Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Khedron

Strumieniowanie muzyki - pytanie lajkonika

Recommended Posts

Może to banalne pytanie, ale nigdzie nie znalazłem na nie odpowiedzi - jak zmusić odtwarzacz strumieniowy do odtwarzania plików wysokiej jakości np z Tidal Master ? 

Mój Denon AVR-X2600h połączony jest przez wi-fi z domową siecią. Z tą samą siecią połączony jest smartfon z zainstalowanymi aplikacjami Denona (HEOS) oraz Tidalem (także Spotify). Jakbym nie kombinował zawsze pliki odtwarzają się w standardowej jakości 44/16 . 

Wie ktoś może czy da się rozwiązać ten problem i jeśli tak to jak ?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dziękuję . Czyli same złe wiadomości ... Jak rozumiem dokładnie taki sam problem (wynikający z braku kompatybilności oprogramowania) byłby z każdym innym sprzętem Denona, w tym i oddzielnymi odtwarzaczami strumieniowymi. Czy zatem są dostępne odtwarzacza innych firm , które będą w pełni działać z telefonem z Androidem odtwarzając pliki master, bez żadnych sztuczek i im podobnych zabiegów ?

nie bój się nic nie tracisz. Nie zajmuj sobie tym głowy bo będziesz o tym myślał. Zupełnie nie potrzebnie.

Żadnego MQA na tym sprzęcie nie usłyszysz. Ciesz się tym co masz i już :) Nie daj się nakręcać marketingowi.

Nie przejmowałbym się brakiem MQA jest to trochę taki zabieg marketingowy ale oczywiście rozumiem Twoje obawy. Jeśli masz telefon z LDAC to polecam iFi Audio Zen Blue i do niego dobry DAC, można się zdziwić jak taki zestaw może zagrać ;), a nadmienię tylko, że mówimy o łączności BT 

Macie rację, ale istnieją odtwarzacze strumieniowe o bardzo dobrych opiniach jeśli idzie o jakość dźwięku jak Yamaha NP-S303 czy dwukrotnie od niej droższy Onkyo 6170. Ten drugi daje możliwość korzystania z plików MQA przy strumieniowaniu a do tego chwalony jest za bardzo przyjemne, analogowe brzmienie. Może zaproponujecie jakąś dobrą cenę ? Może być i podemonstracyjny :) 

6170 to się zgodze ale NP 303 to jest chwalony za to że jest raczej tani i solidny. To konkurent dla DNP 800ne a jest od niego jednak tańszy.

6170 gra wyraźnie lepiej.

10 godzin temu, Khedron napisał:

Macie rację, ale istnieją odtwarzacze strumieniowe o bardzo dobrych opiniach jeśli idzie o jakość dźwięku jak Yamaha NP-S303 czy dwukrotnie od niej droższy Onkyo 6170. Ten drugi daje możliwość korzystania z plików MQA przy strumieniowaniu a do tego chwalony jest za bardzo przyjemne, analogowe brzmienie. Może zaproponujecie jakąś dobrą cenę ? Może być i podemonstracyjny :) 

Napisz do nas coś postaramy się zdziałać.

Dnia 4.09.2020 o 07:15, S4Home napisał:

6170 to się zgodze ale NP 303 to jest chwalony za to że jest raczej tani i solidny. To konkurent dla DNP 800ne a jest od niego jednak tańszy.

6170 gra wyraźnie lepiej.

Napisz do nas coś postaramy się zdziałać.

Napisałem, okazało się, że nie ma. Udało się mi za to kupić taki odtwarzacz za 2200 zł więc wyszło nieźle :)

20 godzin temu, Tomasz S. napisał:

2200 to dobra cena jak za 6170. Jest wart tych pieniędzy. MQA to trochę niuanse ale warto spróbować samemu no bo czemu nie.

Ogólnie to nawet nie chodziło o MQA a o chwalona jakość i rodzaj dźwięku. Kupiłem jak audiofil od audiofila-fanatyka, który 5-miesieczny odtwarzacz postanowił wymienić na jeszcze lepszy. 

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Miałem "biedniejszą" wersję czyli 6130 i już ta była super. 

Podobno różnica między nimi jest całkiem spora. Co ciekawe, gdy weszły na rynek, 6130 kosztował 2600 a 6170 sześćset złotych więcej. Obecnie wyższy model nadal kosztuje tyle co wówczas a niższy 1500zl. 

7 minut temu, Tomasz S. napisał:

Ceny się tam zmieniały ja kupiłem nowy od lokalnego sklepu za 1200 a chwilę potem wszędzie była cena 1500 wliczając też ten sklep. A jak Twoje odczucia co do 6170 ? 

Nie mam pojęcia - dojedzie do mnie w poniedziałek :). Będą też nowe kable RCA, choć ja ich raczej nie słyszę, ale zaszalałem i wymieniłem takie za 5 zł na takie za 130 zł... Czyli poprawa dźwięku powinna być 26-krotna :D. Właściciel odtwarzacza polecił mi do niego "niedrogie" kable, ale okazało się, że w tym przypadku mamy inne zdanie - dla mnie 2000 zł za przewód to jednak drogo :)

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Ja też kabli nie słyszę ale lubię jak są solidnie wykonane i po prostu ładne. 

I tu się zgadzamy :). Choć przyznam szczerze - raz kable słyszałem. Jakoś trafiłem tak, że ewidentnie totalnie przymulily mi tor. Cholera... Już się nie mogę tego Onkyo doczekać. Tylko strach co będzie jak żona się zorientuje... 

Dnia 12.09.2020 o 23:59, Khedron napisał:

Podobno różnica między nimi jest całkiem spora. Co ciekawe, gdy weszły na rynek, 6130 kosztował 2600 a 6170 sześćset złotych więcej. Obecnie wyższy model nadal kosztuje tyle co wówczas a niższy 1500zl. 

Bo dla 6130 pojwiła się konkurencja czy to od Yamahy czy audiolaba czy innych. A 6170jednak gra na prawde dobrym dzwiekiem. I jego konkurencja np Cambirdge CXN jest droższy.

22 minuty temu, S4Home napisał:

Bo dla 6130 pojwiła się konkurencja czy to od Yamahy czy audiolaba czy innych. A 6170jednak gra na prawde dobrym dzwiekiem. I jego konkurencja np Cambirdge CXN jest droższy.

Zadziałały prawa rynku... Sądziłem, że w naszych czasach to już nie jest możliwe. 

CXN2 to obecnie już półka cenowa Pioneera N70ae, czyli dużo wyżej. Ale jest jeszcze Pioneer N50AE, Marantz NA6006 i 8005.