Skocz do zawartości

Optymalne rozwiazanie


Bedistofeles

Recommended Posts

Cześć! Pewnie moje pytanie nie będzie niczym oryginalnym, jednak liczę na Wasze wsparcie.

Posiadam amplituner Onkyo tx-nr686 - dosyć uniwersalny sprzęt. Chciałbym do tego dobrać optymalny zestaw nagłośnienia. Początkowo chyba tylko stereo (z uwagi na finanse i priorytety), jednak z opcją uzupelnienia do 5.0/5.1. Pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym, czesc salonowa to ok 20/25 m2. 

Moje preferencje muzyczne są dosyć mocno zróżnicowane. Głównie rap i elektronika, ale lubię też np bardzo muzykę filmową (Ennio Moriconne, Hans Zimmer...), lounge, etno.

Dodam,  że fajnie byłoby zamknąć się przy zakupie kolumn stereo w kwocie 2000/2500 zł. Za audiofila się nie uważam, jednak lubię zwrócić uwagę na różne smaczki w utworach/koncertach także zależy mi na jakości sprzętu.

Z tego co udało mi sie rozpoznać temat samodzielnie, warte uwagi są np:

- Melodika bl40 mk3

- Pylon Pearl 27

- STX Electrino 250

- Heco Aurora 700 (trochę ponad budżet ale sporo osób polegało - czy warto dopłacać?)

Czy któraś z powyższych propozycji wyróżnia się na tle pozostałych? A może polecacie coś zupełnie innego? 

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze. Liczę, że pomożecie mi wybrać najlepszą opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Po co kupowałeś amplituner AV skoro rozbudowa do systemu 5.1 jest tylko opcją? 

Może nie opcją a CELEM:) wiem, że to dosyć uniwersalny sprzęt i dobrze się sprawdza nawet przy stereo. Kupiłem nowy za 1200 zł, też trochę ta cena na pewno skłoniła mnie do tego ruchu. 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ja rozumiem że kolega będzie rozszerzał do 5.1 ale z czasem. Inaczej to faktycznie nie ma sensu.

Z Twoich modeli Top 1 to Heco Aurora 700. Na drugim miejscu postawił bym Melodike BL 40 MKIII.

Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie sprzetu do domu.

Czy między heco aurora 700 a melodika bl40 jest spora różnica w jakości dźwięku? Warta różnicy w cenie?

Czyli innych opcji nie zaproponujesz? Rozumiem, że moje propozycje są wystarczające i nie ma sensu na siłę szukać innych? 

Dziękuję za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bedistofeles napisał:

Cześć! Pewnie moje pytanie nie będzie niczym oryginalnym, jednak liczę na Wasze wsparcie.

Posiadam amplituner Onkyo tx-nr686 - dosyć uniwersalny sprzęt. Chciałbym do tego dobrać optymalny zestaw nagłośnienia. Początkowo chyba tylko stereo (z uwagi na finanse i priorytety), jednak z opcją uzupelnienia do 5.0/5.1. Pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym, czesc salonowa to ok 20/25 m2. 

Moje preferencje muzyczne są dosyć mocno zróżnicowane. Głównie rap i elektronika, ale lubię też np bardzo muzykę filmową (Ennio Moriconne, Hans Zimmer...), lounge, etno.

Dodam,  że fajnie byłoby zamknąć się przy zakupie kolumn stereo w kwocie 2000/2500 zł. Za audiofila się nie uważam, jednak lubię zwrócić uwagę na różne smaczki w utworach/koncertach także zależy mi na jakości sprzętu.

Z tego co udało mi sie rozpoznać temat samodzielnie, warte uwagi są np:

- Melodika bl40 mk3

- Pylon Pearl 27

- STX Electrino 250

- Heco Aurora 700 (trochę ponad budżet ale sporo osób polegało - czy warto dopłacać?)

Czy któraś z powyższych propozycji wyróżnia się na tle pozostałych? A może polecacie coś zupełnie innego? 

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze. Liczę, że pomożecie mi wybrać najlepszą opcję.

Cześć, 

z wymienionych przez Ciebie propozycji skupiłbym się na Pylonie i Heco. Warto by było się przekonać na odsłuchu co bardziej Ci przypadnie do gustu i wtedy zadecydować czy warto dopłacać. Jeśli nie masz za daleko to zapraszamy do Pabianic na odsłuchy, najlepiej ze swoim amplitunerem, żeby mieć najbardziej rzetelny odsłuch.

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy za 1200? No to nie wybrzydzamy :) wiemy o co chodzi

21 godzin temu, Bedistofeles napisał:

Czy między heco aurora 700 a melodika bl40 jest spora różnica w jakości dźwięku? Warta różnicy w cenie?

Czyli innych opcji nie zaproponujesz? Rozumiem, że moje propozycje są wystarczające i nie ma sensu na siłę szukać innych? 

Moge ci dać 5 opcji ale po co? Cchesz odsłuchać albo testować na YT wszystko co jest w przedziale cenowym? Proszę. Ale nie wybierzesz wtedy nic do sierpnia 2021.

Odsłuchaj Heco które moim zdaniem grają lepiej od jednak tańszych Melodika BL 40 MKIII. Ewentualnei równiejsze granie Tannoy 7.4. Chodz je trzeba umieć docenić.

Pylon Pearl 27 to konkurent dla Magnata Shadow 207. Moim zdaniem to jednak półka niżej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nowy za 1200? No to nie wybrzydzamy :) wiemy o co chodzi

Moge ci dać 5 opcji ale po co? Cchesz odsłuchać albo testować na YT wszystko co jest w przedziale cenowym? Proszę. Ale nie wybierzesz wtedy nic do sierpnia 2021.

Odsłuchaj Heco które moim zdaniem grają lepiej od jednak tańszych Melodika BL 40 MKIII. Ewentualnei równiejsze granie Tannoy 7.4. Chodz je trzeba umieć docenić.

Pylon Pearl 27 to konkurent dla Magnata Shadow 207. Moim zdaniem to jednak półka niżej.

 

1200 albo 1300 - cos w tym przedziale było. No długo się nie zastanawiałem:) ok w takim razie chyba będę wybierał między tymi dwoma: Melodika i Heco Aurora 700. Ewentualnie sprawdzę te Tannoy. Pod kątem rozbudowy systemu do 5.0/5.1, czytałem, że w przypadku Melodiki dostajemy rewelacyjny jak na tą cenę głośnik centralny. Czy to prawda? 

Szkoda, że nikt z Was z Poznania lub okolic nie jest. Wpadlbym na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobry. Ale w Heco nie jest zły. Więc to taka opinia nad wyraz. Jest po prostu godny zakupu. Te produkty w całej linii nie sa drogie stąd ich jakość/cena to wysoki współczynnik.

18 godzin temu, Bedistofeles napisał:

Szkoda, że nikt z Was z Poznania lub okolic nie jest. Wpadlbym na odsłuchy.

No to niewypożyczenie do domu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...