Skocz do zawartości

Zestaw z magnat mr 780 do ~8000zł


GorolTV

Recommended Posts

Witam.

Planuję zakup swojego pierwszego zestawu stereo. Po zaczerpnięciu kilku opinii, doszedłem do wniosku, ze wzmacniacz magnat mr 780 będzie dla mnie dobrą opcją, ale nie jestem do końca pewien jakie kolumny do niego dobrać.

Budżet na zestaw wzmacniacz + kolumny mam ~8000zł.

Słucham głównie klasyków, lata 80, od bajmu po metallice.

Wstępnie myślałem nad kolumnami elac f6.2, co myślicie o takim połączeniu

Zestaw będzie stał w pomieszczeniu 20m².

I na koniec kilka pytań nowicjusza, co jeszcze warto dokupić do takiego zestawu? Jakie kable najlepiej kupić do niego żeby połączyć wzmacniacz z PC i TV? Jakies przykłady w miare dobrych kabelków? Czy w zestawie z głosnikami kupuje się również kable do nich, czy trzeba dokupić, jesli trzeba, lub są słabej jakosci, to jakie są warte uwagi? Znacie jakiś sklep, gdzie mógłbym zestawy kolumn z tym magnatem posłuchać? Jestem z okolic Krakowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat bo jestem na podobnym etapie. Również wybrałem Magnat MR-780 i jestem na etapie doboru kolumn. Poruszyłem temat w innym wątku a poniżej moja lista zainteresowań jeśli chodzi o kolumny. Chciałbym wybrać nap 2 lub 3 do odsłuchu. Na którym miejscu w tym zestawieniu znalazłby się Elac f6.2 ?.

1. Dali Opticon 6 lub 8

2. Magnat Quantum 757 (lub Signature)

3. Monitor Audio Bronze 6

4. Heco Aurora 700 

Rozważam też dokupienie odtwarzacza strumieniowego Magnat MMS 730.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac f6.2 jest dobrym uzupełnieniem amplitunera Magnat MR780, chociaż w takim połączeniu otrzymasz raczej równy, łagodny, dobrze wypełniony dźwięk. Moim zdaniem warto byłoby zastosować trochę bardziej swobodnie grające kolumny. Z Heco będzie podobnie jak z Elac, ale w podobnym budżecie lepszą opcją będzie np. Monitor Audio Bronze 6 i to właśnie obok Opticon 6 postawił bym na pierwszym miejscu.

Natomiast wracając do pytania autora, w budżecie całkowitym około 8 tys. na pewno zaproponowałbym odsłuch Monitor Audio Silver 200, Pylon Audio Diamond 25, natomiast jeśli mógłbyś trochę zwiększyć budżet, koniecznie spójrz na Audiovector QR3 oraz bardzo ciekawe System Audio Saxo 60. Jeśli lubisz rockowe granie, dobrze sprawdzi się w takiej konfiguracji Focal Chorus 816. Posłuchaj także najnowsze Wharfedale Evo 4.3.

To tylko kilka konkretnych propozycji, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Wszystkie powyższe kolumny mamy od ręki, wszystkie możesz w komfortowych warunkach posłuchać i porównać u nas. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis i wyjaśnienie sytuacji. Bardzo ciekawe dla mnie jest zestawienie Monitor Audio Bronze 6 z Dali Opticon 6. Właśnie się zorientowałem że Opticon 6 jest 2 razy droższy od Bronze 6 a ja sobie pomyliłem cenowo Dali Opticon z Dali Oberon (podobne nazwy). Czy Dali Oberon 7 też może być dobrą propozycją do tego zestawu na pierwsze miejsce z Bronze 6? Dzięki za pozostałe propozycje, wezmę pod uwagę. Ceny tych propozycji trochę naciągają budżet ale wizualnie fajne i na pewno trzeba posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby posłuchać i samemu ocenić jakie brzmienie przypadnie Ci do gustu. Najlepszym stosunkiem jakości do ceny w chwili obecnej będzie MA Bronze 6, które będą bardzo dobrym uzupełnieniem dla muzykalnego charakteru brzmienia Magnata MR780. 
Jesli tylko masz możliwość to zapraszam do naszego salonu na bezpłatny odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zalezy jaki dzwiek chcesz uzyskać.

Magnat gra dość ciepło. W połączeniu z Heco 700 czy ELAC dzwiek będzie bardzo melodyjny i łagodny.

Z kolei w przypadku Dali Opticon 6 czy Magnat 757 to dzwiek bardziej wciagajacy, dokładny i jasniejszy. Szczególnie z Magntaem jeszcze znacznie bardziej angażujący siłą przekazu.

Coś po środku to Fyne Audio F501/502 lub Dynaudio EMIT 30.

Zapraszam Cie na odsłuch. Albo możemy pożyczyć kolumny do odsłuchu domowego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedzi. Na razie to rozważania teoretyczne z mojej strony ale chcę po prostu zawęzić krąg poszukiwań kolumn aby nie słuchać wszystkiego i niczego jednocześnie.

Dźwięk chciałbym mocny, wyraźny, dokładny, rozdzielczy, szczegółowy oraz średni bas (krótki, ucięty, nie dudniący), wyraźny środek, mocna góra. Nie oczekuję dźwięku łagodnego i delikatnego więc Heco Aurora 700 i Elac u mnie odpada. Odpada też niestety Dali Opticon 6/8 ze względu na cenę i droższe propozycje.

Myślę, że na tą chwilę z przedstawionych opisów na mojej liście do rzeczywistego porównania pozostaje Monitor Audio Bronze 6  i Magnat 757. Oczywiście jak już podjadę do salonu to dobrze będzie przesłuchać też inne wymienione przez przedstawicieli salonów.

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Zastanawiam się nad Magnat Signature 507 bo to chyba nowszy model i w podobnej cenie jak wyżej wymienione 757, co sądzicie o połączeniu z MR 780. 

2. Ile kolumn można sensownie przesłuchać w salonie w czasie jednych odwiedzin lub ile czasu można poświęcić (na pewno chciałbym porównać 2 lub nawet 5).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Man321 napisał:

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Zastanawiam się nad Magnat Signature 507 bo to chyba nowszy model i w podobnej cenie jak wyżej wymienione 757, co sądzicie o połączeniu z MR 780. 

2. Ile kolumn można sensownie przesłuchać w salonie w czasie jednych odwiedzin lub ile czasu można poświęcić (na pewno chciałbym porównać 2 lub nawet 5).

 

1. Zagra bardzo przyzwoicie, ale warto posłuchać kilku opcji, żeby mieć pewność.

2. Odsłuchy zwykle trwają u nas około dwóch godzin, nie warto przesadzać z ilością odsłuchiwanego sprzętu bo zmęczymy ucho i nie dojdziemy do rzetelnych wniosków. Jeśli z jednym wzmacniaczem to 5 par kolumn jest jak najbardziej wykonalna. W trakcie odsłuchu też na bieżąco weryfikujemy odczucia klienta i względem nich dobieramy kolejną propozycję, bądź sugerujemy inny zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jeśli chodzi o Klipsch to na innych wątkach raczej ma pozytywne opinie a do tego jest ładny więc wezmę pod uwagę odsłuch modelu RP-6000. Widzę, że jest opcja wypożyczania sprzętu do domu, fajna sprawa tylko nie ma jak porównać kilku modeli. W wolnych chwilach będę brał się za odsłuchiwanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Rozumiem. Więc odpuszczam 507 i Klipsch chyba też odpuszczę ale za to do rywalizacji wraca Dali Oberon 7. Wczoraj poczytałem i posłuchałem przez internet i coś mi mówi, że to Dali jest moim brzmieniem. Ze względu na cenę raczej Oberon 7 a nie Opticon 6 ale jeszcze się zobaczy. Dzięki za odpowiedzi, to pozwoliło mi zakwalifikowac do odsłuchów:

1. Dali Oberon 7 ( lub Opticon 6 używane)

2. Magnat Quantum 757

3. Monitor Audio Bronze 6

+ np. dwie dowolne propozycje sprzedawcy w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. 
Kolumny grają już z moim Magnatem MR 780. Tak jak planowałem we wcześniejszych postach udałem się ze wstępną listą na odsłuchy do miejscowych salonów audio. Aby wybrać jak najbardziej obiektywnie kolumny przesłuchiwałem na własnym Magnat MR 780 i salonowym hybrydowym wzmacniaczu Haiku Audio Bright. Obiektywnie patrząc ten drugi grał trochę lepiej ale cena dwa razy wyższa. Przesłuchałem Klipsch RP6000, Monitor Audio Bronze 6, Tonsil Maestro, KEF Q750, Dali Oberon 7 oraz z ciekawości (tzn. bez zamiaru kupna) kilka z wyższej półki cenowej Monitor Audio Bronze 6G 500, KEF R700, Dali Opticon 6. Niestety nigdzie nie było Magnata Quantum 757.

Praktycznie od początku bez większych wątpliwości najbardziej odpowiadały mi Dali Opticon 6 ale ze względu na przeznaczony budżet musiałem wybrać z tej pierwszej półki cenowej a tu bez wahania wygrał Dali Oberon 7 i to właśnie one graja u mnie w tej chwili. Ciekawie też wypadły Klipsch RP6000 i KEF R700 ale jednak nie o to mi chodziło.

Niestety nie znam nazewnictwa i nomenklatury aby opisać profesjonalnie ale poniżej subiektywnie w kilku zdaniach co przesądziło o wyborze w porównaniu z pozostałymi oraz co podoba mi się obecnie podczas słuchania w domu.

1. Najważniejsze to odczucie, że podczas odsłuchów chciało się słuchać dłużej, muzyka wciągała aby słuchać utwór do końca bardziej niż w pozostałych propozycjach. Nadal tak jest :)

2. Słyszę dźwięk jakby bezpośrednio od wykonawcy (ze sceny) a nie za pośrednictwem głośników. W większości pozostałych czułem, że dźwięk płynie za pośrednictwem głośników.

3. Instrumenty, dźwięki, brzmienie naturalne tj. takie jak sobie wyobrażam na żywo czy ze studia.

4. Dobre stereo, bez problemu z ustawianiem kolumn.

5. Dźwięki jakby bardziej czyste, przyjemne, wyraźne, eksponowane i szersze niż w pozostałych kolumnach.

6. Słychać dużo szczegółów, dźwięków i instrumentów których wcześniej w danych utworach nie słyszałem.

7. Grają uniwersalnie i imprezowo, poza słuchaniem muzyki super na prywatkę, potańcówkę itp.

8. Doskonale podczas cichego słuchania muzyki wieczorem, wszystko słychać dokładnie i sprężyście. Mimo, że gra cicho co jakiś czas trzeba nawet ściszyć bo wydaje się zbyt głośno, po ściszeniu nadal wyraźnie itd.

9. Ładne i gustowne wizualnie (eleganckie, skromne i jednocześnie nowoczesne).

Na koniec jeden mały minus. Czasem w trakcie bardzo głośnego słuchania (-10db do 0db) bas trochę zbyt niski, przeciągnięty i wpadające w rezonans meble i podłoga. Po części to chyba wina paneli na podłodze. Myślę, że na jakiejś twardej podłodze (np. betonowej) byłoby inaczej. Na szczęście w Magnacie mamy regulację basu.

Resumując są to oczywiście moje subiektywne odczucia i opinie ale w założonym budżecie mam to czego szukałem. Zestaw Magnat MR 780 z Dali Oberon 7 gra bardzo fajnie, tak jak chciałem i jestem w pełni zadowolony. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety nie potrafię konkretnie i jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ podczas odsłuchów nie zwracałem uwagi w ten sposób. Wyżej wymienione kolumny przesłuchiwałem pod kątem subiektywnych odczuć, wrażeń i zadowolenia podczas słuchania muzyki i raczej nie zastanawiałem się i nie zapamiętywałem w jaki sposób grają. Słuchałem przez dwa dni, kilka godzin drogą eliminacji wykluczając jedne i zostawiając zawsze te które mi dawały największą przyjemność słuchania. W taki sposób drogą eliminacji i pozostawiania zwycięzcy doszedłem do Opticon 6 a następnie biorąc pod uwagę przeznaczony budżet do swoich Oberon 7, które kupiłem. 

Sam jestem ciekawy odpowiedzi na twoje pytanie więc może ktoś osłuchany lub z branży się podłączy i opisze jak to wygląda obiektywnie patrząc na przykładzie tych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

To jestem bardzo zaskoczony tym wyborem przynajmniej z tego czego oczekiwałeś w brzmieniu, ale jak widać odsłuch wszystko zweryfikował.

Najlepsze, że ja też jestem trochę zaskoczony a poważniej mówiąc masz rację, że odsłuch zweryfikował wcześniejsze oczekiwania i założenia. Prawdopodobnie naczytałem się trochę rzeczy w internecie i wydawało mi się, że teoretycznie wiem czego chcę a tak naprawdę w praktyce podczas odsłuchu wszystkie założenia z którymi przyszedłem do salonów poszły na drugi plan. Może nie miałem aż tak dużego wyboru kolumn ale wystarczający i szybko zorientowałem się, że zamiast gadać lepiej posłuchać sprzedawcę, usiąść i słuchać ulubionej muzyki. Ostatecznie okazało się, że kolumny na które byłem najbardziej nastawiony (jedne z najczęściej polecane na forum do Magnat MR 780 w tym budżecie) dla mnie w moich subiektywnych odczuciach wypadły prawie najgorzej, choć testowałem cierpliwość sprzedawców i prosiłem o nie ze cztery razy. Reasumując po przesłuchaniu wymienionych kolumn wybór padł akurat na te a nie inne. W czasie przesłuchiwania wywarły na mnie najlepsze wrażenie zaraz po Opticon 6 i spowodowały wystarczającą satysfakcję ze słuchania muzyki w założonym budżecie (co też istotne). Oczywiście nie twierdzę, że za jakiś czas nie zmienię zdania ale na chwilę obecną jestem zadowolony z podjętej decyzji.

Edytowano przez Man321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam podstawkowych do ok 15m. Na razie pod młotek poleciały Taga Harmony platinium b-40 bardzo fajnie grały ale brakło basu ,za to w niektórych utworach pojawiał się dreszczyk, następnie Matrin Logan Motion 35 gdzie było sporo góry ,która czasem się mieszała , następnie Taga Diamond B-60 v.2 i tu było już pięknie, rozdzielczość , góra mnie oczarowała, basu było sporo choć na niektórych utworach potrafił się zgubić. Jutro wreszcie pod młotek idą dali oberon 3 następnie, opticon 2 , 
Triangle Esprit Comete EZ  i Heco Celan Revolution 3 , Elac Fs  i szkoda że nie mają klipsch rp-600m bo z chęcią bym posłuchał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...