Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Khedron

CD do 2000 zł

Recommended Posts

Wprawdzie już wielokrotnie definitywnie przepowiadano śmierć CD, ale ja jakoś mam słabość do tych nośników. Teoretycznie strumieniowanie muzyki z sieci , szczególnie plików master , powinno dać dużo wyższą jakość, ale osobiście mam co do tego mieszane uczucia. Tym samym chciałem dokupić do swojego zestawu jakiś odtwarzacz CD do 2000 zł . 

Sporo ich na rynku, trochę nowych i mnóstwo używanych. Może coś podpowiecie ? Z góry piszę - nie będę niczego przerabiał, nie wydam też więcej, najchętniej nawet dużo mniej. 

Biorę pod uwagę jakiegoś Denona 1450AR/1550AR/1500AE. Mam tylko wrażenie, że zdrowo ostatnio pojechano z ich cenami - 1200 zł za Denona 1550AR ?! Ostre przegięcie . 

Przyglądałem się też odtwarzaczowi Marantz SA7001 - też fajnie wykonany i można go kupić za około 900 zł. 

Mój faworyt (nie wiem czy słusznie), ale i zdecydowanie najdroższy z całej stawki to Atoll CD100SE. Do kupienia za około 1700 - 1800 zł. Dla mnie ma też tą zaletę, że pasowałbym optycznie do wzmacniacza no i mógłbym je obsługiwać tym samym pilotem . Cena wyjściowa tego Atolla to 5000 zł, więc może używany w dobrym stanie za dużo mniej niż połowę to dobre rozwiązanie ? 

Co o tym sądzicie? A może macie jakieś inne typy do wyznaczonej ceny ? 

Na rynku wtórnym dobrych cd brak.Czasem się pojawi perełka ale rzadko.Dobrych cdekow ludzie nie sprzedają.Pioneera PD 50 nie widać w ogóle.Jak wielu innych.Sam od dawna szukam czegoś dodatkowego ale do dziś nic.Myslalem też o strumieniowcu typu N50 czy N70 ale generalnie do chwili obecnej nic nie kupiłem a poszukiwania zacząłem dobry rok temu.Poza tym w dobie pandemii ceny zbyt często bywają wygórowane.W cenie do 2 tys nowe raczej będzie słabe...

3 godziny temu, T Z6 napisał:

W cenie do 2 tys nowe raczej będzie słabe...

Nowe będzie faktycznie takie sobie. Dlatego rozglądam się za czymś używanym w dobrym stanie. Przy czym nie mam też zamiaru pchać się w stare CD , które w razie awarii będzie można sobie postawić na półce bo okaże się nienaprawialne. Stąd właśnie patrzę na Atolla - mają bardzo dobre opinie i recenzje a przy tym nie są tak "chodliwe" jak wymienione przez Ciebie Pioneery.

Pioneerow uzywanych z dawnych lat jest sporo.Byc moze czasem mozna by trafic na cos godnego uwagi i w dobrym stanie.Ale trzeba sie na tym dobrze stac.W moim glownym systemie jest PD50 i jest to wysmienity cdek i nie mam zamiaru go wymieniac.Ale chcialem do drugiego sprzetu dobrac innego cd i jak dotad ciezko sie zdecydowac.Raz chcialem cos nowego np z Yamahy, potem cos uzywanego jak Rotel czy Marantz....Potem zmienialem koncepcje na pliki czyli osobnego strumieniowca.I tak do dzis nic nie kupilem tylko ciagle sie rozgladam.Ta pasja audio moze czasem przyprawic o bol glowy...

41 minut temu, T Z6 napisał:

Ta pasja audio moze czasem przyprawic o bol glowy...

Oj może, może ... Masz już jakiegoś strumieniowca i jesteś w tym temacie obyty ? Mam jeden duży problem z tego typu muzyką i jakoś nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Będę pewnie musiał założyć kolejny wątek :)...

Ogolnie korzystam z Yamaszki RN803D i w sumie tam jest wszystko.Ale pomyslalem o budowie drugiego systemu w ktorym jest Rotel RA 04.Do niego wlasnie myslalem nad jakims strumieniowcem.Lub cdekiem.Przed pandemia ceny byly nizsze i zaluje ze wtedy nie kupilem chocby cd Yamahy S700.Mozna bylo dostac nowke za niecale 2 tys.Teraz srednio 400 zl drozsze.Uzywki czasem sie pojawiaja taniej ale w zasadzie to nie jest jakis wybitny cd dlatego nie mam obecnie na niego parcia.Podoba mi sie brzmienie Pioneera dlatego ciagle rozwazam zakup ewentualny czegos w rodzaju N50 lub N70.Ale wlasnie w czasach pandemii tez ciagle rozwazam i przeliczam i do zakupu sie nie spiesze.

Witaj!

Ciekawym źródłem ze względu na dobrą jakość dźwięku i genialny w swojej cenie napęd (wyjęty rodem z mechanizów CD1000, CD2100) jest model CDS 700 od Yamaha

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/cd-s700.html

-Posłuchaj tego odtwarzacza, bo wśród nowych napędów to godna propozycja. Oczywiście, ten cd porównujemy bliżej do nowych odtwarzaczy do 3000 zł.

Faktycznie poluj na PD 50 od Pionka. Ewentualnie uzywany Cd od Cyrusa albo Rotel.

Ewentualnie nowy odtwarzacz faktycznie broniący się cena CD 700 od Yamahy.

Czyli Atolla CD100 odradzacie ? Przyglądałem się już odtwarzaczowi Yamahy, choć nie miałem jeszcze okazji go słuchać. Niemniej oczywiście wezmę go pod uwagę, choć na tą chwilę to wątek równoległy wobec związanego z problemami z plikami master przy odtwarzaniu strumieniowym. Jeśli tam znajdzie się wygodne rozwiązanie w postaci odtwarzacza nie mającego opisanej niedogodności to sięgnę raczej po takie rozwiązanie. 

Chciałeś słuchać płyt gramofonowych na CD??? :P

Nie no a tak serio bo teraz to ładnie namieszałeś.

To masz te płyty CD czy nie? Masz czarne krążki?

Atoll CD 1000 Signature to kwota 5k dlatego nie został tutaj wymieniony.

Yamaha CD s700 to udany model o dynamicznym brzmieniu. W tej kategorii cenowej jest to jeden z najlepszych wyborów. Rozumiem, że w chwili obecnej odpuszczasz temat CD i powracasz do gramofonu? 

Atoll CD100 Signature to zdecydowanie wyższa klasa względem Yamahy ale także mamy tutaj sporą różnicę w cenie dlatego też nie był brany pod uwagę. 

Dnia 4.09.2020 o 07:12, S4Home napisał:

Chciałeś słuchać płyt gramofonowych na CD??? :P

Nie no a tak serio bo teraz to ładnie namieszałeś.

To masz te płyty CD czy nie? Masz czarne krążki?

Atoll CD 1000 Signature to kwota 5k dlatego nie został tutaj wymieniony.

No tak, a to jakiś problem ? Płyta to płyta, tylko podobno igła nieco bardziej niszczy powierzchnię niż laser :D .

Mam płyty CD, całkiem sporo, ale zrezygnowałem z kupna odtwarzacza. Zrzucę je w najlepszej jakości na pendriva i podłączę do odtwarzacza strumieniowego na który się ostatecznie zdecydowałem . 

Czarnych płyt mam jeszcze więcej, ale bardzo lubię słuchać z nich muzyki, zatem one, gramofon i przedwzmacniacz gramofonowy dopiero co kupiony, zostają.

Dnia 4.09.2020 o 08:05, Q21 napisał:

Yamaha CD s700 to udany model o dynamicznym brzmieniu. W tej kategorii cenowej jest to jeden z najlepszych wyborów. Rozumiem, że w chwili obecnej odpuszczasz temat CD i powracasz do gramofonu? 

Atoll CD100 Signature to zdecydowanie wyższa klasa względem Yamahy ale także mamy tutaj sporą różnicę w cenie dlatego też nie był brany pod uwagę. 

Tak jak napisałem wyżej - odpuszczam CD, kupiłem odtwarzacz strumieniowy a cd zrzucą na flash'kę. 

Rozważałem używanego Atolla CD100. To cena poniżej 2000 zł, więc za taki sprzęt bardzo dobra.