Skocz do zawartości
abc1712

Sennheiser HD800S + wzmacniacz onkyo TX-8150

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

nie prowokacja - taki mam wzmacniacz, A słuchawki HD660S były by dobre ? jestem początkujacy meloman.

chciałbym kupić słuchawki z bardzo dobrym sopranem i szeroką sceną.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...

Jeśli chcesz mieć naprawdę dobry dźwięk na słuchawkach to musisz im zbudować cały tor słuchawkowy. Wzmacniacz słuchawkowy, DAC lub CD + kable. Ewentualnie, łatwo napędzalnym wystarczy DAP. Wzmacniacze stereo nie służą do tego i nie są wstanie wycisnąć maksimum, a nawet połowy możliwości z nauszników. Sięgasz po Mount Everest wśród słuchawek i liczysz, że ampli je fajnie napędzi. Nie tędy droga kolego. Trzeba poświęcić czas i wybrać się do dobrego sklepu, posłuchać kilku interesujących cię modeli, z różnymi wzmacniaczami i źródłami. Wtedy będziesz miał jakiś tam wgląd i własne zdanie o konkretnym modelu.

CD też może robić za źródło. W większości przypadków wzmacniacze słuchawkowe nie mają regulacji basu czy wysokich tonów. Są wyjątki oczywiście np. taki RME ADI-2 DAC, który ma cały korektor w sobie.

image.thumb.png.dd4302f9d29df9c9642507ae2b79029d.png

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

CD też może robić za źródło. W większości przypadków wzmacniacze słuchawkowe nie mają regulacji basu czy wysokich tonów. Są wyjątki oczywiście np. taki RME ADI-2 DAC, który ma cały korektor w sobie.

image.thumb.png.dd4302f9d29df9c9642507ae2b79029d.png

a po co w amplitunerach są wyjścia na słuchawki, co tam się podłącza?

chodziło mi o wejscie na słuchawki, na duży jack

mam taki zestaw, jakie słuchawki polecacie?

onkyo_tx_8150_2.jpg

shopping.png

Edytowano przez abc1712
błąd ortograficzny

Podłącza się tam słuchawki oczywiście. Tylko, że we wzmacniaczach stereo to wyjście jest tylko dodatkiem i przez producentów traktowane jest po macoszemu. Głównym zadaniem wzmacniacza stereo jest napędzenie głośników i na tym skupia się producent. Podłączanie słuchawek typy HD800 czy HD660S do tak słabej jakościowo dziurki jest nieporozumieniem. 

Grać to oczywiście będzie, tylko kwestia jak. Stąd moja propozycja wcześniej, żeby podjechać do sklepu i posłuchać kilku modeli na dedykowanym pod słuchawki sprzęcie. Wątpię czy uda ci się osiągnąć  zamierzony cel (słuchawki z bardzo dobrym sopranem i szeroką sceną) na tym Onkyo. 

Szukaj wśród słuchawek o budowie otwartej, niezbyt wysokiej impedancji ( wyraźnie poniżej 100 ohm ) i dość wysokiej skuteczności ( powyżej 100 dB lub niewiele mniejszej od tej wartości ). Z czasem może się przekonasz że warto je podłączyć do lepszego sprzętu.