Skocz do zawartości

Transport CD a odtwarzacz CD


narmer

Recommended Posts

Cześć ;) 

mam pytanie odnośnie odtwarzania płyt . pytanie z serii początkujący.  czym się różni odtwarzacz CD od transportera CD ? 

przymierzam się do zakupu Cyrusa One i chciałem do niego dobrać coś dzięki czemu mógłbym słuchać płyt. z serii Cyrusa widziałem np Cyrus CD t, da się to bezpośrednio podłączyć do tego wzmacniacza czy trzeba coś jeszcze pośredniego ? 

ewentualnie coś zamiennego w podobnym lub mniejszym budżecie ?

interesuje mnie tylko odtwarzanie płyt, nie słucham muzyki z sieci, przez bt itp 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

Transport CD (a nie transporter  - poprawiłem już tytuł tego wątku) wysyła sygnał w postaci cyfrowej poprzez złącze optyczne lub koaksjalne (zazwyczaj), a w wyższych modelach również przez AES/EBU lub inne (np. BNC - potrzebna jest wtedy przejściówka z BNC na cinch).
Aby grał - potrzebny jest zewnętrzny DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) lub wzmacniacz/amplituner który ma taki DAC na pokładzie (czyli ma wejścia cyfrowe optyczne i/lub koaksjalne).
Można przyjąć, że np. każdy amplituner kina domowego lub wzmacniacz kina domowego z ostatnich 20 lat ma takie wejście 😎
 

Natomiast odtwarzacz CD to inaczej transport z wbudowanym DAC'em - i sygnał wychodzi wtedy na wzmacniacz poprzez analogową parę cinch (lewy + prawy). Zazwyczaj odtwarzacz CD ma też wyjście/wyjścia cyfrowe.

Zaś odnośnie Cyrusa - fajny model i zacna firma. Jest na Forum klub Cyrusa:

Pozdrawiam
PS. Narmer - witaj na naszym Forum 🙂   - i napisz proszę, jaki masz już sprzęt audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) 

czyli wychodziło by z tego że w wypadku Cyrusa One i Cyrus CD musiałbym jeszcze  dokupić DAC 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Sluchałeś Cyrusa? Jakie masz kolumny?

Teraz Cyrus jest w ofercie promocyjnej w znacznie obniżonej cenie. Nie wiem czy znajdziesz coś ciekawszego.

Słuchałem tego Cyrusa w zestawieniu z Audiosymptom i6 . Właśnie widziałem, że ostatnio była obniżka

 

13 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
W Twoim przypadku potrzebny jest odtwarzacz CD, ponieważ nie masz DACa w Cyrusie One. Jesli chciałbyś zachować ten sam design to Cyrus CD i wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Brzmienie jest spójne łączące cechy dynamiki oraz muzykalności. 

Chciałbym utrzymać się w tym kanonie. Odpowiada mi ich minimalistyczny design  

 

10 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Ewentualnie rozważ zakup Cyrusa One HD, będziesz miał już daca na pokładzie i w przyszłości będzie mógł do niego dobrać transport CD.

Pozdrawiam,

Michał

ok, dzięki . własnie o taki zestawik mi chodzi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem je w tym zestawieniu jakiś czas temu, nie muszą być koniecznie te ale były w porządku :) przy okazji po sprawdzeniu ile kosztują okazało się że mają całkiem spoko cenę . Z tego co widzę na rynku jest strasznie dużo sprzętu, dla kogoś kto chce kupić coś po raz pierwszy czyli mnie aż nawet za dużo. Mnogość firm,modeli,zestawień przyprawia o zawrót głowy. Po przekopaniu się po różnych str doszedłem do wniosku że najbardziej odpowiadałby mi ten Cyrus tylko właśnie miałem problem z CD bo nie byłem pewien czy da się to połączyć. 

Jeszcze zestaw audiolaba 6000a plus cd z audiolaba jest  w moim przedziale i odpowiada mi funkcyjnie ale póki co dopiero w planie mam posłuchać go na żywo 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, narmer napisał:

Po przekopaniu się po różnych str doszedłem do wniosku że najbardziej odpowiadałby mi ten Cyrus tylko właśnie miałem problem z CD bo nie byłem pewien czy da się to połączyć.

@Daniel09
Możesz kupić używany odtwarzacz CD Cyrusa (a nie transport) i do tego wzmacniacz Cyrus.
A z nowych - propozycja Cyrus One HD wraz z transportem Cyrus rozwiązuje problem, o czym już wspomnieli przedmówcy.
Cyrus One jest tylko w kolorze czarnym, natomiast CD są w dwóch kolorach (m.in. czarnym matowym), więc można coś dobrać również wśród używek by kolorystycznie w miarę pasowały do siebie oba elementy.

Pozdrawiam
PS. Proszę nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika (w razie potrzeby - tylko konkretny fragment), a do poprawienia swojej wypowiedzi (jest na to ok. godziny) użyj przycisku "Edytuj".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@narmer, jak długo słuchałeś Cyrusa z kolumnami audiosymptom ? Moim zdaniem (chociaż słyszałem te paczki jedynie na AV show) to zestawienie na dłuższą metę może męczyć. U mnie Cyrus one gra z kolumnami dali zensor i właśnie w cieplejsze kolumny celował bym do tego piecyka. Dali zensor, oberon, heco aurora, dynaudio emit. Może coś z mission. No i kolejna kwestia czy masz aż tak bogaty zbiór CD, że upierasz się przy odtwarzaczu płyt ? Ja też przez chwilę miałem odtwarzacz CD ale szybko zmieniłem go na strumieniowiec i nie żałuję. Oczywiście wybór zależy od Ciebie. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 nie jakoś bardzo długo i chyba na jednak zbyt okrojonym zestawie muzyki. Spróbuję jeszcze innych kolumn, dzięki za wyżej wymienione propozycję :)

Co do CD to jestem zdecydowany, miejsce w którym będzie ten zestaw stał nie ma dostępu do internetu i raczej na pewno nie będzie miało w przyszłości 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz odsłuchać więcej. Ja z Audiosypton tez miałem mało do czynienia. Ale na pewno nie grają jak Klipsch. Są łagodniejsze mimo tuby.

Czy będą męczyć nie wiem. Nie takie połączenia mają ludzie :P

Jeśli akceptujesz klasyczny wygląd CD to Pioneer z modelami PD robi na prawdę solidne odtwarzacze.

Czyli na razie dobieramy CD bez wzmaku i bez kolumn ?:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 09:03, S4Home napisał:

Czyli na razie dobieramy CD bez wzmaku i bez kolumn ?:)

 

hah nie no :) został  wybór między zestawem audiolaba i konfiguracją cyrus one hd + cyrus cd T , jeszcze kolumny i finito 

dla mnie wszystko póki co grało lepiej od tego co mam w domu czyli ponad 10 letnią więżą sony ze 3 płytową zmieniarką :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...