Skocz do zawartości

SMSL A8 oraz Burson Playmate Everest/Classic - opinie. Szukam wzmacniacza do okolo 3500 zł.


Recommended Posts

Witam, szukam wzmacniacza, badz wzmacniacza z DACiem dwa w jednym. Budzet jakim dysponuje to 3500 zł. Jak naprawde warto to doloze do tych 4000 zł. Po przeczytaniu wielu recenzji wpadly mi w oko dwa klocki - SMSL A8 oraz Burson Playmate wersja Everest badz Classic. Czy ktorys z forumowiczów ma doswiadczenie z tymi wzmacniaczami ? Warto ? Lubie cieplo-muzykalne granie z dobrym basem. Muzyki slucham z Tidal tylko i wylacznie na sluchawkach. Posiadam Sennheiser HD 660s, Meze 99 Classics i AQ NightHawk. Posiadam też DACi IFI - Zen Dac oraz Zen Blue, ktory lącze z Zen Can.

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz HD DAC1 na pewno nie zapewni CI tego o czym piszesz, będzie to zupełnie inny charakter brzmienia i jeśli typowo szukasz sprzętu pod słuchawki to lepiej zwrócić uwagę na wspomnianego Bursona Playmate Everest lub nieco ponad budżet NuPrime DAC9h. 
Topping A90 to nowość, której jeszcze nie było nam słuchać i ciągle czekamy na pierwszą dostawę do Polski. Jak tylko pojawi się  w moich rękach to na pewno go przetestuję. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL A8 to bardzo dobry wzmacniacz do podłączenia głośników. Jest wyposażony w wzmacniacz słuchawkowy, lecz jego parametry wskazują na to ze jest on przewidziany do dość typowych i niezbyt wymagających słuchawek. Bardzo podobny do niego z zewnątrz jest SMSL M10. Ten jest DAC/Ampem słuchawkowym i preampem symetrycznym. W jego przypadku wskazane jest użycie słuchawek z kablem zbalansowanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A8 jest wzmacniaczem impulsowym i niewskazane było by jego używanie bez podłączonych kolumn. Zapewne gdy używa się słuchawek to wyjścia głośnikowe są odłączone, jednak może wtedy dochodzić do chwilowego ich włączania. Ponoć też nie najlepiej sprawdza się z kolumnami ustawionymi bardzo blisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, bardzo dziekuje za wytlumaczenie. W takim razie ten sprzet juz wykreslam z listy. A mozesz mi zaproponowac cos od siebie, o czym moglbym sobie poczytac ? Jestem nawet w stanie dolozyc jeszcze pare stówek, nawet przekroczyc te 4000zł, ale musialoby to byc naprawde cos super. Najchetniej dwa w jednym, DAC + wzmacniacz.

 

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie w tym zakresie cenowym. Sporo tu zależy od preferencji jakie masz co do dźwięku. Myślę że przy 4 tyś można myśleć obecnie o dwóch osobnych urządzeniach. Wybrałeś niewłaściwą kategorię. Ten temat bardziej pasował by do słuchawek.

Zapewne administrator mógłby go tam przenieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2020 o 16:59, MobyDick napisał:

Ten temat bardziej pasował by do słuchawek.

Zapewne administrator mógłby go tam przenieść.

Zrobione - wątek przeniosłem do działu SŁUCHAWKI.

Swoją drogą - porozmawiam z Olą by zmienić tytuł na "Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe.

@MichalZZZZ - właśnie miałem zaproponować Tobie lampowe rozwiązanie. A masz możliwość przetestowania na swoich słuchawkach - niekoniecznie tego właśnie modelu (bo chyba może być niedostępny w Twojej okolicy, ale może w trakcie pobytu w kraju)?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo

No wlasnie problem w tym, że niestety nie mam jak przetestowac sprzetu, jedyna opcja to kupowanie w ciemno i bawienie sie w zwroty co mi sie nie usmiecha :( Nie dosc, że dla mnie jest to stresujace, to jeszcze dla sklepu. W wielu przypadkach jedyna opcja do zamowienie sprzetu do taty, ktory mieszka w Polsce i ten mi wysyla paczke do Irlandii. Co do lamp, to niestety nie mam bladego pojecia jak sie z tym obchodzic. Moze ktos bylby tak uprzejmy i mi wytlumaczyl ? Bede niezmiernie wdzieczny za pomoc.

Czekam tez jeszcze na inne propozycje, jezeli takowe istnieją.

Dziekuje za przeniesienie tematu.

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...