Skocz do zawartości

Sprzęt dla nowicjusza do 3 tys


Amster

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie ;))

Bardzo dziękuje za wszelkie porady i pomoce 🙂

Finalnie został Klipsch 6000 + DRA800H.

Jestem pod ogromnym wrażeniem zestawu i na moje potrzeby idealnie pasuje ;)

Bas jest taki jaki oczekiwałem:))

Całkiem inne odczucia niż z głośnika Marshall :) Kolumny są nowe, dlatego mam nadzieje, że za jakiś czas po rozgrzaniu będą jeszcze lepiej grać ;)

PS. Czy warto do tego zestawu dokupić subwoofer??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje xD Ale dziękuje za rady :)

Z góry przepraszam za bałagan, ale dopiero wróciłem do domu :)

Proszę nie hejtować ;)

Za kolumną mam poduszkę, chciałem zobaczyć czy jest różnica przy tłumieniu dudnienia.

Część poduszek mam pochowanych, ale pewnie je wyciągnę.

Zastanawiałem się nad zwykłymi pułapkami basowymi z pianki, które na Allegro można nabyć za 30 zł.

 

 

DD74BA7B-E1F0-48F8-8815-D02E83DC392D.jpeg

Edytowano przez Amster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiaty odpadają :) Wszystko nam usycha - dziewczyna nie ma ręki do kwiatów ;) 

Zaraz trochę je rozstawie, generalnie wiem, że dobrze byłoby aby zrobić z metr luzu od ściany, ale na tym mieszkaniu jest to niemożliwe.

Na zimę zmieniam położenie i będą na przeciwległej ścianie, wiec trochę zyskam na szerokości i może 30-40 cm od ściany.

Generalnie poduszka zakrywa otwór w głośniku, ale dudnienie dalej pojawia się:/

Słychać to, wiec pewnie kwestia mat - pytanie czy takie coś da radę:

Zobacz ofertę: PANELE AKUSTYCZNE MATA PIANKA AKUSTYCZNA 50x50 3m2 https://allegro.pl/oferta/panele-akustyczne-mata-pianka-akustyczna-50x50-3m2-7025082830?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&csi=76a22b73-7d27-4481-8f9d-0c5c3f0711a9

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amster. A co powiesz o średnicy w tych kolumnach. Ciągle tylko bas i bas. Wiadomo, klipsche są w tym temacie wybitne, bo to takie raczej kinowe granie. A jak z detalicznością, separacją instrumentów, jakością wokali, jak brzmi gitara elektryczna w szybszym utworach. Nie masz wrażenia że czegoś brakuje? Miałem klipsche, ale model niżej i dół był super, góra bardzo dźwięczna ale średnica była nijaka. Stąd pytanie. Bo prawdę mówiąc wciąż gdzieś z tyłu głowy chodzi za mną klipschowe granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wito76 napisał:

Amster. A co powiesz o średnicy w tych kolumnach. Ciągle tylko bas i bas. Wiadomo, klipsche są w tym temacie wybitne, bo to takie raczej kinowe granie. A jak z detalicznością, separacją instrumentów, jakością wokali, jak brzmi gitara elektryczna w szybszym utworach. Nie masz wrażenia że czegoś brakuje? Miałem klipsche, ale model niżej i dół był super, góra bardzo dźwięczna ale średnica była nijaka. Stąd pytanie. Bo prawdę mówiąc wciąż gdzieś z tyłu głowy chodzi za mną klipschowe granie.

Jeżeli chodzi o mnie to nie odczuwam braków.. Czasami lubie posłuchać gitarę i dla mnie jest Pk, aczkolwiek moją opinią nie sugerowałbym się z uwagi na brak doświadczeń z innymi kolumnami. Dla mnie jest rewelacja i to mi wystarczy ;) Może kiedyś stwierdzę inaczej 😁

14 godzin temu, S4Home napisał:

Fajnie to wygląda nie ma co przepraszać. Fajnie się kontrastują z jasnym pomieszczeniem.

I jak różnica z poduszkami lub bez?

hmm przez zatkanie poduszkami ustal bas wiec jest tylko kompromis między kulturą grania, a odczuciami basowymi ;)

Aczkolwiek oswajam się z tym. Zdaje sobie sprawę, że te kolumny lepiej grałyby w większym pomieszczeniu, ale to wszystko z czasem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam zdecydowanie więcej czasu i przewróciłem wszystko do góry nogami :)

Przestawiłem wszystko odwrotnie, dodałem poduszki na kanapie i teraz mogę z ręką na sercu powiedzieć Wam, że w tej chwili zrozumiałem co to potęgą STEREO!;)

Dudnienie ustało, bass jest taki jaki chciałem, wszystko słychać dokładnie i wyraźnie... Ciary przechodzą podczas Live’a Chestera Benningtona.. Muzyka puszczana jednak z Tidala z jakością Hi-Fi.

Mieliście rację, że doznania będą całkiem inne niż w Marshallu.

W tej chwili chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, cierpliwość ;)

F74D744B-C30B-4522-80C8-40214050FEE2.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki uparty byłeś że niby MARSHALL ci wystarcza! Czyli można tylko trzeba chcieć! 

Dobrze przeprowadzone zmiany powinny zaoferować lepszy dźwięk! Piszesz że tak jest to dobrze 👍 

Tylko mnie go gołe okno niepokoi szyby odsłonięte to coś nie dobrego dla dzwieku!! Może jakaś zaslona/firanka? Widzę dywan na plus 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...