Skocz do zawartości

Zakłócenia podczas dodawania gazu AUX Bluetooth


Recommended Posts

Cześć. Kupiłem od chińczyków taki adapter BT https://pl.aliexpress.com/i/32795045802.html. Gra to zaskakująco miło...do czasu aż nie odpali się silnika. Zasilane to jest poprzez przewód USB napięciem 5 V. Moje radio to Oplowskie CD 70. Z niego mam wyprowadzony przewód Jack 3,5 mm, który podłączony jest do adaptera BT. Mój problem polega na tym, że po odpaleniu silnika z głośników zaczynają wydobywać się trzaski nasilające się wraz z dodawaniem gazu. Problem ten nie występuje przy zasilaniu tego gadżetu z powerbanka.
Z tego co mi się udało ustalić to mam problem z pętlą masy (jeśli się mylę to mnie poprawcie). Myślę, że wynika to z tego że chińczyk zastosował jedną masę dla przewodu Jack i zasilania adaptera. Do tej pory próbowałem następujących rzeczy:

1.Zasilałem adapter za pomocą 2 ładowarek samochodowych, przetwornicy DC/DC 12V/5V oraz poprzez stabilizator napięcia 7805 z dwoma kondensatorami na wejściu i wyjściu.
2.Brałem zasilanie bezpośrednio z kostki radia (przed radiem).
3.Zasilanie pociągniete bezpośrednio z płytki PCB radia.
W każdym z powyższych przypadków próbowałem jeszcze stosować filtr antyzakłóceniowy kupiony na allegro (wpinany w przewody zasilania). Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ? Nie chce stosować filtrów wpinanych na przewód jack, ponieważ obcinają pasmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...