Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do pc, pokoj 8m2


pawelox01

Recommended Posts

 

Cześć,

Kilka dni temu pomogliscie mi złożyć kino domowe do salonu w budżecie 6000zl które zakupie w październiku.

 

Teraz proszę was o kolejną poradę aby zmontować niewielkich rozmiarów zestaw głośników/satelitek z subwooferem i ewentualnie wzmacniaczem.

Zestaw bedzie podlaczony do komputera do karty dźwiękowej sound blasterX ae-5 która obsługuje 5.1/7.1

 

Na obrazku jest omawiany pokoj o wymiarach 2.40m x 3.60m.

Biurko komputerowe ma szerokość 180cm i planuje po bokach dać monitory bliskiego pola, na biurku przed ekranem glosnik centralny, z tylu nad łóżkiem powieszone 2 tylne glosniki i subwoofer prawdopodobnie pod biurkiem

 

Budżet 2000zl ale im taniej tym lepiej. Nie chce typowo marketowego zestawu 5.1 bo to plastikowy badziew

 

Głośniki mogą być aktywne lub pasywne, z tym że nie wiem czy zmieszczę sie w budżecie jesli dojdzie do tego wzmacniacz

 

Myslalem nad Eris 3.5, Eris 4.5 lub M audio bx5 jako przedni lewy i prawy, do tego jaki centralny, tylne i aktywny sub?

 

W oko wpadł mi również zestaw Heco Ambient 5.1 A

 

28fd41567825fdad191f619c161fd4c2.jpg&key=6bdd7c9217ee0688e5f2f9562bd02ac654c021304acaf17f2312438c6c283363

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W przypadku aktywnych kolumn ok, ale co robi kalibrację? Ręcznie regulujesz głośność każdego kanału?
 


Nie pomyślałem o tym, no i doczytałem że z aktywnym centralnym może być problem i ogolnie z rozmiarami centralnego żeby nie przysłaniał monitora.

Czy heco ambient 5.1 to dobry wybór w tej cenie? Jesli mialbym dokupic do niego ampli czy tez zwykly wzmacniacz to co mam szukac z uzywanych?

Zalezy mi bardziej na kompaktowych rozmiarach centralnego i tylnych glosnikow, cos na zasadzie logitecha z906 ale z lepsza jakoscia dzwieku, bo te logitechy z tego co wyczytalem maja tyle basu ze wszystko podskakuje, a nie o to mi chodzi, do pokoju 8m2 to byłby killer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, pawelox01 napisał:
5 godzin temu, yahoo111 napisał:
Jeśli przy komputerze siedzisz sam i nie potrzebujesz oglądać z innymi, to nie potrzebujesz centralnego głośnika.

I mam złożyć zestaw 4.1? Fronty i surround z subem?

Dokładnie tak. Każdy amplituner obsłuży miksowanie kanału centralnego do bocznych.

A propos, 2000 za głośniki to dopiero początek. Do tego dodaj jeszcze amplituner. Do 5.1 (4.1) z komputera może być nawet starszy, o ile sam komputer obsłuży transkodowanie sygnału.

37 minut temu, Kubad napisał:

Składając zestaw kina nie rezygnował bym na twoim miejscu z głośnika centralnego, i został przy 5.1

Co kto lubi, ale czy możesz wyjaśnić, dlaczego? W jednej pozycji na wprost ekranu centralny nic nie daje. Jest potrzebny dopiero gdy ogląda więcej, niż jedna osoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik centralny „przypina” ścieżkę dialogów do ekranu.

Jak masz osoby siedzące po bokach od osi ekranu, wtedy jeden z głośników gra dla nich głośniej i dźwięk przesuwa się jeszcze bardziej w tę stronę.

Przypięcie, czy też zakotwiczenie dźwięku do ekranu pozwala na bardziej poprawny odbiór dźwięku przez wszystkich.

Są jeszcze inne sytuacje gdy kanał centralny jest potrzebny, ale akurat jeden słuchacz nie powinien potrzebować, chyba że siedzi bardzo blisko ekranu i ma głośniki bardzo daleko po obu stronach.

Dolby kiedyś na swoich stronach miało wskazówki do rozmieszczenia głośników 5.1 dla jednego słuchacza. Tam też wspominali o możliwości obycia się bez centralnego głośnika i napisali, że w przeciwieństwie do ustawienia kinowego, głośniki boczne mogą być za słuchaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to bedzie wykorzystywane typowo do gier: Cyberpunk, wow, wot.
Niektóre z nich wspierają 5.1, inne tylko stereo.

Biurko ma 1.8m długości czyli dość spore, gdybym miał monitory podstawkowe po bokach to mialbym do każdego z nich co najmniej metr odległości ale raczej pójdę w bardziej kompaktowe rozmiary i będą rozstawione na biurku po bokach monitora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...