Skocz do zawartości

Tani amplituner do sporadycznego słuchania


Donio

Recommended Posts

Witam. 

Nadeszła ta wiekopomna chwila, dzisiaj podłączam sprzęt. Zakupiłem Onkyo 636 od naszego forumowicza który zmienia na stereo(pierwszy własciciel, stan idelany, pełny komplet) i w związku z podłączeniem mam 2 pytania: Zależy mi na tym, aby amplituner nie był cały czas włączony, a włączał będę go sobie tylko do filmów, muzyki czy ps4 od czasu do czasu. 

1. Czy mogę dekoder nc+, ps4 pro, dvd, podłączyć po hdmi do telewizora, a telewizor do amplitunera kablem optycznym? Stracę dużo na dźwięku? No bo jak podłączę wszystko do Onkyo to cały czas będę miał dźwięk na kinie, a nie o to mi chodzi. 

2. Czy z aplitunera do tv mogę podłączyć hdmi out arc, żeby mieć obraz na tv z konfigurowania amplitunera i czy w tym przypadku będę musiał mieć i tak podpięty kabel optyczny do przesyłania dźwięku(bo chyba hdmi out to tylko od amplitunera do tv)

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja miałem podpięty tylko przez ARC. Miałem też zaznaczoną opcję CEC. Czyli jak chciałem posłuchać muzyki ze Spotify i wybrałem funkcję NET, to włączał mi się od razu TV. Ale jak np. chciałem mieć telewizję z dźwiękiem z TV, to wybierałem ampli CBL po czym go wyłączałem, I dźwięk był tylko z telewizora. Tak samo było z PS4.

Amplituner nie musi być cały czas włączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maxredaktor napisał:

Ja miałem podpięty tylko przez ARC. Miałem też zaznaczoną opcję CEC. Czyli jak chciałem posłuchać muzyki ze Spotify i wybrałem funkcję NET, to włączał mi się od razu TV. Ale jak np. chciałem mieć telewizję z dźwiękiem z TV, to wybierałem ampli CBL po czym go wyłączałem, I dźwięk był tylko z telewizora. Tak samo było z PS4.

Amplituner nie musi być cały czas włączony.

Pokombinuję w wolnym czasie. Potrwa to pewnie z tydzień albo dwa zanim dojdę do ładu i składu. Nie mówiąc już o ustawieniu szłyszalnego, optymalnego dla mnie dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

No ale to oznacza właśnie że masz dobrze ustawione. kiedy będziesz miał podłączony amplituner to dźwięk idzie na niego kropka kiedy natomiast go wyłączysz to dźwięk pozostaje w telewizorze. Tak to powinno działać poprawnie nie może być sytuacji w której dźwięk masz i z jednego i z drugiego.

Arc i CEC ustawione, działa idealnie. Ampli włączony- dźwięk na ampli, ampli wyłączony- automatycznie przełącza się na tv. I o to chodziło.

A tego suba to podłączyć do PRE OUT czy do subwoofer? Według instrukcji do PRE OUT, ale teraz mam do tego drugiego i nie wiem co to zmienia.

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jasiek88 napisał:

Możesz powiedzieć jak ty czytasz tą instrukcję?

Są to jedne i te same wyjścia na sub.

MoyE3c5.png

No jak czytam- normalnie. W instrukacji jest informacja w tekście, że subwoofer podpiąć do wejścia pre out, a jako, że tylko przy jednym wejściu jest taki napis, to pomyślałem, że to są różne wejścia🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...