Skocz do zawartości

jak połączyć audio z video na poważnie?


apolinary

Recommended Posts

Dzień dobry,
Nie wiem czy ten temat pojawił się w dobrym miejscu, ponieważ nie dotyczy bezpośrednio kina domowego a połączenia kina domowego z odbiorem audio w stereo więc pozwolę sobie zdublować temat w dziale stereo.
Problem leży w takim połączeniu kina domowego z odsłuchem muzyki w stereo aby żaden ze składników nie ucierpiał za wiele, zwłaszcza muzyka w stereo.
Jestem na etapie wykańczania nowego mieszkania i jednym z zupełnie nowych elementów ma być nowy system audio/video.
Audio: Docelowa jakość odsłuchu ma być na poziomie zestawu Pioneer'a A-A6-J (wzmacniacz) i PD-D6-J (dyskofon).
Video: Docelowa jakość obrazu/dźwięku ma być na poziomie zestawu Pionieer'a LX 5090 (telewizor) i LX71 (odtwarzacz blue-ray).
Ważne jest to, że na obecnym etapie zupełnie nie interesuje mnie wielokanałowość w kinie domowym, dobre stereo jest mnie w stanie zupełnie zadowolić. Głośniki do audio i video to prawdopodobnie: Jamo C605 (jeśli czynnik audio przeważy, czyli żona icon_wink.gif), JBL ES90 (jesli czynnik video przeważy, czyli ja!!) lub kompromis podnoszący cenę, czyli Usher V-602.
Moje główne zmartwienie jest w tym, że nie wiem jak połączyć te wszystkie wymagania w jeden zestaw, nie podnosząc zbytnio ceny. W sprawach technicznych jestem słaby, wiem jedynie czego chcę a nie wiem jak to osiągnąć. Czy da się zmusić ten wspomniany wzmacniacz aby zarządzał rozdziałem dźwięku z dyskofonu, blue-ray'a i telewizora? Czy może pełnic rolę amplitunera A/V, zakładając, że żądanym formatem dźwięku jest stereo? Czy żaden ze składników nie ucierpi na takim połączeniu?
Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.
P.S. Z recenzji wspomnianego odtwarzacza blue-ray wynika, że potrafi on przekazać dźwięk na poziomie cyt.: "tańszego, audiofilskiego odtwarzacza CD". Czy rzeczywiście jest to możliwe (wygląda mi to na ewidentną sprzeczność w samej zasadzie odtwarzania CD a DVD i Blue-ray)? Chyba, że technika poszła naprzód... Ale w to mi raczej moja droga małzonka nie uwierzy, choc byłoby fajnie jakby okazało się, ze wystarczy ograniczyć się do telewizora, kolumn i odtwarzacza blue-ray aby jednocześnie uzyskać odbiór muzyki w stereo na odpowiednim poziomie.
Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz bez problemu wzmocni ścieżkę Audio z twoich źródeł.I tak ładnie zagra jak dobre będą głośniki.Nie wiem na jakim etapie jesteś w wykańczaniu swojego lokum.Przy remoncie warto poprowadzić pod tynkiem przewody do KD.Nie użyjesz ich nic się nie stanie ale gdyby przyszła ci myśl zbudować system KD unikniesz plątaniny kabli w pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie kupiłem w stanie deweloperskim, więc bez kucia tynków by sie nie obyło. Czy dobrym rozwiazaniem będzie puszczenie płaskich kabli po podłodze (pod jeszcze nie położonymi panelami) i porobienie gniazdek przy podłodze, do których w przyszłości można by podłączyć więcej głośników? Jakie kable pasowały by jakościowo do wyżej wymienionego sprzętu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...