Skocz do zawartości

Odsłuch NAD 368 + Elac Carina 243.4


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Witam, w utworach rokowych 

Od 2 dni mam na odsłuchu zestaw NAD 368 + Elac Carina 243.4. Jako transport Bluos 2i i źródło TIDAL. Przewody głośnikowe Audioquest 5. Generalnie zestaw gra bardzo dobrze. Jedyne czego brakuje mi to przestrzeni, stereofonii. Czy to da się jakoś wytłumaczyć? NAD z B&W 603 na salonowym odsłuchu posiadał znacznie lepszą stereofonie, niestety brakowało mi w tych kolumnach dołu i w utworach rockowych nie spełniały moich oczekiwań. Generalnie proszę o poradę co ewentualnie należałoby przesłuchać o charakterze Elac Cariną ale z lepszą przestrzenią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, seba3002 napisał:

Słuchałes w Top hifi? Byłem w jednym z ich salonów i muszę powiedzieć, że słuchanie w ich salce odsłuchowej zestawu przed zakupem, mija się moim zdaniem z celem. Ich salki są bardzo dobrze zaadaptowane akustycznie. W domu może być rozczarowanie 🙂

Tak, B&W w ich sali odsłuchowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nic odkrywczego nie powie. Jak nie wprost zasugerował kolega, tylko testy w domu są miarodajne. Akustyka docelowego pomieszczenia może kompletnie odmenić Twoje wrażenia z salonu. Im bedziesz bardziej cierpliwy i pracowity tym lepszego wyboru dokonasz. Wybór audio to niesty ciężka robota, ale daje dużo satysfakcji 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety byłeś w jednym salonie i to w dodatku dystrybutorskim dlatego też wybór zawęził Ci się do kilku pozycji. Jeśli chciałbyś uratować system i nadać większej przestrzenności to możesz zainwestować w wyższej klasy DACa. Ten w Node 2i jest słaby i jeśli masz już ten streamer to możesz go wykorzystać jako typowy transport. Od siebie polecam zwrócić uwagę na Topping D90 MQA, który zagra zdecydowanie selektywniej z lepszą separacją instrumentów. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Niestety byłeś w jednym salonie i to w dodatku dystrybutorskim dlatego też wybór zawęził Ci się do kilku pozycji. Jeśli chciałbyś uratować system i nadać większej przestrzenności to możesz zainwestować w wyższej klasy DACa. Ten w Node 2i jest słaby i jeśli masz już ten streamer to możesz go wykorzystać jako typowy transport. Od siebie polecam zwrócić uwagę na Topping D90 MQA, który zagra zdecydowanie selektywniej z lepszą separacją instrumentów. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz wypożyczenia. 

Jak na tle Elac Carina wypadną Pylon Audio Diamond 25 z NAD 368, najbardziej interesuje mnie dół pasma i stereofonia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gorzej. Ale W twoim przypadku być może lepiej. Patrzysz na bas który Diamondy mają i grają jaśniej więc przetrzeń doświadczysz.

Natomist całościowo ELAC Carina ma fantastyczny naturalny bas i właśnie dokładną ale schowaną i nie agresywną górę. To rzadkość. Rozmawialiśmy o nich w innym watku. JET to na prawdę kawał dobrego głośnika.

Spróbował bym wymienić wzmacniacz na Cambridge CXA81 albo CYRUS ONE HD.

Ewentualnie kolumny na Monitor Audio Gold. ELAC to nie kolumny które robią wrażenie na pierwszy rzut. wybierajac na przykład Bowersa zobaczysz przestrzeń ale czy ten dzwiek nie będzie Cie męczył po długim odsłuchu?

Kable tez przydały by się bardziej transparentne. Chord clearway by był ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

NAD z B&W 603 na salonowym odsłuchu posiadał znacznie lepszą stereofonie, niestety brakowało mi w tych kolumnach dołu i w utworach rockowych nie spełniały moich oczekiwań.

Swego czasu odsłuchiwałem w salonie akurat model wyższy, bo 703 S2 i podobnie jak Tobie bas mi się nie podobał, tyle że nie chodziło o jego brak, ale raczej brak kontroli, w pozostałych aspektach było bardzo dobrze. Jednak wypożyczyłem te kolumny do porównania i sprawdzenia w domu i napiszę tak - jakość basu okazała się znacznie lepsza, pojawił się wykop i kontrola, charakterystyka instrumentów emitujących najniższe częstotliwości zaczęła być łatwa do identyfikacji, jednym słowem super. Miałem te kolumny tylko sprawdzić dla świętego spokoju w warunkach domowych, a bardziej mi się spodobały od MA Gold 300 oraz Opera Quinta. Co prawda finalnie u mnie nie zostały, ale tylko dlatego, że grają u mnie obecnie 702 Signature.

Także moja rada jest taka, jeśli się Tobie w 603 pozostałe aspekty, poza basem, podobały to koniecznie wypróbuj je w swoich warunkach, a możesz się zdziwić.

Edytowano przez grzegorz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Jak na tle Elac Carina wypadną Pylon Audio Diamond 25 z NAD 368, najbardziej interesuje mnie dół pasma i stereofonia.

Pylon Audio Diamond 25 to potężniejsza podstawa basowa i nieco łagodniejsza góra pasma. Jeśli chodzi o stereofonię to będzie podobnie, Elac potrafią zagrać głębiej. W mojej ocenie Diamond 25 lepiej zgrają się z C368. Elac Carina lepiej zagrałyby z klasycznym NADem C356BEE lub Musical Fidelity m3si. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Bowersy nie mają tej magii w górze pasma która ma JET. NA prawdę warto je sprawdzić w innym wzmakiem. Jeśli nie podejdą to wtedy sprawdź Bowersa.

1 godzinę temu, grzegorz. napisał:

grają u mnie obecnie 702 Signature.

One mają jakaś różnice względem klasycznych w dzwieku? Czy to kwestia tylko malowania? Zaznaczam bardzo ładnego!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dźwięku nie wiem, bo konstrukcyjnie różnią się zwrotnicą. Nie porównywałem z S2 ponieważ estetyka Signature jest na poziomie o klasę wyższej, a dźwiękowo już 703 były dla mnie super i bardziej się podobały od innych kolumn, jak pisałem wyżej (również miałem u siebie Vela FS-407, które akurat podobały mi się mniej niż np. Opera Quinta, które miałem wypożyczone dzięki S4Home właśnie).

Co do magii Jeta, to absolutnie się nie zgadzam, w drugim systemie mam Vela BS 403 i oczywiście jest świetnie na wysokich, ale przy bezpośrednim porównaniu jednak wysokotonowy w Bowersach IMHO robi jeszcze lepszą robotę.

Edytowano przez grzegorz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem gorzej. Ale W twoim przypadku być może lepiej. Patrzysz na bas który Diamondy mają i grają jaśniej więc przetrzeń doświadczysz.

Natomist całościowo ELAC Carina ma fantastyczny naturalny bas i właśnie dokładną ale schowaną i nie agresywną górę. To rzadkość. Rozmawialiśmy o nich w innym watku. JET to na prawdę kawał dobrego głośnika.

Spróbował bym wymienić wzmacniacz na Cambridge CXA81 albo CYRUS ONE HD.

Ewentualnie kolumny na Monitor Audio Gold. ELAC to nie kolumny które robią wrażenie na pierwszy rzut. wybierajac na przykład Bowersa zobaczysz przestrzeń ale czy ten dzwiek nie będzie Cie męczył po długim odsłuchu?

Kable tez przydały by się bardziej transparentne. Chord clearway by był ok.

 

A jak widzisz Hegel H90 z Elac Carina 243.4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grzegorz. napisał:

Co do magii Jeta, to absolutnie się nie zgadzam

Widze :) Pisząc jakie kolumny ci się podobają całkowicie to rozumiem i akceptuje. Na mnie działa.

10 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

A jak widzisz Hegel H90 z Elac Carina 243.4?

No będzie znacznie lepiej niż z Nadem. Hegel dysponuje wyższą mocą i klasyczną AB. Do tego gra dośc sterylnie. Tutaj podjedzie.

Ale ja bym nie inwestował w ten wzmacniacz jako nowy. Strasznie traci na wartości. Uzywany mógł byś wybrać. W tej cenie ciekawy typ to Roksan K3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Widze :) Pisząc jakie kolumny ci się podobają całkowicie to rozumiem i akceptuje. Na mnie działa.

No będzie znacznie lepiej niż z Nadem. Hegel dysponuje wyższą mocą i klasyczną AB. Do tego gra dośc sterylnie. Tutaj podjedzie.

Ale ja bym nie inwestował w ten wzmacniacz jako nowy. Strasznie traci na wartości. Uzywany mógł byś wybrać. W tej cenie ciekawy typ to Roksan K3

Moim głównym źródłem jest TIDAL. Czy pisząc że będzie znacznie lepiej niż z NADem możesz potwierdzić to odnośnie transportu tego w NADzie jak i w Heglu? Chodzi mi o efekt końcowy, nie o samą funkcjonalność czy obsługę streamerów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 07:36, S4Home napisał:

Moim zdaniem gorzej. Ale W twoim przypadku być może lepiej. Patrzysz na bas który Diamondy mają i grają jaśniej więc przetrzeń doświadczysz.

Natomist całościowo ELAC Carina ma fantastyczny naturalny bas i właśnie dokładną ale schowaną i nie agresywną górę. To rzadkość. Rozmawialiśmy o nich w innym watku. JET to na prawdę kawał dobrego głośnika.

Spróbował bym wymienić wzmacniacz na Cambridge CXA81 albo CYRUS ONE HD.

Ewentualnie kolumny na Monitor Audio Gold. ELAC to nie kolumny które robią wrażenie na pierwszy rzut. wybierajac na przykład Bowersa zobaczysz przestrzeń ale czy ten dzwiek nie będzie Cie męczył po długim odsłuchu?

Kable tez przydały by się bardziej transparentne. Chord clearway by był ok.

 

Po odsłuchu Hegel 90 z Elac Carina nie widzę różnicy względem NAD 368 (salka odsłuchowa w Topach). Zdecydowałem się na domowy odsłuch NAD 368 z Bowers & Wilkins 707 S2. Pierwsze wrażenie bardzo dobre ale po przetestowaniu w różnych gatunkach muzycznych niestety mam wrażenie wycofanej średnicy i tutaj Elac Carina wydają się znacznie lepsze. W Bowersach lepsza stereofonia, przestrzeń. Czy można coś poprawić w tej kwestii np. przewodami w Elac Carina? Zdecyduję się pewnie na Cariny bo zachwyciły mnie na odsłuchu domowym czego nie mogę powiedzieć o Bowersach 707 S2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...