Skocz do zawartości

Stereo (wzmak+streamer+kolumny) do 5 tyś zł


Rafał Szczepański

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Nie będę oryginalny jeśli powiem że jestem laikiem w tym temacie - może nie zupełnym ale jednak.

Do rzeczy. Jestem posiadaczem denon ceol n10 (prezent) który gra nawet spoko ale ponieważ będę chciał go podarować szukam czegoś dla siebie.

Wymyśliłem że najlepiej gdyby to był jak w tytule, wzmak+streamer+kolumny - z czasem może i CD.  ważne bym mógł korzystać z tidala, spotify i radia internetowego po WIFI no i pendriva. Było by super jak bym mógł podłączyć do tego TV, konsolę ect.

Muzyka różna od Iron Maiden przez Toola po hip hop. Głownie rock, metal, hiphop czasem jakiś dead can dance..

Pokój nieduży hmm 3x4 może 3x5, głośniki/kolumny raczej będą stać blisko TV.

Czego oczekuję? Marzy mi się by było czuć moc, fajnie jak by też było można poczuć dobry niski bas ( chyba tak to sęe pisze :)).

Rozglądałem się już trochę po internecie i myśłę o czymś takim np:

NAD C316 BEE V2 + Yamaha WXAD-10 + Focal Chora 806

C356BEE + WXAD-10 + B&W 606

MARANTZ PM6006-NA6006

Może jakieś cambridge audio?

A może nie tędy droga tylko jakiś ampli dobry. Pomóżcie:) budżet jak w tytule +-500 :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rafał Szczepański napisał:

Jestem posiadaczem denon ceol n10 (prezent) który gra nawet spoko ale ponieważ będę chciał go podarować szukam czegoś dla siebie.

Wiec moze zacznijmy od tego co Ci sie podoba w tym denonie a co nie. Co bys chcial poprawic. Chyba ze to ma byc cos na wzór tego brzmienia. Na pewno pomoże to przy doradzaniu jaki sprzet.

29 minut temu, Rafał Szczepański napisał:

Muzyka różna od Iron Maiden przez Toola po hip hop. Głownie rock, metal, hiphop czasem jakiś dead can dance.

Tutaj mamy duży rozrzut w gatunkach w tym bardzo wymagajacy metal. By prawidłowo odtworzyc wspomnianego Tool-a potrzeba juz dosyć dobry sprzęt. Czy Na tym Denonie satysfakcjonujaco wypadały kawałki tego typu według Ciebie? 

Hip-hop (rap) szczegolnie za wielkiej wody to znowu bardzo głębokie zejście jest potrzebne. Wielu słuchających dokłada do systemu subwofer i aktywuja go w tym gatunku.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon jest okvgra jak gra, przy tych głośnikach które są z nim w pakiecie gra po prostu zwyczajnie. Zdaję sobie sprawę z rozrzutu muzycznego :) i z ograniczeń budżetu. Może zamiast pisać konkretne gatunki muzyki napiszę tak 70% rock/metal + reszta :). Bas miło mieć  :) nie zamykam się na nowe gatunki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rock/metal i muzyka klasyczna/symfoniczna to najtrudniejsze gatunki do prawidlowego odtworzenia. Tutaj kompromisy w budowie zestawu bardzo szybko to pokażą.

43 minuty temu, Rafał Szczepański napisał:

ważne bym mógł korzystać z tidala, spotify i radia internetowego po WIFI no i pendriva

Ale musze Cie zmartwic, bo np. Tool z spoty i z cd to dwie rozne bajki. Na denonie moze tego nie uswiadczyles ale jesli zdobedziesz lepsze "graty" na pewno z zamknietymi oczami wskażesz źródło. Dlatego....

43 minuty temu, Rafał Szczepański napisał:

z czasem może i CD

Warto rozważyć w Twoim przypadku dobry CD.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na razie to bardzo luźna dyskusja.

Wspomniane sprzety zagrają duzo lepiej od CEOLA ale czy na miare swojej ceny i Twoich potrzeb to już inna sprawa.

8 godzin temu, Rafał Szczepański napisał:

NAD C316 BEE V2 + Yamaha WXAD-10 + Focal Chora 806

C356BEE + WXAD-10 + B&W 606

MARANTZ PM6006-NA6006

Kazdy z tych systemów gra inaczej. Słuchałeś czegoś?

Bo do Yamahy WXAD 10 można zaproponować szereg innych wzmacniaczy tudzież mozna zaproponować Chromecast Audio i na przykład Magnata MR 780 do tego.

Musisz iśc na odsłuch, widzieć czego szukamy. Bo jak mowie Ceol nie jest tu wyznacznikiem.

Skąd jestes? Możesz podjechać do nas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaję sobie sprawę że luźna. Yamahę napisałem przykładowo. Natomiast te przykłady co pisałem to przyszło mi do głowy. Jeśli macie inne ciekawe propozycje to chętnie posłucham/poczytam bo już jak mówiłem nie zamykam się na inne opcje. Chciałabym żeby coś naprawdę grało dobrze i miało tą moc. A ponieważ się tak nie znam trudno bardziej szczegółowo coś opisać. 

Jestem z R-m mazowieckie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było, żebyś podjechał i posłuchał. Tak na sucho ciężko coś podpowiedzieć. Te Marantze PM6006 i NA6006 wyczerpują budżet w sekundę, raczej bym patrzył na PM5005. Dobrze jest jednak zrównoważyć budżet, żeby samemu sobie nie stworzyć nigdzie słabego ogniwa. Z Cambridge Audio to można pomyśleć o AXA35. 

Zapraszamy na odsłuchy do Pabianic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Sorki ale pomiedzy modelami pm6xxx a pm5xxx jest delikatna przepaść dzwiekowa.

To prawda, ale jak mamy się trzymać budżetu to z PM6006 i NA6006 zostaje nam na kolumny 800 zł, przy założonym budżecie nawet 5500zł. Dlatego zasugerowałem niższą serię.

 

14 minut temu, Rafał Szczepański napisał:

A może rozwiązaniem jest Marantz nr1200 + focal chora 806.? 

NR1200 to amplituner, więc mamy wszystko w jednym. Amplitunery zwykle grają ciut gorzej od wzmacniacza, ale w tym przypadku  to może być pomysł na zmieszczenie się w budżecie.

Wydaje mi się, że Focal z Marantzem może być już za ostro w górze, ale to kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q21 napisał:

To prawda, ale jak mamy się trzymać budżetu to z PM6006 i NA6006 zostaje nam na kolumny 800 zł, przy założonym budżecie nawet 5500zł. Dlatego zasugerowałem niższą serię.

A gdyby tak np. Pm 6xxx i do tego np. Malinka? Wzmacniacz ma DAC-a na pokładzie wiec...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A gdyby tak np. Pm 6xxx i do tego np. Malinka? Wzmacniacz ma DAC-a na pokładzie wiec...

Takie rozwiązanie ma już jak najbardziej sens. Malinka w roli transportu sprawdzi się bardzo dobrze, a w przyszłości będziesz mógł pomyśleć o lepszym przetworniku, dzięki któremu podniesiesz jakość brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rafał Szczepański napisał:

A może rozwiązaniem jest Marantz nr1200 + focal chora 806.? 

Oj nie. Nie tędy droga.

Dlatego jesli budżet jest jaki jest to nie wybiera się odtwarzacza sieciowego za 2700 zł.

Zwłaszcza że malina w tym przypadku załatwi sprawe.

1 minutę temu, Rafał Szczepański napisał:

Czy znajdzie się sprzęt do w/w kwoty mający funkcjonalność Denona (wifi, tidal,) a który zagra zdecydowanie lepiej. 

Bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam, rozumieć że taka raspberry pi w połączeniu ze wzmacniaczem i kolumnami zagra lepiej od marantza nr 1200? Jak to możliwe? Wnioskuje że kupowanie marantza to kasa w błoto skoro istnieją takie magiczne urządzenia za 1/3 , 1/4 kasy. Aż się wierzyć nie chcę.

Drugie pytanie czy można gdzieś na internecie kupić taki zestaw maliny już złożony i skonfigurowany czytałem o tym trochę i szczerze mówiąc nie mam ochoty i czasu lepić i konfigurować sam tego od nowa. Może rozwiązaniem jest yamaha wxad-10 z wzmakiem zamiast raspberry.

A trzecie pytanie brzmi do odpowiedzi wyżej. Jaki sprzęt w tej kwocie zagra zdecydowanie lepiej od mojego denon ceol jeśli nie chciałbym pchać się w malinę, yamaha exad ect itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2020 o 22:44, Rafał Szczepański napisał:

Cześć wszystkim. Nie będę oryginalny jeśli powiem że jestem laikiem w tym temacie - może nie zupełnym ale jednak.

Do rzeczy. Jestem posiadaczem denon ceol n10 (prezent) który gra nawet spoko ale ponieważ będę chciał go podarować szukam czegoś dla siebie.

Wymyśliłem że najlepiej gdyby to był jak w tytule, wzmak+streamer+kolumny - z czasem może i CD.  ważne bym mógł korzystać z tidala, spotify i radia internetowego po WIFI no i pendriva. Było by super jak bym mógł podłączyć do tego TV, konsolę ect.

Muzyka różna od Iron Maiden przez Toola po hip hop. Głownie rock, metal, hiphop czasem jakiś dead can dance..

Pokój nieduży hmm 3x4 może 3x5, głośniki/kolumny raczej będą stać blisko TV.

Czego oczekuję? Marzy mi się by było czuć moc, fajnie jak by też było można poczuć dobry niski bas ( chyba tak to sęe pisze :)).

Rozglądałem się już trochę po internecie i myśłę o czymś takim np:

NAD C316 BEE V2 + Yamaha WXAD-10 + Focal Chora 806

C356BEE + WXAD-10 + B&W 606

MARANTZ PM6006-NA6006

Może jakieś cambridge audio?

A może nie tędy droga tylko jakiś ampli dobry. Pomóżcie:) budżet jak w tytule +-500 :)

 

 

 

Cześć!

Każdy z wymienionych zestawów jest dość ciekawym wyborem. Do wymienionego wyżej rodzaju muzyki, najlepszą opcją będzie NAD C356 z głośnikami B&W 606. Nie będzie to brzmiało ani ostro, ani jasno, a to będzie dużą zaletą w tej muzyce. Na początek, źródło WXAD 10 będzie wystarczające ale w przyszłości pomyśl nad czymś lepszym do takiej konfiguracji. Zapraszamy Cię na odsłuchy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WXAD10 nie jest równoprawnym konkuretem wobec Maliny :)

https://www.allo.com/sparky-eu/digione-player.html  i  wszystko z zakładki Plug&Play. W zależności od tego czy chcesz wyjść po cyfrze czy po RCA, wybierasz albo z DAC albo czysty player. Jak będziesz miał wzmacniacz z wejściem USB , to gołe Rb4 wystarczy. 

Do tego np coś takiego : 

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-marantz-pm7005-dac-phono-jak-nowy-gwarancja-jak-6006-CID99-IDFPRhc.html#ff4e38516b  

Za resztę budżetu kolumny . Widzę że podałeś w pierwszym poście podstawkowe, weź pod uwagę że one też powinny na czymś stać ( i raczej nie na szafce ) , więc ja bym małych podłogówek nie skreślał. Oczywiście używane :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał Szczepański napisał:

Czyli mam, rozumieć że taka raspberry pi w połączeniu ze wzmacniaczem i kolumnami zagra lepiej od marantza nr 1200? Jak to możliwe? Wnioskuje że kupowanie marantza to kasa w błoto skoro istnieją takie magiczne urządzenia za 1/3 , 1/4 kasy. Aż się wierzyć nie chcę.

A no tak że malina to strimer rzędu takiego za kilka tysięcy z branzy audio. Tylko że nie skonfigurowany od podstaw. A wzmacniacz jakikolwiek zagra znacznie lepiej od NR 1200.

9 godzin temu, Rafał Szczepański napisał:

Drugie pytanie czy można gdzieś na internecie kupić taki zestaw maliny już złożony i skonfigurowany czytałem o tym trochę i szczerze mówiąc nie mam ochoty i czasu lepić i konfigurować sam tego od nowa. Może rozwiązaniem jest yamaha wxad-10 z wzmakiem zamiast raspberry.

WXAD 10 to gotowy prosty odtwarzacz. I tak lepszy niż ten w NR 1200.

Ale nie jest to poziom Malinki. Gotowy to tylko używany jak już.

9 godzin temu, Rafał Szczepański napisał:

A trzecie pytanie brzmi do odpowiedzi wyżej. Jaki sprzęt w tej kwocie zagra zdecydowanie lepiej od mojego denon ceol jeśli nie chciałbym pchać się w malinę, yamaha exad ect itp.

No to po raz trzeci Ci odpowiadam.

Każdy ! Każdy wzmacniacz z tego budzetu i kolumny z maliną czy tez z WXAD 10 zagrają lepiej od CEOLA. Kwestia jest tylko tego aby wybrac z tego budżetu ten który tobie najbardziej odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale zrozum

1. Każdy z wyborów w tej cenie zagra lepiej

2. Nie ma czegoś takiego jak najlepszy wybór w swojej cenie.

Audio gra inaczej. Pod każdego użytkownika. To jak kobieta. Nie ma najfajniejszej / najładniejszej. Kazdy ma inną.

Twoje założenia nie sa trudne ale mam wrażenie że oczekujesz że 5 osób napisze Ci najlepszy wybór to ..... + ...... i po prostu to kupisz. A to nie o to chodzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...