Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu do 4000


Ularis

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuje pomocy, od zawsze lubiłem słuchać muzyki i oglądać filmy ale nigdy nie interesowałem się inwestycją w sprzęt audio (korzystałem ze zwykłych głośników komputerowych lub TV)

Dopiero co skończyłem remont domu i postanowiłem, że kupię jakiś sprzęcik. Nie mam żadnej wiedzy/doświadczenia, chciałem coś znaleźć na własną rękę ale jak zobaczyłem, jaki jest wybór, przedział cenowy i różnica w zdaniach to przyznam się szczerze, że się pogubiłem.

 

Myślałem, żeby mieć przynajmniej z 5 głośników(ew 7 ale tutaj też potrzebowałbym pomocy z rozstawieniem ich po pokoju - oraz moje pytanie, czy ew można je wszystkie/większość zamontować na ścianie, by oszczędzić miejsca?)

Myślałem o takim zestawie:

Amplituner: Pioneer VSX 933 - cena ok 1700zł nowy, na olx z outletu za 1550 ewentualnie

Głośniki: Wharfedale DX-2 5.1 - z Wielkiej Brytanii mógłbym za ok 2000 sprowadzić, w Polsce z subwooferem 2300, bez 1600

Oczywiście jestem otwarty na pomoc i propozycje. Myślę, że więcej informacji dostarczę odpowiadając poniżej na standardowe pytanie.

Dzięki i pozdrawiam!

 

Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.
Maksymalnie 4000zł

Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.
Może być używany, aczkolwiek nie znam się czy to, co ktoś sprzedaje jest w dobrej cenie/jakości, więc jakbym miał sam kupować, to łatwiej by mi było znaleźć jakiś nowy.

Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący.
Nie posiadam obecnie żadnego sprzętu audio, tylko komputer + tv(Philips 65OLED754 - 4K), do którego chciałbym podłączyć nowy sprzęt.

Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).
Pokój 15 m^2. Zdjęcia w załącznikach

1. Zdjęcie: W tym miejscu jest TV, ustawienia biurek chciałbym nie ruszać, w ostateczności przesunąć mógłbym niewiele w prawo.

Dałem rysunek podglądowy, dopiero meble mają przyjść za jakiś czas. Tak jak widać, biurko w ostateczności można by troszkę w prawo przesunąc, gdyby była taka potrzeba, oraz sofę można również w prawo.

Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.
Chciałbym kupić sprzęt, który starczy mi na lata

Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony.

Sporo siedzę w domu (praca zdalna) i cały czas słucham dużo muzyki, głównie elektronicznej, także dobry bass mile widziany. Również sporo oglądam filmów/seriali.
Posiadanie BT czy WiFi jest miłym dodatkiem w amplitunerze. Do tej pory, cały czas miałem głównie głośniki komputerowe, także też wydaje mi się, że nie potrzebuje nie wiadomo, jak wysokiej klasy sprzętu, bo kupując nowy różnica i tak będzie bardzo odczuwalna.

Jeszcze jedna taka pierdoła, akurat na niej mojej dziewczynie zależy, by najlepiej żeby kolumny były białe lub czarne (wizualnie przyjemnie), by pasowały nam do nowego pokoju.

Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.
Wrocław.

biurko.jpg

podglad.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

1. Wybierasz kino a temat jest w dziale stereo. Rozumiem że zalezy Ci faktycznie na kinie ? systemie 5.1?

2. nie ogarniam po co te biurka tam są?

Mając je tam możesz wybierać tylko małe kolumny. Monitory jak wspomniane Wafle albo Magnat Supreme 202 + 102 + center + 302A ewentualnie set Heco Victa oparty o monitory.

Gdybyś zlikwidował biurka/biurko to możesz iśc w podłogówki Taga 606V3 albo uzywane znacznie lepsze Klipsch F1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było pomyśleć nad przesunięciem tych biurek aby zmieścić kolumny podłogowe.
Kolumny podłogowe na froncie zapewnią najlepszy, pełny efekt kinowy. 🙂 
Pioneer VSX 933 zagra bardzo fajnie, warto jeszcze sprawdzić:

Yamaha HTR-4072 + Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X
Yamaha HTR-4072 + Wharfedale Diamond 330 + 310 + 300C
Denon AVR-S750H + Polk Audio T531

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko wystarczy usunąć jedno biurko i zrobi się miejsce na podłogówki także warto żebyś wcześniej pokombinował z ustawieniem. Przy tym budżecie lepiej żebyś został przy 5.1 na start możesz kupić kolumny i amplituner a sub możesz dołożyć w późniejszym czasie. Co do zestawu to np. Yamaha rxv485 z setem na notach 550x,740x,240x do tego możesz później dodać magnat 302a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...