Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu 35m2


Bondek

Recommended Posts

Witam. 

Poszukuję sprzętu do salonu. Salon 35m2 plus otwarta kuchnia 10m2. Byłem na odsłuchu bo nastawilem się na klipsch r820f, posłuchałem ale model 620 i niestety na moje ucho dudnil za mocno. Grał on z Cambridge Audio AXR100. Następnie sluchalem monitory jakiś model 200 później 300. Na koniec focal chyba 716. No i To najbardziej mnie zainteresowało. Lecz wszystko było sluchane w sali może 15m2. Nie wiem jak to się sprawdzi w większym metrażu. Muzyka raczej mieszana, lubię sobie pozwolić powatowac, ale i tez relaksowac się nutą. Muzyke odtwarzam z tidala i tv.

Wczesniej mialem soundbara jbl 5.1 ale zwrocilem bo to nie bylo to. Wole dolozyc i jakies stereo stworzyc. 70%muzyka 30% filmy. Budżet chciałbym 5-6tys. Wiem że same kolumny mogą tyle kosztować, no chyba że jakiś ampli używany A nowe kolumny. Zamieszczam rys. Pomieszczenia. 

20200904_232011.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch w 15m2 musiał dudnić, to za małe pomieszczenie do tych kolumn. Focal to bardzo dobry wybór, ale na pewno nie model Chorus 716, to za mała kolumna. Moje propozycje są następujące. Zaczynając od elektroniki, jeśli może to być klasyczny wzmacniacz, spójrz na NAD C356 BEE, ewentualnie Yamaha A-S701. To dwa mocne i niedrogie wzmacniacze, które powinny Cię dźwiękowo w pełni usatysfakcjonować. W kwestii kolumn na pewno spojrzałbym na Heco Aurora 1000. To niedroga, a bardzo dobra, mocna kolumna. Ciekawą opcją jest także Pylon Audio Sapphire 31. Przy trochę wyższym budżecie spójrz na Focal Chora 826, wyższą serię Klipsch RP-6000F oraz Paradigm Monitor SE 6000F.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nic ci nie da słuchanie w salkach 15m jeśli Ty masz 45. Musisz po prostu sprawdzać kolumny w domu.

Heco Aurora 700 lub 1000 + wspomniany Cambridge AXR 100

albo Indiana Line Tesi 661 + Yamaha AS 701 i do tego Chromecast na przykład.

Zapraszam po wyceny i do wypożyczenia.

 

Czy jest możliwość wypożyczenia ale na  zasadzie wysyłki kurierem?

Czy jako dźwięk z tv te Aurory też się sprawdzą? Proszę o wycenę takiego zestawu na maila Psika159@o2.pl 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Tak jest taka możliwość.

Źródlo jako TV to najgorze źródło. I co wybierzesz to będzie to po prostu ograniczenie.

Dlatego Spotify, Tidal czy Radio polecam psuzczać z innego źródła.

Ok podeśle informację.

A jeszcze pytanie co do różnicy pomiędzy aurorami 1000 A monitor audio brozne 6. Różnie grające kolumny czy raczej podobnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie rożnie.

Konkurent dla Bronze 6 to Aurora 700. Aurora gra ciepło i delikatniej na górze. Bronze gra szybciej na dole i dośc twardo. Do tego ma jasniejszą górę. Bardziej rozdzielczą. Aurora 1000 gra bardziej otwartym dzwiekiem względem 700tek i gra swobodniej i bardziej energicznie. Pod warunkiem dobrego zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2020 o 07:59, S4Home napisał:

Nic ci nie da słuchanie w salkach 15m jeśli Ty masz 45. Musisz po prostu sprawdzać kolumny w domu.

Heco Aurora 700 lub 1000 + wspomniany Cambridge AXR 100

albo Indiana Line Tesi 661 + Yamaha AS 701 i do tego Chromecast na przykład.

Zapraszam po wyceny i do wypożyczenia.

 

Chciałbym pożyczyć sprzęt do odsłuchania w domu. zestaw Heco Aurora 1000 + Cambridge AXR 100.

Jak wygląda takie wypozyczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...