Skocz do zawartości

Odtwarzacz cd 5000zł


seba s3

Recommended Posts

1 godzinę temu, seba s3 napisał:

Witam serdecznie szukam odtwarzacza cd za ok 5000 zł   kolumny Monitor audio silver 100    

Cześć,

w tym przedziale cenowym rozważyłbym dwa odtwarzacze. Atoll CD100 Signature i Musical Fidelity M3scd.

https://www.q21.pl/musical-fidelity-m3scd.html

Wydaje mi się, że ten musical zgra się z tą Yamahą nawet lepiej niż Atoll.

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegółowy dźwięk? to rozumiem, tylko z " mięsisty bas" .. musisz wiedzieć, że w nagraniach z dużą ilością dźwięków/instrumentów (zagęszczeniem) w tym zakresie, może wystąpić zjawisko rozmazania i przeciągania basu.

Z okolic 5k proponuje SoulNote 300 ( https://postimg.cc/RWpTQx4W )  nie jest on najbardziej rozdzielczy (słyszałem lepsze) i z głębokim basem, ale gra jak najbardziej poprawnie/rzetelnie i neutralnie w obu tych zakresach. To szkoła grania pod kazdy gatunek muzyki. Dodatkiem jest wejście usb na DAC 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znakomity amplituner na prawdę dobrze grający w stereo. Czy 5000 na  CD to dużo w tym przypadku to kwestia autora. Ale akurat tutaj mówienie że to amplituner kina i nie zagra to ściema. To amplituner z najlepszego czasu Yamahy. Gra na prawdę bardzo dobrze.

Ja stawiam na Cyrus CDi albo Denon DCD 1600 ewentualnie Atoll Cd 100 Signature.

Zapraszam po wypozyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2020 o 17:38, seba s3 napisał:

chodzi że nie mam cd a czytałem że cd za 2 tyś  to słabo zagra 

 

Masz już jakąś kolekcję płyt CD lub zamierzasz się rozwijać w tym kierunku?

8 godzin temu, seba s3 napisał:

słucham tylko stereo 

 

Dobry odtwarzacz CD ale w połączeniu ze wzmacniaczem stereo byłoby lepszym rozwiązaniem i wtedy jest sens wydawać tyle kasy na CD.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to DACa musisz dokupić. Jeśli masz jack  kompa do tej jednostki to nie będzie to grało.

Dużo słuchasz z kompa? Strimujesz z tamtąd? No to musisz mieć kolego dobrego DACa. Albo chociaż wykorzystać tego z Yamahy. I wyjść z kompa optykiem. Chodź tu myślę że zewnętrzny DAC wniosł by poprawę. Nowy Musical V90 DAC albo używany Arcam rDAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...