Skocz do zawartości
JaZz

Poprawa akustyki w 15m2

Recommended Posts

1 minutę temu, 7Audio napisał:

@Bartek ChojnackiJa Cię nie krytykuje, tylko stwierdzam fakt, że interpretujesz czyjąś pracę jak jest Tobie lub Twojej firmie wygodnie. Takie teoretyzowanie podchodzi pod pseudonaukę i mnie jako inżyniera irytuje. To nie jest kosmiczna wiedza dla tajemnych, nie przesadzajmy. Z pewnością macie na uczelni program do symualcji dyfuzji i rozpraszania, możesz wrzucić te sekwencje w program i będziesz miał wynik w kilka sekund. To nie zajmie kilku godzin tak jak piszesz. Zobaczymy czy to będzie 60% czy 80% czy 5%. O ile przedstawisz prawdziwe wyniki, a nie nagięte pod MegaAcoustic. Masz również na uczelni laboratorium - komorę pogłosową i bezechową. Z ciekawością zobaczyłbym szczegółowe raporty  z badań akustycznych Waszych firmowych produtków. Czy mółbyś takie przedstawić?

niestety ponownie muszę odstąpić od dyskusji z Tobą, bo się nie da ;) czepiasz się koniecznie MegaAcoustic, więc dla Twojej informacji jest to jedna z wielu firm produkujących akustykę w tym kraju, z którymi pracuję (aktualnie w 3) oraz jedna z wielu, których produktów używam (aktualnie 5 czy 6). Stosownie do tego co potrzebne. Projektanci akustyki związani z tylko jedną firmą nie mają za bardzo sensu, bo są nieobiektywni. Więc zupełnie bez sensu do tego pijesz. Co do oskarżeń o pseudonaukę... to odpowiem Ci Twoim językiem. Boli Cię to, że ja jestem naukowcem akustykiem, a Ty stolarzem i nie masz pojęcia o dziedzinie w szerszym znaczeniu to poplujesz sobie jadem. Fajnie co, takie wycieczki osobiste bez sensu? Uważaj nieco na słowa, bo odpowiem w końcu stosownie. 

Kolego, nie jestem stolarzem tylko inżynierem dźwięku. To Ciebie boli jakakolwiek krytyka , nie mnie. Poprosiłem Cię o jakieś konkretne dane i masz z tym problem. 

nie widać żebyś był inżynierem dźwięku

już zupełnie zabawne jest wymieszanie AGH i MegaAcoustic. AGH to AGH, MegaAcoustic to MegaAcoustic. Myślę że mogę sobie po prostu przyjść z produktami MA na uczelnię, zmierzyć i wyjść? Żadnego z producentów akustyki w kraju jeszcze nie stać żeby mieć wszystko pomierzone, ale też nie wszystko trzeba mierzyć. To co trzeba zmierzyłem w formie żeby móc doliczyć resztę, większość pomiarów to np. grzecznościowe wyniki udostępnione nam przez AGH jak MegaAcoustic np. dostarczyło materiał do jakiejś pracy inzynierskiej/magisterskiej i w jej trakcie coś zmierzono czy coś podobnego. Tego też możesz pozazdrościć i popluć jadem, że MegaAcoustic dobrze żyje z AGH między innymi dzięki temu że ja łączę te dwie instytucje. Wątek odobserwuję tak jak te w których plułeś jadem na innym forum, @audiowit i @Kraft jakby trzeba było mnie gdzieś to wiecie gdzie szukać.... 

Oho, ale się narobiło. Tyle emocji że aż czuje się winny. Ja tylko chciałem zapytać o te rozpraszacze czy mogą być. Odpowiedź uzyskałem że mogą choć działa tylko połowa a druga też działa tylko mniej. Ale nie wiadomo ile mniej i czy działa. Wyczytałem też że cena w sumie jak na taką powierzchnię rozpraszania, dobra. Ale można znacznie lepiej, lecz bez pomiarów to ryzyko. Jest grubo.  A miałem takie spokojne życie 

Dziękuję za zainteresowanie tematem. 

Audiowit odezwę się do Ciebie na priv jeśli to aktualne, bardzo cenię ludzi którzy doświadczenie swoje budują całe życie i swoje zdanie opierają na wieloletnich praktycznych doświadczeniach.