Skocz do zawartości

Roleta z chłonącym dźwięk materiałem do pokój u


Darek Zuk

Recommended Posts

Będzie mieć wysokość około 2.20 więc nie będzie to super dźwiękoszczelny materiał ale na pewno będzie lepiej niż jest.. Rozmawiałem u mnie w okolicy z dwoma firmami które zajmują się produkcją rolet i albo nie mają właściwego materiału albo nie chcą się podjąć...

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okej, zapewne masz rację że "będzie lepiej", ale to będzie jakieś 1-2% lepiej... ażurowa konstrukcja nie zapewni izolacji, taka z  materiałem DŹWIĘKOCHŁONNYM tez nie, to musiałaby być dźwiękoizolacja, materiały ciężkie, szczelne itd. Ja wiem że nie da się nic innego, ale może powiesz coś więcej jak to ma wyglądać i o co chodzi z "odcięciem się od klatki"? bo jeśli to jest problem "jak wszędzie", czyli nowe budownictwo, ogromne pomieszczenie, klatka na piętro i na pietrze słychać wszystko co się dzieje w salonie - to najlepszym rozwiązaniem byłoby wytłumienie klatki, na ścianach nawet cienki materiał pochłaniający i to będzie dużo lepsza opcja niż roleta.. gdzieśtam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2020 o 11:37, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

no okej, zapewne masz rację że "będzie lepiej", ale to będzie jakieś 1-2% lepiej... ażurowa konstrukcja nie zapewni izolacji, taka z  materiałem DŹWIĘKOCHŁONNYM tez nie, to musiałaby być dźwiękoizolacja, materiały ciężkie, szczelne itd. Ja wiem że nie da się nic innego, ale może powiesz coś więcej jak to ma wyglądać i o co chodzi z "odcięciem się od klatki"? bo jeśli to jest problem "jak wszędzie", czyli nowe budownictwo, ogromne pomieszczenie, klatka na piętro i na pietrze słychać wszystko co się dzieje w salonie - to najlepszym rozwiązaniem byłoby wytłumienie klatki, na ścianach nawet cienki materiał pochłaniający i to będzie dużo lepsza opcja niż roleta.. gdzieśtam

Dzieki za odpowiedź

Wygląda to tak że salon ma powierzchnię 40m razem z kuchnią. Koło narożnika który zaznaczyłem na rysunku jest wyjście z pokoju które prowadzi na górne piętro. Zastanawiałem się w jaki sposób mogę zamknąć to przejście nie rujnując nowego domu wraz z budżetem... Pomyślałem o rolecie która w jakiś sposób miałaby zatrzymać choć trochę dźwięku który tworzy efekt echa który z kolei jest słyszalny podczas odsłuchu. Dodam że na ścianie na przeciwko już mam rozpraszacze binarne,natomiast bezpośrednio za kolumnami  pochłaniacze.

Pozdrawiam Darek

 

 

15994898915157532186764752966227.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogłos jest generowany raczej w całym pomieszczeniu, a nie konkretnie w tamtym korytarzu... nie jestem pewny czy taka roleta dużo da, zwłaszcza że nie wiem do końca jak by to miało wyglądać. Może coś w stylu rolety rzymskiej? Materiały sprzyjające dźwiekochłonności to np. welur, ktoś musiałby z tego zrobić... ale właściwym rozwiązaniem byłoby wytłumienie i korytarza, i salonu, tylko pewnie to jest niwykonalne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o salon to faktycznie osiągnąłem już swój kres.. Raczej to na co pozwoli mi moja druga połowa.. Natomiast co byś proponował jeśli chodzi o korytarz tudzież schody w stylu nowoczesnym? 

Jeśli chodzi o roletę to znasz kogoś kto zrobiłby ją oczywiście po podaniu wymiarów z najlepszego materiału jeśli chodzi o pochłanianie? Chodzi mi o roletę która mogłaby być rozwijana z góry na czas odsłuchu

Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, ile byś musiał tym zrobić to nie jestem w stanie Ci powiedzieć, zwłaszcza jak tam jest 5.2 m... to by wymagało pomiarów, grubszej analizy i zaprojektowania czegoś, a potem zakupu czegoś z czym żona Cię nie wyrzuci, a to z kolei będzie zapewne dość drogie bo akustyka im ładniejsza tym droższa. Szedłbym jednak w tę stronę, przekonał małżonkę że to już nie jest audio fanaberia, tylko kwestia poprawy jakości życia w całym mieszkaniu :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁To mnie rozbawileś Bartek 😁 Lepiej nie można było tego napisać... Każdą część systemu musiałem tak tłumaczyć 😉 Ale tak poważnie mógłbyś zaproponować jakieś konkrety? W sobotę będę w domu także mógłbym zrobić Ci jakieś zdjęcia i sprobowalbyś może coś na tej podstawie napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...