Skocz do zawartości

które wybrać? ATH sr30BT vs Sen HD350 BT vs ???


Recommended Posts

Hej! Jak w temacie, stoję przed wyborem nowych słuchawek.

Dotąd korzystałem z Marshall Major 2 bt, z których byłem bardzo zadowolony, tak pod kątem dźwięku, jak i wykonania i wygody korzystania. Niestety po ponad 2 latach fizycznie juz nie wytrzymały i potrzebują następcy.

Moje wymagania:
-BT 5.0 + najlepiej aptX (będą grały głównie ze smartfonem, nierzadko YT, więc zależy mi na jak najmniejszym opóźnieniu - sprzęt do Samsung Galaxy S8)
-nauszne (ewentualnie wokółuszne)
-możliwość podłączenia jacka baaardzo na plus (przydaje się czasem podłączyć do kompa)
-słucham głównie rocka, muzyki filmowej, czasem jakaś popularniejsza elektronika albo folk, więc dość szeroki przekrój
-jakość wykonania na przyzwoitym poziomie

budżet to około 400zł. Chyba że naprawdę warto dopłacać do wyższych modeli to mogę wyłożyć 600zł.

Niestety, nie mam gdzie zrobić odsłuchu tych dwóch słuchawek które wymieniłem w tytule, więc posiłkuję się tylko recenzjami. Minusem Audiotechnici na pewno jest brak jacka, minusem Senów nieco gorsze parametry na papierze i czas pracy na baterii (aczkolwiek to nie jest priorytet, słucham dziennie około 3h muzyki, max 8h, mogę je ładować co kilka dni).
Zastanawiam się też nad wyższymi modelami, czyli SR50bt i hd4.50bt.

Co myślicie o moich typach? Ktoś sprawdzał? Może jakieś inne ciekawe propozycje?

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wybrałeś tak na prawdę 2 pary słuchawek, które prezentują podobny poziom jakościowy i są jednym z najlepszych wyborów. Sennheiser zagra nieco cieplej z mocniejszym basem. Audio Technica zagra dynamiczniej z mocniejszą górą. Wiele zależy od preferencji. O alternatywę w tym przedziale cenowym będzie ciężko. Jeśli miałbym jeszcze jakoś pomóc to Audio Technica wydają się być wygodniejsze na głowie. 

Zapraszam do kupna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: czy orientujecie się, czy funkcję ANC w tych słuchawkach (ATH SR50BT i AKG N60NC) da się wyłączyć w trybie bezprzewodowym? Wg mnie to oczywiste, ale tak czytam różne recenzje i zaczynam wątpić. Niektórzy piszą, że w AKG anc jest aktywny, chyba że korzystamy z transmisji po kablu.

Jeśli tak jest w istocie, to wygląda na to że wszelkie słuchawki z ANC (czyli praktycznie wszystkie ze średniej-wyższej półki) odpadają, bo często poruszam się po mieście i nie chcę być całkowicie odcięty od otoczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wszystkich słuchawek bt, ale wydaje mi się że wszystkie słuchawki z ANC mają możliwość jego wyłączenia. Zwykle taką funkcje włącza się i wyłącza przeznaczonym do tego przełącznikiem. Czasem niektórzy producenci aby ograniczyć ilość przycisków wprowadzają taką opcję np. przez równoczesne przyciśniecie jakichś 2 przycisków lub inaczej. Często potem ich użytkownicy są przekonani że nie da się w ich słuchawkach wyłączyć tej funkcji. Z zasady są to ci którzy nie mają zwyczaju zaglądać do instrukcji obsługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 16:17, smigi142 napisał:

Zatem warto dopłacić? Dużą dla mnie zaletą jest też możliwość podłączenia słuchawek po jacku... Zatem chyba zdecyduję się na sr50bt, najwyżej jak nie podejdą, to będę zwracał i szukał dalej :D

Jak dla mnie jest spora różnica i nie tylko brzmieniowa ale sr50 są dodatkowo bardzo wygodne. Niestety żeby się przekonać musisz ich posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości recenzji tych AKG N60NC jest informacja, że transmisja bt wiąże się z permanentnym anc, dlatego, że odpowiada za to jeden suwak, nie da się ponoć włączyć tylko bt.

Anyway... Dotarły do mnie SR50BT i jestem bardzo zadowolony z tego jak grają. Fakt, bas mógłby być trochę bardziej agresywny jak na mój gust, ale jest dobrze (zapewne equalizer tutaj pomoże), ale poza tym grają wyśmienicie. Nie szczególnie słyszę różnicę będąc na mieście z włączonym anc a bez, rzeczywiście wycina tylko część dźwięków otoczenia, ale tłumienie pasywne jest na tyle dobre, że nie robi to praktycznie różnicy (mam dość małe uszy i dla mnie są to słuchawki wokółuszne ewidentnie). Do tego są bardzo wygodne i wykonane perfekcyjnie - nic nie skrzypi, plastik jest świetnej jakości (w porównaniu z dość tandetnymi ANC500bt które miałem w rękach i średnio obiecującymi SR30BT jest przepaść), jednak jest jedna rzecz, która mnie bardzo, bardzo zniechęca. Sterowanie dotykowe, które jest kuriozalne. zupełnie nieintuicyjne, miejsca w które trzeba "pukać" na panelu na lewej muszli nie są niczym oznaczone i trzeba to robić na ślepo. Chcesz podgłośnić? dwa razy zatrzymasz piosenke i raz ją przełączysz zanim uda Ci się dać vol up. Poza tym jak chcesz podgłośnić o kilka poziomów, między puknięciami trzeba czekać tak 1-2s bo input lag tego rozwiązania jest tak ogromny, że szybciej jest wymacać guziki na telefonie przez spodnie, niż bawić się z podgłaśnianiem na słuchawkach...

Ale to tylko pierwsze odczucia, bawię się sprzętem jeden dzień. Może uda się przyzwyczaić... ale jeśli przez ten tydzień dalej będzie to działać tak jak działa... to chyba będę musiał poszukać innego rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, takie rozwiązania nie wchodzą w grę... 

Męczy mnie strasznie to sterowanie w sr50bt, dodatkowo upierdliwe jest to, że za każdym razem z automatu włącza się anc, jeśli go nie chce, muszę albo się szarpać z panelem dotykowym, albo odpalać dodatkową aplikacje która służy tylko do tego... 

No nic, sluchawy mimo że grają świetnie to wracają do sklepu, spróbuję czegoś z ciut niższej półki, bez problematycznego dla mnie anc. 

Może jednak Sen hd350bt? Może jakoś przeżyję brak kabelka, ale za to 300zl w kieszeni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2020 o 20:04, smigi142 napisał:

Hej! Jak w temacie, stoję przed wyborem nowych słuchawek.

Dotąd korzystałem z Marshall Major 2 bt, z których byłem bardzo zadowolony, tak pod kątem dźwięku, jak i wykonania i wygody korzystania. Niestety po ponad 2 latach fizycznie juz nie wytrzymały i potrzebują następcy.

Moje wymagania:
-BT 5.0 + najlepiej aptX (będą grały głównie ze smartfonem, nierzadko YT, więc zależy mi na jak najmniejszym opóźnieniu - sprzęt do Samsung Galaxy S8)
-nauszne (ewentualnie wokółuszne)
-możliwość podłączenia jacka baaardzo na plus (przydaje się czasem podłączyć do kompa)
-słucham głównie rocka, muzyki filmowej, czasem jakaś popularniejsza elektronika albo folk, więc dość szeroki przekrój
-jakość wykonania na przyzwoitym poziomie

budżet to około 400zł. Chyba że naprawdę warto dopłacać do wyższych modeli to mogę wyłożyć 600zł.

Niestety, nie mam gdzie zrobić odsłuchu tych dwóch słuchawek które wymieniłem w tytule, więc posiłkuję się tylko recenzjami. Minusem Audiotechnici na pewno jest brak jacka, minusem Senów nieco gorsze parametry na papierze i czas pracy na baterii (aczkolwiek to nie jest priorytet, słucham dziennie około 3h muzyki, max 8h, mogę je ładować co kilka dni).
Zastanawiam się też nad wyższymi modelami, czyli SR50bt i hd4.50bt.

Co myślicie o moich typach? Ktoś sprawdzał? Może jakieś inne ciekawe propozycje?

Z góry dzięki!

Witaj,

Jeżeli już myślałeś o modelu SR30BT a Twój budżet może sięgnąć 600 zł. To posłuchaj koniecznie modelu ANC 700:

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/audio-technica-ath-anc700bt-czarny.html

Nie tylko brzmi dynamiczniej i bardziej przestrzennie, ale ma również dodatkowo system ANC, który może się przydać.

Zapraszamy Cię do naszych salonów na porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeśli przeczytałeś moje kolejne posty w tym temacie, to wiesz, że trochę "nadziałem" się na SR50bt, które podobnie jak ANC700bt posiadają ten nieszczęsny panel dotykowy. Podziękuję... Co do samego ANC to pisałem również, że nie jest mi on potrzebny. SR50BT mają tak redukcję pasywną, że nie odczuwam znaczącej różnicy, a sam system jest irytujący, bo trzeba go wyłączać tym nie działającym jak należy panelem dotykowym... Ale trzeba oddać, że funkcja hear thru jest świetna.

 

Zmieniając temat trochę, zakupiłem SR30BT jednak i są bardzo fajne. Brakuje mi jednak wsparcia aptx (jest minimalne, ale jednak czasem odczuwalne opóźnienie przy video) no i tego kabla jack, żeby się podpiąć pod kompa, więc rozglądam się dalej.

Co powiecie o Sen HD 4.50 btnc? Jest sens wskakiwać teraz w sprzęt sprzed praktycznie 3 lat? Jak będzie wyglądała kwestia baterii w czymś takim? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2020 o 00:38, JaZz napisał:

4.50 to nie jest przypadkiem to samo co 4.40 tylko z dodatkiem nc? 

Dokładnie tak. 

Sennheisera trzeba lubić. To techniczny i po układany dźwięk. Nie można porównać go do barwy z Audio Technica SR30, jednakże każdy słuchacz ma swoje indywidualne preferencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... Sr50 mają anc, tak samo jak HT (fakt, Świetna funkcja!) 

Ja się zdecydowałem jednak na 30tki. Nie potrzeba mi anc, zwłaszcza że w wielu przypadkach tylko przeszkadza, nie jestem w stanie przyzwyczaić się do nieszczęsnego touch pada i No mimo wszystko cena dwa razy niższa. 

Brakuje mi na rynku czegoś pomiędzy tymi modelami - jakość dźwięku i wykonania z 50tek,prostota z 30tek, najlepiej z opcjonalnym jackiem, w cenie około 450zl.byłby ideał 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2020 o 23:26, smigi142 napisał:

Ale... Sr50 mają anc, tak samo jak HT (fakt, Świetna funkcja!) 

Ja się zdecydowałem jednak na 30tki. Nie potrzeba mi anc, zwłaszcza że w wielu przypadkach tylko przeszkadza, nie jestem w stanie przyzwyczaić się do nieszczęsnego touch pada i No mimo wszystko cena dwa razy niższa. 

Brakuje mi na rynku czegoś pomiędzy tymi modelami - jakość dźwięku i wykonania z 50tek,prostota z 30tek, najlepiej z opcjonalnym jackiem, w cenie około 450zl.byłby ideał 

Zgadza się.

Model SR50 jest również wyposażony w funkcje ANC. Przełącza się ją za pomocą "suwaka" .Patrząc na cenę modelu SR30, nie można oczekiwać więcej. Audio Technica pracuje nad kolejnymi modelami i w niedalekiej przyszłości powinny wypełnić ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...