Skocz do zawartości

Yamaha Aventage rx‑a680 - czy warto kupić?


Bolek21

Recommended Posts

Dobry wieczór.

Posiadam zestaw pięciu kolumn Quadral Quintas 6500 aktualnie podpiętych pod budżetówkę Yamaha HTR-2071.

Chciałbym zmienić ten amplituner na coś lepszego. Mam znajomego, który pracuje w Media Markecie i zachwala wymieniony w tytule model.

Kina domowego używam do wszystkiego. Filmy (Netflix, HBO), gra na konsoli, muzyka (raczej w stereo). Posiadam telewizor Samsung 8 serii.

Na tych internetowych bajerach średnio mi zależy, ale jeśli mają być to mi nie będą przeszkadzać. Może jak będę je miał to będę z nich korzystał.

Pokój raczej normalny. Jakieś 8x5 metrów. Dodam, że brzmienie Yamahy mi odpowiada. Nie posiadam subwoofera, bas wystarcza mi taki jaki wychodzi z kolumn, lecz nie wykluczam jego kupna w przyszłości. Tak samo jak dodatkowych kolumn wymaganych do systemu 7.1

Czy ten amplituner to dobry wybór? A może lepiej kupić coś innego?

Budżet tak raczej do 3 tysięcy złotych. Chyba że te 300-400 złotych naprawdę warto dołożyć to dołożę.

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez Bolek21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pchanie się w Aventage z serii 6 i 8 nie jest dobrym ruchem. Takie zapchaj dziury, pomiędzy V685, a A1xxx i na tych dwóch modelach na Twoim miejscu bym się skupił - albo, albo... Natomiast nie do końca zrozumiałem kontekstu, w posiadaniu jakiej ilości kolumn jesteś, czy same fronty, czy fronty z centralnym. Bo tu pojawia się pytanie, czy w ogóle ładowanie się w ampli KD w Twoim przypadku ma sens

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, bo trochę z tropu zbiło mnie to zdanie

1 godzinę temu, Bolek21 napisał:

Nie posiadam subwoofera, bas wystarcza mi taki jaki wychodzi z kolumn, lecz nie wykluczam jego kupna w przyszłości. Tak samo jak dodatkowych kolumn od dźwięku przestrzennego.

Więc co do ampli, to tak, jak wyżej. Co do zakupu sub'a, to nawet się nie zastanawiaj, to jest zupełnie inne smakowanie ścieżki filmowej. Kino bez sub'a, to ch**, nie kino ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. To zdanie faktycznie mogło zabrzmieć dwuznacznie. Chodziło mi o dokupienie tych dodatkowych kolumn, które są wymagane w systemach 7.1

Póki co nie potrzebuję subwoofera, bo mieszkam w bloku, sąsiedzi częściej by mnie nawiedzali. Z czasem może zmienię mieszkanie na dom, wtedy na pewno dokupię jakiś subwoofer, bo jestem maniakiem dobrego basu. ;)

Czy możesz podać mi przykład konkretnego modelu/ów? Te cyfry modelów, które mi podałeś niestety niewiele mi mówią i sam mogę mieć problem z wyborem czegoś konkretnego.

Przy okazji poproszę o model subwoofera, który warto dołożyć do mojego zestawu. Może się skuszę i kupię za jednym zamachem, żeby żona nie gadała, że wydałem 3 tys złotych, a dla niej nie ma różnicy. Jak będzie subwoofer to i różnicę usłyszy. ;)

Edytowano przez Bolek21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Markcox napisał:

Aventage z serii 6 i 8

A680 i A880

57 minut temu, Markcox napisał:

V685, a A1xxx

V685 i A1080

To są wszystko modele Yamahy. W Twoim przypadku celowałbym jednak w V685. Mając na uwadze kolumny, jakimi dysponujesz, to seria Aventage byłaby przerostem formy nad treścią, a i 685 będzie delikatnie ponad stan. Ale skoro brałeś pod uwagę A680, to V685 będzie jak znalazł.

11 minut temu, Bolek21 napisał:

Póki co nie potrzebuję subwoofera, bo mieszkam w bloku, sąsiedzi częściej by mnie nawiedzali. Z czasem może zmienię mieszkanie na dom, wtedy na pewno dokupię jakiś subwoofer, bo jestem maniakiem dobrego basu. ;)

ale nie musisz przecież przesuwać tym sub'em mebli u sąsiadów, chodzi o uzupełnienie ścieżki dźwiękowej niskimi tonami, które mają być słyszalne, a nie burzyć ściany. Warto przemyśleć, bo to są dwa światy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Markcox napisał:

ale nie musisz przecież przesuwać tym sub'em mebli u sąsiadów, chodzi o uzupełnienie ścieżki dźwiękowej niskimi tonami, które mają być słyszalne, a nie burzyć ściany. Warto przemyśleć, bo to są dwa światy

Właśnie teraz też o tym pomyślałem. Masz rację.

Ponowię pytanie o subwoofer. Jaki konkretny model warto dokupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jaki budżet chcesz przeznaczyć na sub'a. Najtańszy, który warto brać pod uwagę, który w stosunku jakość/cena w tym bardzo niskim budżecie robi całkiem niezłą robotę, to 302A od Magnata. Z jednej strony patrząc na set kolumn które posiadasz, to powinien być rozsądny wybór. Z drugiej należy pamiętać, że masz jednak 40m2 pomieszczenia. To nie jest mało.

Pamiętaj, że zawsze taki sprzęt możesz spróbować wypożyczyć, jak Wam nie podejdzie, uznacie, że to jednak nie był dobry pomysł, to zawsze możecie zwrócić. Ale przynajmniej posmakujecie i sami się przekonacie na własnej skórze, z czym to się je.

Miej też na uwadze, że na forum kręcą się nygusy ;) z branży, którzy mogą zrobić Ci dobrą cenę, zarówno na ampli, jak i na sub'a. Abstrahując, czy będziesz brał od nich, czy z innego sklepu, pamiętaj, żeby nigdy nie bać się negocjować cen "katalogowych"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że zdam relację.

Pojechałem do najbliższego salonu Top Hi-Fi. Mają ich kilka w Polsce. Mieli na stanie amplituner Yamaha RXV685, lecz niestety srebrno-czarny. Z tego względu kupiłem jednak Yamaha Aventage RX-A680. Pan doradził, że ten jest o klasę wyższy od 685. Dodał, że w kinie są identyczne, ale w muzyce A680 ma ogromną przewagę nad 685.

Podłączyłem, odpaliłem Batmana na Netflixie i powiem szczerze, że teraz dźwięk kina jest inny, lepszy, żywszy. Taki bardziej realny. Wszystkie głośniki jakoś się uzupełniają. Dźwięki tworzą realną przestrzeń. Wcześniej grały tak jakby każdy osobno. Fajny jest dołączany mikrofon, który sam kalibruje regulację kolumn względem ich ustawienia w pokoju.

Póki co "zaprzyjaźniam się" z amplitunerem. Ma sporo możliwości, których w ogóle nie rozumiem.

Co do subwoofera: zapytałem się ich czy mają jakiś do 1000zł. Pan powiedział, że coś co wspomoże moje kino zaczyna się od 1500zł. Powiedział, że kolumny które posiadam same z siebie dobrze zagrają, a te tańsze subwoofery według niego niewiele mi zmienią dźwięk, w każdym razie nie na tyle, żebym był zadowolony. Generalnie nie polecał mi kupować taniego subwoofera. Nie nawiązywałem dalszej rozmowy na ten temat, bo stwierdziłem, że ma rację, a póki co wydawać +1500zł nie jestem w stanie... chociaż nie ukrywam, że pomyślę nad tym w przyszłości. Zapytałem, go o subwoofer Magnat, niestety nie znał go.

Czy Klipsch R-100SW to godny polecenia subwoofer? A może skoro mam kolumny firmy Quadral dokupić subwoofer ich firmy? Quadrale są po około 2 tys złotych. 

 Z ciekawostek mieli tam 2 kolumny rozmiaru zwykłych kolumn frontowych, które są w kinie domowym. Cena? Tylko 84 tysiące złotych. :D Chyba dok końca życia będę się zastanawiał jak to gra (lub jaki czuły trzeba mieć słuch), aby tyle zapłacić za 2 kolumny.

 

 

Edytowano przez Bolek21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy kolego, nie zrozum mnie źle, ale Twoje QQ6500 to totalna budżetówka, więc Pan z Top HiFi twierdzący

18 minut temu, Bolek21 napisał:

Pan powiedział, że coś co wspomoże moje kino zaczyna się od 1500zł. Powiedział, że kolumny które posiadam same z siebie dobrze zagrają, a te tańsze subwoofery według niego niewiele mi zmienią dźwięk, w każdym razie nie na tyle, żebym był zadowolony.

z całym szacunkiem również do niego, chyba nie wie o czym mówi. Żadne, podkreślam żadne kolumny nie są w stanie zastąpić bytności sub'a w systemie kina. I tu sporą różnicę zrobiłby nawet - tak samo, jak Twoje kolumny - budżetowy 302A, którego Pan fachowiec nawet nie znał. 

Naciągnięcia Cię na A680 ze wspomnianą argumentacją pozwolę sobie nawet nie komentować. Szkoda, ze trochę się podpaliłeś. Ale nich służy i cieszy ucho :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie mam zamiaru się urażac ani tym bardziej sprzeczać. 😉

Uważam że naciagnieciem byłaby sytuacja gdzie sprzęt wart byłby 1000 zł, a ja zapłaciłbym za niego 2000zl. Tutaj różnica cenowa nie była duża, a oba modele tak jak mówiliście nie różnią się mocno od siebie. Więc jakieś ogromne naciągnięcie to nie było. Niestety ten kolor też przeważył na decyzji. Taki był warunek żony. W internecie te czarne też były dosyć ciężko dostępne, a jako że znam firmy kurierskie prawie od podstaw to wolałem osobiście jechać po sprzęt. 

Co do budzetowosci moich kolum pewnie do takiej grupy należą. Historia mojego audio zaczęła się od marketowych głośniczków za 70zl, później przypadkowe samorobki, przez altusy 110 po prawdziwe marketowe budżetówki firmy prism vienna, aż po polecane gdzieś na forum quadrale które aktualnie mam. I powiem szczerze, że te quadrale póki co mi bardzo odpowiadają. Wiem, że jest sprzęt taki o którym wspomniałem za grube tysiące. Mnie niestety na niego nie stać. Póki co. 😉 

Dziękuję Wam za pomoc i opinie. Subwoofer pewnie nie długo sobie dokupię żeby samemu ocenić czy warto było. 😉

Edytowano przez Bolek21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że nie posiada kontroli? Skoro gra głebiej i lepiej od R12Sw czy też 120SW.

 

Koledzy z racji że go nie oferujecie to nie znaczy że należny pisać takie rzeczy. No badźmy poważni.

17 godzin temu, JaZz napisał:

Chodzi o to że potrafi stracić kontrolę nad bassem. Np mówi się że do muzyki nie nadaje się. 

Ale Klipsch do muzyki się nie nadaje tak samo.

Od tego jest tani Tannoy.

10 godzin temu, Bolek21 napisał:

amaha Aventage RX-A680. Pan doradził, że ten jest o klasę wyższy od 685. Dodał, że w kinie są identyczne, ale w muzyce A680 ma ogromną przewagę nad 685.

w cenie :P

10 godzin temu, Bolek21 napisał:

Czy Klipsch R-100SW to godny polecenia subwoofer?

nie bo to słabszy model od Magnata 302A.

Już pisałem o tym nie raz ale widac jeszcze raz nie zaszkodzi.

To sub który został w Polsce obnizony do granic ryzyka opłacalności handlu. Dlatego koledzy go nie mają. I ja to rozumiem. W niemczech model 302A momentami był droższy od Klipscha R12SW! Gdzie u ans przecież Klipsch to cena x2. Patrzenie przez pryzmat ceny oraz czy opłaca sięgo sprzedać w subwooferach do 1500 zł nie działa!

 

9 godzin temu, Markcox napisał:

Bez urazy kolego, nie zrozum mnie źle, ale Twoje QQ6500 to totalna budżetówka, więc Pan z Top HiFi twierdzący

z całym szacunkiem również do niego, chyba nie wie o czym mówi. Żadne, podkreślam żadne kolumny nie są w stanie zastąpić bytności sub'a w systemie kina. I tu sporą różnicę zrobiłby nawet - tak samo, jak Twoje kolumny - budżetowy 302A, którego Pan fachowiec nawet nie znał. 

Naciągnięcia Cię na A680 ze wspomnianą argumentacją pozwolę sobie nawet nie komentować. Szkoda, ze trochę się podpaliłeś. Ale nich służy i cieszy ucho :) 

Całkowicie się zgadzam.

 

4 minuty temu, Jasiek88 napisał:

To że za 1000zł kupi się kupę a nie sub to fakt i również w takim wypadku wolał bym słuchać bez niego.

a ja zdecydowanie nie.

I pod tym się nie podpisuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak warto dorzucić ten subwoofer. Mi też się tak wydaje. Najprędzej kupię ten Magnat z racji dobrej ceny. Wtedy sam ocenie i albo go zostawię albo sprzedam. 😉 Ciekawa dyskusja się rozwinęła. 

Generalnie przykre jest to, że ludzie wszędzie lub prawie wszędzie widzą pieniądze i tylko pod kontem swojego zarobku doradzają klientowi. Wspomniany przeze mnie komis wydaje się być profesjonalnym jak i ludzie tam pracujący. Z tego względu nie zastanawiałem się zbytnio nad kupnem tego amplitunera zwłaszcza, że Wy nie odradzaliscie go jakoś mocno, a tak jak już wcześniej wspomniałem kolor wziął górę. 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo go oddasz jesli się myle. Masz na to 14 dni.

22 godziny temu, Bolek21 napisał:

Generalnie przykre jest to, że ludzie wszędzie lub prawie wszędzie widzą pieniądze i tylko pod kontem swojego zarobku doradzają klientowi. Wspomniany przeze mnie komis wydaje się być profesjonalnym jak i ludzie tam pracujący. Z tego względu nie zastanawiałem się zbytnio nad kupnem tego amplitunera zwłaszcza, że Wy nie odradzaliscie go jakoś mocno, a tak jak już wcześniej wspomniałem kolor wziął górę. 😉 

Biznes kolego. Tak działa biznes.

Dlatego z reką na sercu nie mając zarobku na tym polecam ci 302A.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem presji i kupiłem ten subwoofer. Miałem wcześniej subwoofer Pioneera model s-w90s. Moc 80 watt. Ten pioneer przy magnacie to zabawka. 

Kino znowu otrzymało "coś nowego". Tym razem włączyłem film Transformers. Inne doznania z oglądania. 

Także Piotrze miałeś rację z jego dodaniem do mojego zestawu. 

Szkoda, że zbyt późno zorientowałem się, że też je sprzedajesz, bo w ramach podziękowania kupiłbym go od Ciebie. 

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Za szczere opinie. Mam nadzieję, że jeszcze tutaj wrócę w przyszłości. 😉

Edytowano przez Bolek21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...