Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu 20m2 używane


Andrzej Kaminski

Recommended Posts

Budżet 3000 na wszystko.

Sprzęt chciałabym używany.

Głównie używany będzie do filmów i od czasu do czasu do muzyki.

W zestawie chciałbym aby znalazł się amplituner, komplet kolumn 5.0 i jakby się dało to znaleźć to suba. 

Znalazłem sobie taki np. zestaw

Jamo s628 5 oraz Jamo-sub-210. 

Dodatkowo mogę mieć Pioneer VSX-830.

Czy taki zestaw jest wart tej ceny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno lepszy od wspomnianych Jamo. Serio. to bardzo słabe kolumny. Jak chcesz iśc w używany to w tej cenie znajdziesz świetny set Tannoy F4 / M4 czy nowszy V4

 

Albo właśnie nowy Quadral 6500 LE / Taga 606 V3 albo Magnat Supreme 802 / 1002 w zależności od pomieszczenia.

Zapraszam po wyceny i porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no serio?

Tak oglądacie?

23 godziny temu, Andrzej Kaminski napisał:

Ok zdecyduje się jednak na nowy zestaw. 

Czy te ustawienie kolumn na zdjęciu będzie najbardziej optymalne? Sub lub może i dwa będą w planach :)

Z góry dziękuję za informację. 

SALON.png

Osoby siedzące na kanapie i drugiej kanapie mają kolumny po dwóch stronach siebie , czyli ok :P Tylko że to nie te kanały. No kolego tu nic z kina nie będzie przy takim ustawieniu i odsłuchu. Serio.

Jak to zrobiliście że przed TV jest wolna przestrzeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej Kaminski napisał:

Nie ma wolnej przestrzeni stoi stolik kawowy pomiędzy kanapami. Jak wywalę głośniki tylne do rogów pokoju to będzie lepiej? Czy nadal nie ma to sensu? Czy jest więc sens robić kino w takim ustaiweniu czy nie? Czy może lepiej coś przestawić? 

Kolego, główny problem nie leży w ustawieniu /położeni głośników efektowych ale miejsca, z którego oglądacie tv. Osoba siedzącą z prawej strony będzie słuchała prawego kanału, natomiast ta z lewej - lewego. To trochę kłóci się z założeniami budowy kina domowego, gdzie widz powinien siedzieć naprzeciwko TV i pomiędzy kolumnami frontowymi. Zdaje sobie sprawę, że często w warunkach mieszkaniowych trudno jest to zrealizować, ale u Ciebie sens wywalania kasy na KD moim zdaniem mija się z celem. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moim zdaniem kilka możliwości. Pierwsza. Wywalasz obie kanapy i kupujesz duży narożnik. Wtedy będziesz mógł oglądać filmy i siedząc przodem i siedząc bokiem do TV. Druga - przenosisz TV na tę ścianę gdzie jest teraz większa kanapa i przestawiasz ją na ścianę, gdzie był TV. I trzecia - olewasz temat, kupujesz soundbar i dalej oglądacie TV siedząc do niego bokiem. Przepraszam za szczerość ale moim zdaniem takie ustawienie kanap jest - delikatnie mówiąc - dość dziwne. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak pisałem, rozwiązań jest  wiele, trzeba tylko odrobinę chęci i jak się domyślam, akceptacji żony 🙂. U mnie ustawienie narożnika względem tv też nie jest idealne. Ale przy odsłuchu muzyki mam miejsce gdzie siedzę w równej odległości między kolumnami. Myślę, że u kolegi też dałoby się coś zrobić, nawet bez wymiany mebli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę pomieszałem z meblami no i niestety, ale zmiana ściany z telewizorem jest niemożliwa ze względu na okno. Okno pomimo że dziś dość ciemno całkowicie wyeliminowało oglądanie czegokolwiek :) nowy narożnik to owszem pomysł, ale to jeszcze w trakcie przemyśleń :) będę myśleć. Wstrzymam się więc z zakupem do czasu analizy :) kupić zawsze można :) soundbar również zawsze mogę kupić jakbym już nie wymyślił. Mam też drugi pokój który się nadaje na kino 😁 może więc tam coś pomyślę jeszcze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stolik kawowy jest tak ważny to kupcie po prostu dobre kawy a nie sprzęt audio.

Koledzy dobrze radzą. Może zanim coś kupicie chociaż podmianka jednej kanapy ze stołem. Inaczej zakup audio i soundbaru bo to jednak osobny dział :P nie ma sensu. W takim przypadku weźcie sobie mobilny głośnik bluetooth i już :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...