Skocz do zawartości

Sennheiser hd 25 a moze cos innego?


Recommended Posts

Witam, szykuje sie na zakup wiekowych sennheiser hd 25. Przez wszystkie lata ich produkcji zebieraly laury za dzwiek i  wykonanie. Do tej pory graja na nich dje swiatowej klasy. Domyslam sie ze jest na rynku troche sluchawek, ktore beda sie nim rownac lub beda lepsze. Generalnie szukam sluchawek do czystego odsluchu, wysokiej jakosci dzwieku, nie duzych bo chodze czesto w nich po miescie. Budzet ok 700. Z gory dzieki za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

z takich klasyków scen i studiów nagraniowych są jeszcze Beyerdynamic DT770 Pro i DT990 Pro. Jeśli mają być napędzone przez telefon to raczej DT770 lub DT880 Edition w wersji 32Ohmowej. Większe mogą mieć problem z zasileniem przez mobilne urządzenie. W tym przedziale cenowym są jeszcze Grado SR80E.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, 

z takich klasyków scen i studiów nagraniowych są jeszcze Beyerdynamic DT770 Pro i DT990 Pro. Jeśli mają być napędzone przez telefon to raczej DT770 lub DT880 Edition w wersji 32Ohmowej. Większe mogą mieć problem z zasileniem przez mobilne urządzenie. W tym przedziale cenowym są jeszcze Grado SR80E.

 

Sluchawki bedzie napedzal prawdopodobnie DAC cowon iaudio hifi(jestem w trakcie poszukiwania czegos dobrego i wydaje mi sie ze to jest dobre), wiec mam nadzieje ze z impedancja nie bedzie wiekszych problemow. Co do beyerdynamica to nie ma watpliwosci co do ich jakosci lecz chyba sa zbyt duze zeby chodzic w nich po miescie, co do grado to gabaryty odpowiadaja i wezme je pod uwage i idac dalej czy sa jakies zasadnicze roznice w jakosci odtwarzanego dzwieku w stosunku do sennheiser hd25 a grado sr80e?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MobyDick napisał:

Poczytaj o 1More H1707 Triple Driver Over-Ear.

Wlasnie przeczytalem dosc szeroka recenzje nt 1More h1707. Bardzo zaciekawil mnie opis basu i subbasu, ponoc jest czym sie chwalic a to dla mnie in plus. Troche niepokoi mnie, ze recenzent pisal o nich ze moga sie wydac podkoloryzowane i sztuczne w srednicy. Kolejna sprawa to sprawa wygladu, nie do konca podobaja mi sie te alufelgi na zewnetrznej stronie muszli, poza tym wygladaja super ale to kwestia gustu- dzwiek jest najwazniejszy. Kolejna kwestia, mam juz sluchawki 32 ohmowe i teraz chcialbym by impedancja byla ciut wyzsza na poczet jakosci dzwieku, jezeli sie myle, prosze o wyjasnienie czemu, chetnie dowiem sie czego nowego. Poza tym waga, prawie 300g no nie wiem czy nie za duzo. Jezeli korzystasz z tych sluchawek to chetnie poznam Twoja opinie na ich temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 1More H1707. Mam spokrewnione z nimi słuchawki 1 More produkowane dla Xiaomi. Te są mniejsze i lżejsze. Grill przykrywający membranę bierną jest w nich również mniej agresywny. Mimo że kosztują dużo mniej to również sam metal i skóra na wierzchu. Tyle że to słuchawki głównie do smartponów i sprzętu mobilnego. Niska impedancją pozwala łatwiej napędzać słuchawki sprzętem przenośnym, dlatego często nie za bardzo warto iść w wysoką impedancję. No chyba że ma się typowo stacjonarny sprzęt lampowy do ich napędzenia. Sennheiser hd 25 zbudowano nie do celów mobilnych tylko do monitoringu estradowego w terenie. Do tego celu zdaje się również dobrze nadają się AKG K175.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Janusz Duryn napisał:

Na portable super nadają się SoundMAGIC P55 Vento. Wykonanie pierwsza klasa, aluminium i skóra. Bogato wyposażone i wygodne, jak na nauszne. Z większych może zamknięte Beyerdynamic Custom Studio lub One Pro Plus, tylko kabel stockowy do podmiany, jeśli miały by robić za portable. 

Oj musialbym przesluchac te p55 bo po recenzji mam mieszane uczucia co do czystosci dzwieku, mam wrazenie ze sa zbyt mocno podkoloryzowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Nie mam 1More H1707. Mam spokrewnione z nimi słuchawki 1 More produkowane dla Xiaomi. Te są mniejsze i lżejsze. Grill przykrywający membranę bierną jest w nich również mniej agresywny. Mimo że kosztują dużo mniej to również sam metal i skóra na wierzchu. Tyle że to słuchawki głównie do smartponów i sprzętu mobilnego. Niska impedancją pozwala łatwiej napędzać słuchawki sprzętem przenośnym, dlatego często nie za bardzo warto iść w wysoką impedancję. No chyba że ma się typowo stacjonarny sprzęt lampowy do ich napędzenia. Sennheiser hd 25 zbudowano nie do celów mobilnych tylko do monitoringu estradowego w terenie. Do tego celu zdaje się również dobrze nadają się AKG K175.

Hd 25 urzekly mnie lekkoscia, miminalistyka, wysokimi parametrami i czystoscia dzwieku, poza tym tylu topowych dj na nich gra cos w tym musi byc. Wiem ze oni PRACUJA na tych sluchawkach a nie poprostu sluchaja muzyki totez poczytalem kilka forow od sluchaczy hd 25 i sa bardzo zadowoleni. Nie chcialbym korzystac ze sluchawek ktore koloryzuja dzwiek, przeklamuja go. Chcialbym go slyszec tak jak go artysta stworzyl. Nie chcialbym zrazac do siebie forumowiczow ktorzy proponuja mi co raz to kolejne modele ,ze uparl sie na te sennheisery, doceniam to. Ale chce cieszyc sie wysoka jakoscia dzwieku, ktora da mi gesia skorke:)

4 minuty temu, Janusz Duryn napisał:

Nie wiem co masz na myśli pisząc o czystości dźwięku. Mają swój styl grania, jak większość tu zaproponowanych modeli.

Wydaje mi sie ze sluchawki powinny oddawac dzwiek zaproponowany przez atryste wydajacego utwor, nie powinny same dodawac czegos od siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Janusz Duryn napisał:

Niby tak, ale żadne z tych zaproponowanych tutaj tego nie zrobią. Inne zadanie mają portable. Po za tym która szkoła grania jest prawdziwa i oddaje to co zamierzył artysta,  AKG, Sennheisera czy Beyerdynamica. Nie ma takiej, albo trafia w twój gust, albo nie.

To akurat racja, nikt tego nie wie poza artysta i odda to samo na sprzecie na ktorym pracowal, dlatego czytamy recenzje itp. Wszystkie opinie doceniam i recze za siebie ze znaczna wiekszosc zaproponowanych mi sluchawek odslucham

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli popatrzy się na wykresy pasma przenoszenia nawet bardzo dobrych słuchawek, to są one zwykle dość dalekie od idealnej liniowości. Te które maja być uzywane przy dużym hałasie musza mieć inną charakterystykę niż te do odsłuchu w zaciszu domowym.

Pasmo przenoszenia a sluch czlowieka to troche rozne kwestie, wydaje mi sie ze dla czlowieka z relatywnie dobrym sluchem nie bedzie roznicy w odsluchu sluchawek z pasmem od 5hz do 35khz i 15hz do 25khz. Aczkolwiek to co mowisz to troche prawda, w pracy dja w halasie wezsze pasmo przenoszenia nie gra dla niegonistotnej roli a w domu w skupieniu to co innego

21 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Odsłuchuj jak najwięcej, to jest jedyna i właściwa droga. Testy i opinie są w pewnym stopniu pomocne, ale to zawsze są subiektywne odczucia innych. A każdy z nas ma inny gust, inaczej słyszy i czego innego oczekuje od dźwięku. 

Taki mam zamiar, dlatego miedzy innymi zbieram nazwy modeli sluchawek od Was i celowo dalem punkt odniesiena sennheiser hd 25 jako bardzo stary model ale nadal uzywany i ciagle uznawany za jedne z lepszych sluchawek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od skuteczności słuchawek i tego jak głośno chcesz słuchać. Jeśli takie napięcie jest w stanie utrzymać przy słuchawkach 32 ohm to jest w stanie oddać na nie 125 mW. Wg danych innego wzmacniacza powinno to wystarczyć do słuchawek 600 ohm , w praktyce 100 ohm to jest już dość sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Jak już to musisz szukać w śród parametrów wzmacniacza, przeważnie jest to przedstawione tak:

Przy 600 Ohm: 160 mW / kanał

Przy 300 Ohm: 320 mW / kanał

Przy 50 Ohm: 1,9 W / kanał

Przy 30 Ohm: 3,2 W / kanał

Albo podaj model to sam sprawdzę.

Cowon Iaudio hifi, przenosny DAC, wlasnie nie widzialem nic tam z tych parametrow

16 minut temu, MobyDick napisał:

Sporo zależy od skuteczności słuchawek i tego jak głośno chcesz słuchać. Jeśli takie napięcie jest w stanie utrzymać przy słuchawkach 32 ohm to jest w stanie oddać na nie 125 mW. Wg danych innego wzmacniacza powinno to wystarczyć do słuchawek 600 ohm , w praktyce 100 ohm to jest już dość sporo.

Lubie sluchac glosno, ale tez czysto wiec chcialbym by sluchawki mialy troche wiecej ohmow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam przetwornik z cewką o większej impedancji jest nawinięty zazwyczaj cieńszym drutem. Na skutek tego masa drgająca jest mniejsza i gorzej przenosi niskie częstotliwości, jest a to więcej reszty pasma. Na wyższej impedancji aby uzyskać ta samą moc potrzeba wyższego napięcia. Skutek jest taki że aby słuchać głośno na słuchawkach wysokoomowych potrzebny jest sprzęt stacjonarny. Takie słuchawki maja sens gdy chcemy używać wzmacniacza słuchawkowego opartego o lampy z wysoką impedancją wyjściową. Aby uzyskać detaliczny dźwięk nie przeciążony basem nie są potrzebne słuchawki o wysokiej impedancji. Lepiej nie przekraczaj granicy około 60 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Ten sam przetwornik z cewką o większej impedancji jest nawinięty zazwyczaj cieńszym drutem. Na skutek tego masa drgająca jest mniejsza i gorzej przenosi niskie częstotliwości, jest a to więcej reszty pasma. Na wyższej impedancji aby uzyskać ta samą moc potrzeba wyższego napięcia. Skutek jest taki że aby słuchać głośno na słuchawkach wysokoomowych potrzebny jest sprzęt stacjonarny. Takie słuchawki maja sens gdy chcemy używać wzmacniacza słuchawkowego opartego o lampy z wysoką impedancją wyjściową. Aby uzyskać detaliczny dźwięk nie przeciążony basem nie są potrzebne słuchawki o wysokiej impedancji. Lepiej nie przekraczaj granicy około 60 ohm.

Dzieki za podpowiedz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wykresy porównawcze X1 i X2HR

x1-vs-x2.png

X1 na zielono, X2HR na niebiesko. Z opisów wynika że chyba X1 nie miały wymiennych padów, co wydaje się dość dziwne. Z tym że jedne i drugie to słuchawki dość typowo stacjonarne, dość ciężkie i spore. Na dodatek o budowie otwartej i nie są składane.

 

Przetworniki w obu modelach słuchawek chyba wyglądają podobnie. Oba modele mają membrany wielowarstwowe. Przy X2HR wspominają ze membrana jest polimerów krystalicznych i chyba dzięki temu wysokie tony są głośniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...