Skocz do zawartości

Sprzęt ~2000 zł do Spotify po optyku z Mi Boxa


grz

Recommended Posts

Witam, rozważam zakup wzmacniacza i kolumn podstawkowych do pokoju 20m2. Głownym zastosowaniem byłoby słuchanie muzyki ze Spotify po kablu optycznym z MI-Boxa.
Zakładam zatem, że nie powinien to być ostro grający zestaw by tony wysokie z 320kbps znormalizowanego audio nie zabiły moich uszu.
Zastanawiałem się nad SMSL Q5 PRO lub Topping MX3, co do kolumn to może Heco Aurora 300, Monitor Audio Bronze 2? Po prostu jakiś zestaw, który jeszcze bardziej nie unaoczni skompresowanych rejestrów.
Aktualnie mam wieżę Philips MZ-9 (2x50 RMS) i Mi-Box podpięty kablem RCA-Jack

Czy jest sens w inwestowaniu w sprzęt przy tak zmielonej jakości dźwięku?

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozważam zakup wzmacniacza i kolumn podstawkowych do pokoju 20m2. Głownym zastosowaniem byłoby słuchanie muzyki ze Spotify po kablu optycznym z MI-Boxa.
Zakładam zatem, że nie powinien to być ostro grający zestaw by tony wysokie z 320kbps znormalizowanego audio nie zabiły moich uszu.
Zastanawiałem się nad SMSL Q5 PRO lub Topping MX3, co do kolumn to może Heco Aurora 300, Monitor Audio Bronze 2? Po prostu jakiś zestaw, który nie zniszczy bardziej już zniszczonego przez kompresję dźwięku.
Aktualnie mam wieżę Philips MZ-9 (2x50 RMS) i Mi-Box podpięty kablem RCA-Jack
Czy jest sens w inwestowaniu w sprzęt przy tak zmielonej jakości dźwięku?

A to wyjscie Audio z MiBoxa jest optyczne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję, a jakieś kolumny z zachowawczymi wysokimi tonami? Wiadomo, że to będą treści z bitrate max 320 kbps i normalizacją dźwięku więc byłoby wspaniale gdyby dźwięk był cieplejszy bez męczenia uszu wysokimi tonami, ale z drugiej strony nie wpadający w zamulenie z powyższym wzmacniaczem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam zestawić Topping MX3 z Heco Aurora 300, Indiana Line Nota 260x lub Pylon Audio Opal Monitor. Jeśli chciałbyś sprawdzić jak gra takie połączenie to odezwij się w wiadomości prywatnej. Umówimy się na odsłuch lub wyślemy na testy. 

Zapraszam do kontaktu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MobyDick napisał:

Czy Toppling MX3 będzie gorszym rozwiązaniem niż SMSL Q5 Pro biorąc pod uwagę, że żródłem będzie Mi Box po toslink-u ze skompresowanym dźwiękiem?
Czytałem że Toppling lepszy do żródeł analogowych. Ile w tym prawdy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, milk-monster napisał:

Nikt chyba jeszcze nie robił porównania SMSL vs TOPPING osobiście używam SMSL do CHROMECAST AUDIO + pliki FLAC naprawdę jest więcej jak dobrze!!

Branża zapewne będzie zachwalać TOPPING 😉

Druga rzecz która mnie zastanawia to czy jest sens zakupu tak "drogich" kolumn jak KEF Q350 jeżeli będę słuchał skompresowanej muzyki. Mam wrażenie że to trochę jak z jazdą Ferrari dużo poniżej limitu prędkości :)

Może po prostu dopiąć SMSL do tych kolumn które już mam z wieży albo kupić coś tańszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi z Q5 żeby do niego podpiąć jak najlepsze kolumny wtedy pokazuje naprawdę co potrafi! On jest bardziej pod kolumny podstawkowe nie znaczy że podłogowe nie zagrają. Jest tu na forum wątek że do Q5 są podpięte KEF R300.

Masz link na używane Q350 taniej jak nowe zadzwoń poproś o więcej zdjęć.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grz napisał:

Druga rzecz która mnie zastanawia to czy jest sens zakupu tak "drogich" kolumn jak KEF Q350 jeżeli będę słuchał skompresowanej muzyki. Mam wrażenie że to trochę jak z jazdą Ferrari dużo poniżej limitu prędkości :)

Może po prostu dopiąć SMSL do tych kolumn które już mam z wieży albo kupić coś tańszego?

Do Q5 pro jest sens kupować znacznie droższe kolumny niż Kef Q350. Jeśli miałbyś fundusze to możesz kupić np. KEF LS50. Jeśli będziesz miał lepszy sprzęt, wtedy możesz go bardziej docenić na wyższej jakości plikach. MP3 320 kbps to zupełnie niezła jakość dźwięku. Jeśli chcesz kupić tańszy i gorszej jakości sprzęt zawsze możesz np. wybrać po prostu tańsze kolumny. 

3 godziny temu, grz napisał:

Czy Toppling MX3 będzie gorszym rozwiązaniem niż SMSL Q5 Pro biorąc pod uwagę, że żródłem będzie Mi Box po toslink-u ze skompresowanym dźwiękiem?
Czytałem że Toppling lepszy do żródeł analogowych. Ile w tym prawdy?

Teoretycznie Q5 pro powinien być lepszy gdy używa się źródeł cyfrowych bo nie ma wbudowanego DAC-a, sam układ końcówki mocy przeprowadza konwersję do postaci analogowej. Topping MX3 ma zintegrowaną przetwornicę z końcówką mocy. Aby to ocenić trzeba by je skonfrontować. Za MX3 przemawia to że ma wbudowany dość słaby układ odbiornika bluetooth i wyjście słuchawkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia:

Niestety taki zestaw unaocznia kiepską jakość Spotify. Wygląda na to że zarówno Spotify na telefon jak i na Mi Box dodatkowo kompresuje dźwięk ( pomimo wyłączenia tej opcji) i to nie brzmi jak 320 kbps. Okrutnie szuszczące wysokie tony. 

Spróbowałem z Tidal Hi-fi i tutaj różnica pomiędzy Spotify jest ogromna, mimo to nadal mam wrażenie, że wysokie tony są zbytnio wyeksponowane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia Spotify.

O ile on faktycznie ma 320 kbps to i tak jest to dobra jakość na większość sprzętów. Nawet znacznie droższych.

Wiec obstawiam że ablo źródło jednak nie siadło i mi box gra po protu slabo albo jednak takie zestawienie Ci nie podeszło.

Chodź to dziwne bo KEF to łagodne kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...