Skocz do zawartości

DT 990 250Ohm mają za dużo basu


Recommended Posts

Witam! 

Pół roku temu kupiłem słuchawki dt 990 Edition 250Ohm

Aktualnie nie da się słuchać bez bólu, po prostu słuchanie muzyki na nich to cierpienie... Słucham na nich z tidala z laptopa na głośności 10% a to i tak za dużo jednak gdy zmniejsze głośność to bas przykrywa średnicę i soprany kompletnie w zasadzie jest tylko bas i troche wokalu a po zwiększeniu głośności o 2% słuchawki aż wibrują od basu i aż się boje o słuch...

Czy Audioquest Dragonfly black by je złagodził? Budżet na daca do 400zł absolutne maks. Jeśli dac nie pomoże to chciałbym zakupić nowe słuchawki. 

A pozatym chciałbym pozbyć się wszelkich ambientowych dżwięków bo odkryłem że na poddaszu słuchać krople deszczu uderzające o blache dachu więc chcę przejść na zamknięte niekoniecznie bezprzewodowe do słuchania tylko w domu. 

Chciałbym by dżwięk był neutralny z lekkim podniesieniem wokalu i całej średnicy. 

Muzyka jakiej słucham to The Baseballs, Amy Winehouse, Serhat, Queen, Celine Dion, Billy Joel, Elvis Presley, The Weekend i długo by wymieniać... Po prostu słucham wszystkiego. 

Budżet na słuchawki do 700-800zł. 

 

 

 

Edytowano przez Maverick255
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janusz Duryn napisał:

W systemie wygląda OK. Przyczyny widzę dwie, źle napędzane DT990 lub nie pasująca pod twoje gusta sygnatura tych słuchawek.

To w takim razie czy jeśli są żle napędzane to pomógł by Dragonfly black? A jeśli nie to jakie inne słuchawki? Mam na oku Akg k845, Sony Wh1000xm3 które można ostatnio w promce dorwać albo Sony Wh h900n. 

Żależy mi na muzykalnym brzmieniu a nie studyjnym chce słuchawki dla funu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janusz Duryn napisał:

Teoretycznie Dt990 zaliczają się do funowego grania i raczej Dragonfly Black nie napędzi ich prawidłowo. Tu raczej potrzeba dużo droższej elektroniki. Dużo droższej niż wartość samych słuchawek i takie minimum to Aune T1. Dobre połączenie miałem z zestawem NuForca, Dac-80 i wzmacniacz Ha-200 (miękki ciepły bas i przepiękne wysokie tony). Najlepsze wysokie tony jakie słyszałem na tranzystorach z tymi słuchawkami. U ciebie słabym ogniwem jest ten lapek i problem będzie z każdym modelem słuchawek, niestety.

Zainteresował bym się Beyerdynamic Custom Studio ma regulowany port bas reflex, umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy czterema różnymi profilami dźwięku.

Nie jestem zwolennikiem bezprzewodowych, ale takie Sony Wh1000xm3 są pewnym rozwiązaniem dla ciebie, nie drogim przede wszystkim. O ile charakterystyka ich grania ci podejdzie.

A czy te custom studio nie grają vką? Widze że one są do studia to czy nie nają dżwięku zbyt analitycznego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ludzie te Bayery kupują w dużej mierze dla basu. Brainwawz HM5 możesz kupić w naszym kraju pod marką SnaB Euphony AF-100. Jedne i drugie to produkty tego samego Tajwańskiego producenta w oryginale produkowane jako Yoga CD-880. Są one produkowane również pod kilkoma innymi markami. Różnice sprowadzając się do ich wykończenia i ewentualnie wyposażenia. Do tego w trakcie ich produkcja są ciągle modyfikowane i poprawiane i stad wynikają różnice w egzemplarzach z różnego okresu. Te słuchawki mają dość liniową charakterystykę pasma przenoszenia i wynika to w dużej mierze z tego ze projektowano je właśnie jako słuchawki do zastosowań studyjnych. Myślę że warto ich posłuchać. Dość łatwo je napędzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MobyDick napisał:

 Yoga CD-880 ( czyli Brainwawz HM5, SnaB Euphony AF-100 itp.)

SnaB Euphony AF-100 maja na wyposażeniu dodatkowe pady lepiej oddychające lecz obniżające jeszcze nieco ilość basu.

A jak w tych snabach ze średnicą? Wokal jest wyrażny? Mają dżwięk neutralny i ciepły? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed DT990 miałem Sony Mdr ZX110 które były idealne ale trochę brakowało mi separacji instrumentów i sceny a pozatym były ze mną przez 7 lat. 

To były zamknięte ale ludzie piszą że półotwarte. 

Nie chce znowu popełnić błędu, a może kupić Sony Wh1000xm3? Ile one mają basu? 

Edytowano przez Maverick255
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Wh1000xm3 mają opinię słuchawek mocno basowych, jednak aplikacja na telefon z tego co wiem pozwala kształtować ich charakterystykę. Tak nawiasem mówiąc to korzystając z equalizera można kształtować każdą charakterystykę i lepiej czegoś ujmować niż dodawać. Słuchawki Sony często szczególnie w przeszłości miały tendencję do podkreślania wokali. Mdr ZX110 nie znam, jednak Wh1000xm3 do takich nie nalezą. Z tego co się orientuję często słuchawki Focala podkreślają wokale, może warto posłuchać któreś z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to podkreślenie wokali aby było. 

Nie chcę słuchawek studyjnych które będą ukazywać wszystkie mankamenty nagrania, chcę słyszeć muzykę tak jak tego chciał wykonawca. 

Ja już jestem pogubiony. 

Teraz jestem ukierunkowany na Snaby Af100+dragonfly black. 

Edit:Czytałem komentarze na audiofanatyku pod recenzją i kilka osób pisze o kłującej górze. 

Żeby teraz znowu nie przesadzić w drugą stronę. 

 

Edytowano przez Maverick255
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 990 250Ohm nie słyszałem, jednak z tego co wiem kupuje się je w dużej mierze dla ich basu. Myślę ze jeśli komuś on nie odpowiada to powinien wybrać po prostu inne słuchawki. HP151 mają dość liniową charakterystykę lecz średnie są w nich lekko wycofane. Maja miękki i potężny nisko schodzący bas i do tego dość wyraźną górę pasma naznaczającą się wyraźnymi wyostrzeniami. To bardzo dobre słuchawki do muzyki rozrywkowej. Najbardziej neutralne wydają się być Snaby Overtone. Teoretycznie one również mają leciutko  wycofany środek pasma, jednak słuchając ich odnosi się zupełnie inne wrażenie. Może dlatego ze bas mimo ze schodzi nisko jest bardziej zwarty. Góra pasma w tych słuchawkach jest wyraźna i na początku może wydawać się ze jest jej nieco więcej niż być powinno. Z czasem ten efekt ustępuje. Sporo tu zależy od sprzętu do którego podłączy się słuchawki. Z ciepłym DF Black powinno być dobrze. Trudno mi powiedzieć jak gra laptop który masz. Z opisu wynika ze chyba bardzo mocno gra basem i wtedy wskazane były by do niego słuchawko oszczędnie go podające a nie takie dla basshedów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Akg k271 należą do mało basowych słuchawek zamkniętych, więc może się nadadzą. Trzeba pamiętać ze mają niezbyt dużą skuteczność i potrzebny jest do nich dość mocny wzmacniacz, mimo ze ich impedancja nie jest zbyt wysoka. AQ Black może okazać się za słaby. TAKSTAR HF-580 to słuchawki planarne o jeszcze niższej skuteczności i mimo impedancji 32 omy potrzebują bardzo wydajnych wzmacniaczy słuchawkowych, typowo stacjonarnych. Są ciężkie i maja bardzo zróżnicowane opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby moje Dt 990 250Ohm przerobić na Dt880 które podobno grają bardziej neutralnie według tego poradnika:

 

https://www.head-fi.org/threads/how-to-convert-dt-880-into-dt-990-and-vice-versa-dt-770-info.351227/

 

Próbuję też z Sonarworks SoundId i Reference 4 aby obniżyć im bas ale średnicy to nie wypycha za mocno aby gitary ładnie brzmiały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...