Skocz do zawartości

czy DAC wyciszy szumy w starym wzmacniaczu?


3dh

Recommended Posts

Witam, 
mój wzmacniacz Kenwood KA-3500 i głośniki Tannoy Mercury M1 grają bardzo przyjemnie, ale mam problem ze słuchawkami (ATH-M40X). Wzmacniacz jest podpięty do gołej maliny przez złącze słuchawkowe Jack. Niestety w słuchawkach podpiętych do wzmacniacza słychać dość głośny szum. Za to brzmią chyba najlepiej w porównaniu do innych urządzeń, do których były podpinane. Szum jest o wiele mniejszy i nie przeszkadza kiedy słuchawki są podpięte bezpośrednio do Raspberry Pi.

Czy kupując jakąś nakładkę DAC do RPi, szumy w wzmacniaczu znikną, czy będą po prostu mniejsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chcę polepszyć brzmienie małym kosztem. Zmiana słuchawek czy głośników jest bardzo daleko na mojej liście, bo póki co jestem z nich zadowolony. Za to przez ten szum w słuchawkach co raz częściej myślę o nowym wzmacniaczu. Tylko nie wiem czy warto, skoro wzmacniacz dobrze gra z tymi głośnikami, a słuchawki można by podpiąć bezpośrednio do DACa.

W każdym razie dzięki yacool.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home w kolumnach też szumi, ale trzeba przystawić ucho do głośnika, żeby to usłyszeć. Nie słyszę tego wcale kiedy trochę się oddalę.

Uszkodzone gniazdo mówisz? Nie brałem tego pod uwagę, bo wzmacniacz był wystawiony świeżo po naprawie. Były nawet zdjęcia wymienionych rzeczy. Z drugiej strony to mogło być zrobione byle jak, byleby grało i dało się sprzedać jako sprawne.

PS. Znalazłem te zdjęcie:q28tVB0.thumb.jpg.fe3ece61c95d5acf36d76d76462c53fa.jpg

Edytowano przez 3dh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...