Skocz do zawartości

Tani amplituner do sporadycznego słuchania


Donio

Recommended Posts

Witam.
Mój amplituner Panasonic SA-HE75 zaczyna szwankować. Pokrętło głośności działa jak chce, pilot nie działa wogóle. W związku z tym, że ten ampli ma już kilkanaście lat nie wiem czy będzie się go opłacało naprawiać.
Moje pytanie jest takie, co w miarę normalnego kupić głownie do stereo, ale też do kina domowego od czasu do czasu? Amplitunera używam bardzo rzadko więc podstawowy jakiś mi wystarczy. Może jakąś używkę za ok 300-500zł? Oglądałem jakieś HK AVR 138 itp, to można własnie w takich cenach kupić.
Kolumny do stereo kupiłem sobie własnie nowe- Wharfedale diamond 330, a do kina mam jeszcze resztę ze starego zestawu Tonsila Fenix 1, czyli centralny, suba i satelity.
Chyba, że ktoś wie co mogło się stać z moim starym amplitunerem, może uda się go naprawić np za 100zł?

Wiem, że kwota jaka chcę wydać jest masakrycznie niska, ale na prawdę ja muzyki słucham raz na tydzień max i to w 90% z youtube, a filmu na kinie nie pamiętam kiedy ostatnio.

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam 

Prawdopodobnie potencjometr głośności jest do naprawy + uniwersalny pilot za 100zł raczej tego nie naprawisz! 

Co cię skłoniło do kupienia Wharfedale Diamond 330 ich dźwięk? wygląd? Czy może jakaś promocja była? 

Skoro tak rzadko słuchasz muzyki + film to w zakładanym budżecie kup Amplituner tylko kieruj się marką np: DENON, PIONEER, ONKYO, YAMAHA i tyle 😉

Pozdrawiam

PS. Za 500zł szału nie będzie! Pewnie będzie przywieziony z niemieckiego szrotu aby sprawny!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie skłoniło do zakupu tych głośników? Szczerze mówiąc to wygląd po pierwsze(idealnie pasują do naszego pokoju), cena również(zaplaciłem za dwa 988zł nowe oczywiście) a stare tonsile wyglądały tak, że aż wstyd je było trzymać. A czy te głośniki są jakieś fatalnie złe? Jak juz wiecie dużych wymagań nie mam.

No a gdybym już się "szarpnął" na jakiś nowy amplituner, czy jest coś wartego uwagi do np 1000-1200zł dla takiego audiofila jak ja?

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są złe to wszystko zależy czy Tobie pasuje ich granie jeżeli tak to OK tu teścik 😉 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3243-wharfedale-diamond-330 

Taka moja sugestia skoro rzadko słuchasz i oglądasz to nie lepiej do tych WAFLI dobrać wzmacniacz a kino domowe sobie darować? Cenę dobrą zapłaciłeś za te kolumny!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jeszcze nie wiem czy mi pasuje bo nie było okazji posłuchać z tym moim amplitunerem. Podłączyłem je pierwszy raz i amplituner zaczął szaleć. Już myślałem, że od nowych głośników się zepsuł:)

Wolałbym jednak amplituner do kina, bo nie wiem czy mi się nie odmieni za rok czy dwa, a sprzętów grających nie wymieniam za często delikatnie mówiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba mogłoby być. A widzę, że w miarę nowe ampli mają wszystkie już hdmi a ten marantz nie ma. Będzie mi to do czegoś potrzebne? Zawsze myślałem, że hdmi to do telewizora obraz przede wszystkim. Tv mam oleda lg jak by to miało jakieś znaczenie.

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Donio napisał:

Zawsze myślałem, że hdmi to do telewizora obraz przede wszystkim. Tv mam oleda lg jak by to miało jakieś znaczenie.

Dobrze myślałeś 👍 

Mówisz i masz z HDMI i nawet przetwornik cyfrowo analogowy 😉 

https://allegro.pl/oferta/amplituner-av-7-1-marantz-sr4001-hdmi-500w-pilot-9592252307

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać oczywiście. Dzięki za wszelkie porady. Fajne to forum. A jeszcze jedno ostatnie pewnie nie za mądre pytanie. Czy te kolumny trzeba podłączać czterema kablami? Czytałem, że wystarczy dwoma bo to u tak nie wszystkie amplitunety obsługują cztery. I tak pewnie różnicy nie usłyszę.

 

Ps. Znalazłem Marantz SR5004 na olx za 500zł w stanie bardzo dobrym niby. Chyba będzie dobry?

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Donio napisał:

Ps. Znalazłem Marantz SR5004 na olx za 500zł w stanie bardzo dobrym niby. Chyba będzie dobry?

Będzie ok 

Dwa wystarczą pod górne zaciski!

Zworki czyli te blaszki między zaciskami głośnikowymi zostaw chyba że sam zrobisz z przewodu głośnikowego to usuń

 

IMG_20200905_213556904.jpg

Whafedale_Daimond_200Series-4.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze o jedno muszę zapytać. A właściwie o dwie rzeczy. Te marantze z tego co widzę w większości są 7.1. Rozumiem, że w systemie 5.1 będzie to wszystko normalnie działało? No i co właściwie da mi to hdmi w amplitunerze? Teraz miałem telewizor podłączony do amplitunera kablem optycznym. Coś to hdmi zmieni?

Ogólnie sprzęty jakie posiadam przy telewizorze to tylko dekoder nc+, ps4 pro i jakieś stare dvd. 

 

Ps. Mam faworyta: https://allegrolokalnie.pl/oferta/amplituner-7-1-marantz-4002

Jeszcze spróbuję ponegocjować cenę.

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kino domowe miałem około roku czasu. Wygrało STEREO poprostu w wolnych chwilach słucham tylko muzyki filmy bardzo rzadko nie znaczy że w ogóle! 

7.1 czy 5.1 poprostu większa liczba kolumn do podpięcia to chyba lepiej na przyszłość! 

HDMI to dobre połączenie jest to interfejs służący do przesyłania cyfrowego, nieskompresowanego sygnału audio i wideo.

TOSLINK standard interfejsu umożliwiającego przesyłanie sygnału cyfrowego audio (S/PDIF) kablem światłowodowym. Stosowany w domowym sprzęcie audio, komputerach, konsolach oraz urządzeniach przenośnych. Standard obejmuje również transmisję optyczną w zakresie przesyłu cyfrowych danych (Fast Ethernet i FireWire) 

Możesz telewizor podpiąć przez HDMI do dekodera, a dekoder przez TOSLINK do Amplitunera.

Widzę że ten amplituner z linku ma też gniazda optyczne możesz tak samo podpiąć telewizor jak miałeś!

A co do dekoder nc+, ps4 pro i jakieś stare dvd zależy jakie mają wyjścia ale myślę że nie będzie problemu z podłączeniami 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...