Skocz do zawartości

Tani amplituner do sporadycznego słuchania


Donio

Recommended Posts

W kinie domowym nie siedzę specjalnie to fakt!!!!

Skoro jesteś taki SPEC 🤔 i widzę że masz wielkie mniemanie o sobie 😁

To dobierz koledze AMLITUNER w cenie 600zł żeby mógł wszystko podłączyć 

Uważam że będzie ok skoro miał wcześnie j jakiś stary amplituner (chyba) PHILIPS i jakoś działało!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 5.09.2020 o 21:47, Donio napisał:

Czyli dobrze podłączyłem? Kable oczywiście będą wymienione.

20200905_214458.jpg

Wiesz co, co do zasady dobrze, ale ten kabel do czerwonego dałby jednak z drugiej strony, albo przynajmniej skrocil kawalek bez izolacji - tylko po to,zeby zmniejszyc ryzyko zwarcia. 

50 minut temu, Jasiek88 napisał:

Ten ampituner nie ma HDCP 2.2, nie ma HDR, nie ma DV w zasadzie jest bezużyteczny jeśli chodzi o bezpośrednie podłączenie odtwarzaczy UHD / nowych konsol  itd itd.

Myślę, że jak wydaje 500 zł na ampli, to pewnie reszta tez jest budzetowa, wiec jakos bym sie nie martwil tymi brakami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, milk-monster napisał:

Uważam że będzie ok

Nikt nie napisał że nie będzie ok poprawiłem jedynie twój błąd i wytłumaczyłem jakich rzeczy w nim nie ma.

Po prostu autor będzie musiał wszystko podłączać do TV a audio podłączać albo przez arc, coax, toslink, rca i ewentualnie wyjście hdmi audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko już zadecydowałem, że kupię tego Onkyo 609. Ma to grać z moimi kolumnami, a inne bajery mnie zbytno nie interesują. Kabel będzie nowy, już zamówiony z linku milkmonstera. Moge podłączyć tak jak do tej pory, czyli PS4 pro, dvd i nc+ przez hdmi do telewizona LG oled C8 a dźwięk optycznym do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ostateczne zapytanie. Mam już pewne na jutro 2 amplitunery z okolicy:

Onkyo 608 od pierwszego właściciela ale bez gwarancji za 600zł i Onkyo 609 za 850zł z miesięczną gwarancją od firmy która zawodowo sprzedaje i dobiera używany sprzęt. Czy taki amator jak ja odczuje różnicę w jakości dźwięku pomiędzy 608 a 609 i czy opłaca się dołożyć 250zł do 609 i do miesięcznej gwarancji? Przeczytałem, że jednak 609 gra lepiej niż 608, ale to opinie sprzed dobrych kilku lat. Wiem, że męczę ale straszny ze mnie dusigrosz niestety. Wiem, że decyzji za mnie nie podejmiecie, ale chcę zapytać o wasze zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może weź nowy masz trochę gotówki reszta raty i będzie Ok wszytko podłączysz!!

Dlaczego? Zaczynałeś od 500zł teraz już 850zł jutro powiesz że masz 1200zł więc może nowy to dobry pomysł 👍 Nowe kolumny już masz!!

Kupisz od branży z forum dadzą ci pewnie jakiś rabacik 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od 300-500😄 Nie chodzi o to, że nie mam pieniędzy. Chodzi o to, że nie lubię wydawać na coś czego w pełni nie wykorzystam. A, że znalazłem praktycznie nowe Onkyo 626 za 700zł to pytam w czym są gorsze od 609. Postanowiałem wybrać złoty środek i nie kupować najtańszego a kupić troszkę droższy, starszy a dobrej klasy.

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem że nie masz kasy!!!!!! Poprostu zaproponowałem nowy 😉 

Wracając do ONKYO jeżeli używasz Bluetooth i masz w domu WI-FI to chyba warto! 

Myślę że aż takich różnic dźwięku nie ma między tymi modelami 626,608,609. Wybierz ten który jest w najlepszym stanie technicznym według ciebie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Donio napisał:

Zaczynałem od 300-500😄 Nie chodzi o to, że nie mam pieniędzy. Chodzi o to, że nie lubię wydawać na coś czego w pełni nie wykorzystam. A, że znalazłem praktycznie nowe Onkyo 626 za 700zł to pytam w czym są gorsze od 609. Postanowiałem wybrać złoty środek i nie kupować najtańszego a kupić troszkę droższy, starszy a dobrej klasy.

Skoro chcesz kupić to jednak będzie wykorzystywany. Można słuchać sporadycznie ale z większą przyjemnością :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubad napisał:

Skoro chcesz kupić to jednak będzie wykorzystywany. Można słuchać sporadycznie ale z większą przyjemnością :)

1 godzinę temu, tadekk55 napisał:

Nie kupuj takich niskich modeli bo to nie gra... jeśli chcesz kupować używane to szukaj starszych ale wysokich modeli np pioneer sc-lx, onkyo rz8xx

Masz rację, od czasu do czasu będzie. Ale tzn że słuchanie Onkyo 609 albo 626 nie będzie przyjemne? Zostańmy już przy którymś z tych dwóch modeli. Na jutro mam zarezerwowanego 609 za 850zł, ale sprzedawca ma go jeszcze pożądnie posprawdzać, a jest jeszcze 626 praktycznie nieużywany za 700zł.

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Co to znaczy praktycznie nowe 626?

To opis jak z autami nie bite a widziałem jak przywożą na lawecie z Niemiec :P

Tzn facet twierdzi, że używał ok 10 miesięcy, a resztę ampli spędził w szafie bo często zmienia, a ten miał jako awaryjny w razie czego. Wiem... trochę dziwne to się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...