Skocz do zawartości

Indiana Line Diva 252 vs 262 - czy ktos roznice - opinie


michal40

Recommended Posts

czesc

jak w temacie - słuchałem w studiu IL Diva 262, kupilem 252 i nawet mi podeszły. Czego mozna spodziewac sie po 262, bo wciaz rozwazam jego zakup ?

A moze ktos mial tez do porowanania niewielkie podłogówki  Diva 552 i mogly sie wypowiedzieć?

Będzie to grało z Yamaha 701, szukam czegoś lekko ocieplonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy je na stanie.

Pierwsze pytanie dlaczego Indiana Line? Albo dlaczego zamykasz się na tą markę?

Indiana 262 ma znacznie więcej basu. Gra bardziej otwartym dźwiękiem. Sa po prostu lepsze. Zwłaszcza pod Y 701.

552 z kolei to kolumny które dysonują sporym basem. Są na prawdę niewielkie i to jest ich plus. Ale w tym budżecie możesz już zwrocić uwagę na małe Dali oberon 5 czy ELAC F5.2

Ewentualnie na większe Oberon 7 czy Aurora 700 od Heco.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie? I piszesz że Ci podeszły ale jednak coś byś zmienił, dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Indiana Line Diva 262 to potężniejsze brzmienie z mocniejszym basem względem modelu 252. Jeśli miałoby stanąć na kolumnach podstawkowych to koniecznie weź pod uwagę Heco Aurora 300 jeśli chciałbyś uzyskać muzykalny charakter brzmienia lub Fyne Audio F500 jeśli chciałbyś uzyskać bardziej przestrzenne brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Mieliśmy je na stanie.

Pierwsze pytanie dlaczego Indiana Line? Albo dlaczego zamykasz się na tą markę?

Indiana 262 ma znacznie więcej basu. Gra bardziej otwartym dźwiękiem. Sa po prostu lepsze. Zwłaszcza pod Y 701.

552 z kolei to kolumny które dysonują sporym basem. Są na prawdę niewielkie i to jest ich plus. Ale w tym budżecie możesz już zwrocić uwagę na małe Dali oberon 5 czy ELAC F5.2

Ewentualnie na większe Oberon 7 czy Aurora 700 od Heco.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie? I piszesz że Ci podeszły ale jednak coś byś zmienił, dlaczego?

dzieki, pomieszczenie 16m2, wiec jak juz to male podstawki. pokj prostokąt, 5x3 metra wiec jak mam miec z kolumnami trojkat rownoboczny to nie mogę ich rozstawic na 5 metrow szerokosci pokoju.

ELac F5.2 slcuhaelm ,za duzo jazgotu gory

Oberon 7 i Aurora 700 beda mi za duze raczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2020 o 08:17, S4Home napisał:

Z czym słuchałeś że był jazgot? To druga opinia którą słysze o linii Debut. Dziwne. Bo to raczej ciepłe kolumny.

Do 16 śmiało mozna by wybrać większe 262 a i MS 900 grały w takim pomieszczeniu :)

Zalezy czy masz miejsce czy pokój już zagracony.

Debutow nie rozwazam, jesli juz to nowe reference ktore duzo drozsze nie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...