocą, radą.

Dziś miałem odsłuch na Klipsch 6000 & Heco 700 z amplitunerem DENON DRA800H i zagrało to zdecydowanie lepiej niż Yamaha 803D.

Ostateczny wybór padł jednak na lepsze kolumny Klipsch natomiast prywatnie porównam jeszcze ampli Yamahy 602 z powyższym Denonem i jeden z nich odeśle.

PS. Czy ewentualnie polecicie jeszcze jakiś model ONKYO z ampli, który mógłby jednak ten dźwięk zrobić nieco inny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Amster napisał:

Na szczęście temat zamknięty już.

Chyba nie do końca ponieważ? 

53 minuty temu, Amster napisał:

PS. Czy ewentualnie polecicie jeszcze jakiś model ONKYO z ampli, który mógłby jednak ten dźwięk zrobić nieco inny?

Tak jak wcześniej było pisane tylko odsłuch!!

 

55 minut temu, Amster napisał:

DENON DRA800H i zagrało to zdecydowanie lepiej niż Yamaha 803D.

W jakim sensie lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, milk-monster napisał:

Chyba nie do końca ponieważ? 

Tak jak wcześniej było pisane tylko odsłuch!!

 

W jakim sensie lepiej?

Zdecydowanie cieplejsze brzmienie, bass pełniejszy i miałem odczucie, że był zdecydowanie głębszy.

Oczywiście odsłuch na tych samych utworach.

Dziś zamawiam i koło wtorku powinno być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...