Skocz do zawartości

Rozbudowa Onkyo 686 5.1.2 o dodatkowe dwa pomieszczenia


dawidb3

Recommended Posts

Witam

Posiadam w salonie Onkyo 686. Do tego podpięte 5.1.2. z JBL arena. Chciałbym dodatkowo nagłośnić (niekoniecznie w tym samym czasie co salon) dwa inne pomieszczenia (kuchnia, łazienka). Nie muszą być one na raz włączone.

W salonie muzyki słucham w stereo. 

Wydaje mi się że mam wolne gniazda drugiej strefy - tylko czy to wykorzystać czy może inną technologię? Bluetooth lub jakiś system Onkyo lub innego producenta?

Nie zależy mi na kto wie jak idealnym dźwięku, byle muzyka docierała tak nie poprzez ściany. 

Wystarczy mi po jednym dodatkowym głośniki do tych pomieszczeń.

Co polecacie? 

 

Edytowano przez dawidb3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Czy ktoś wie jak to będzie działało? Np włączam tunein w salonie, czy automatycznie gra na tych dodatkowych głośnikach bluetooth? Czy może da się włączyć tylko na bluetooth?

 

Zastanawia mnie jeszcze technologia Multiroom flara connect. Np Pioneer MRX-3.

Czy to nie będzie lepsze rozwiązanie?

Edytowano przez dawidb3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz multiroom to produkty Onkyo, Pioneera i Sonosa współpracują teraz ze sobą i tu nie będziesz miał żadnych problemów.

Nie pamiętam jak jest w 686 ale gniazda Zone 2 masz dostepne w Twojej konfoguracji. Więc możesz je wykrozystac. Nie pamiętam natomiast czy one mają swoje końcowki mocy czy sa podłączone pod gniazda do rozbudowy 7.1.

Ale może to rozwiązanie warto by było sprawdzić.

Jeśli chodzi o bluetooth to nie jest to multiroom. Wówczas taki głosnik w lazience nie ma nic wspolnego z systemem głównym. Onkyo nie ma Bluetootha na wyjściu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zone2 dostępne. Czy jak zrobię zdjęcie aktualnie wykorzystanych gniazd to czy coś pomoże w temacie zasilania?

Z tym Bluetooth podejrzewałem że nie będzie to tak działać jakbym chciał. Na ten moment zamówiłem jeden głośnik Onkyo NCP-302, zobaczymy jak będzie działać funkcja flaraconnect. 

Gdyby udało mi się rozwiazac kwestie zasilania to do kuchni, ewentualnie mógłbym spróbować pociągnąć kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...