Skocz do zawartości

Amplituner do Taga Platinum F100 v.2


T. Sznaze

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem w trakcie poszukiwania amplitunera do wyżej wymienionych głośników. Szukam czegoś nowego w granicach 2000-2700. Pokój 25m2 a muzyka różna. Dla mnie rock, metal i ciężej, plus jazz blues i wszystko z gitarami i perkusją. Żona z drugiej strony rnb, soul, pop i elektroniczna. Szukam jak najlepszej jakości w danym budżecie. Cenie dużo detali (byle niezbyt krzykliwe i męczące) ale nie może brakować basu. Musi być charmonia i balans. 
z góry dziękuje za pomoc. 
 

p.s. Myślałem o nad c338

cambridge audio axr100

Edytowano przez T. Sznaze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać pełniejsze brzmienie z dobrą przestrzenią i mocnym basem to koniecznie odpuść sobie cyfrowego NADa C338. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby NAD C326bee lub C356bee. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej przestrzenne brzmienie to w podobnym przedziale byłby Audiolab 6000a ale nawet po rabacie wyjdziesz nieco poza zakładany budżet. 
Cambridge Audio AXR100 to dobry amplituner ale jednak będzie półkę niżej jeśli chodzi o jakość brzmienia względem klasycznego wzmacniacza. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać pełniejsze brzmienie z dobrą przestrzenią i mocnym basem to koniecznie odpuść sobie cyfrowego NADa C338. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby NAD C326bee lub C356bee. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej przestrzenne brzmienie to w podobnym przedziale byłby Audiolab 6000a ale nawet po rabacie wyjdziesz nieco poza zakładany budżet. 
Cambridge Audio AXR100 to dobry amplituner ale jednak będzie półkę niżej jeśli chodzi o jakość brzmienia względem klasycznego wzmacniacza. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Liczyłem na to że uda się wybrać coś z Bluetooth do łączenia ze smartfonem, w celu strumieniowania nagrań. Mam spora bibliotekę na Spotify i Deezer. W cenie do 2700 nie znajdzie się nic godnego uwagi? Co do basu, to chodzi o to żeby nie było go zbyt mało. Żeby nie był taki „płytki”, pudełkowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też powinieneś odpuścić 338.

Ale AXR 100 to całkiem dobry wybor. Mocny i wydajny wzmacniacz. Nie będzie pudełkowy. Spotify jeszcze przez BT Ci przejdzie. A Deezer masz bezstratny?

Może lepiej zainwestować do takiego AXR 100 w chromecast?

Ewentualnie kilka stówek dołóż i masz Magnata MR 780. To świetny wzmacniacz.

Zapraszam po wyceny i wypożyczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułem BT się nie przejmuj tak, ponieważ możesz zawsze dokupić zewnętrzny za około 100zł, a jeśli będziesz chciał postawić na najwyższą jakość BT to masz do dyspozycji iFi Audio Zen Blue, który ma LDAC i ma możliwość puszczenia sygnału po coaxialu do lepszego DACa. 
Jeśli mógłbyś nieco dołożyć to Audiolab 6000a czy Magnat MR780 byłby bardzo dobrym rozwiązaniem posiadającym wszystko na czym Ci zależy. 

Napisz do mnie w sprawie wyceny lub wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Magnat i Audiolab to już ponad mój budżet, który i tak naciągam (już nie jestem kawalerem 😁)

2700 to granica moich możliwości. Zacząłem myśleć o dokupieniu modułu BT lub jakiegoś streamera. Muszę zobaczyć jaka jest zasada działania i możliwości takich urządzeń. 
zakladajac że poszedłbym w tym kierunku, to jaki zestaw do 2700zl, moglibyście mi polecić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem też powinieneś odpuścić 338.

Ale AXR 100 to całkiem dobry wybor. Mocny i wydajny wzmacniacz. Nie będzie pudełkowy. Spotify jeszcze przez BT Ci przejdzie. A Deezer masz bezstratny?

Może lepiej zainwestować do takiego AXR 100 w chromecast?

Ewentualnie kilka stówek dołóż i masz Magnata MR 780. To świetny wzmacniacz.

Zapraszam po wyceny i wypożyczenia.

 

Co masz na myśli pisząc bezstratny Deezer? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Nie korzystam więc nei wiem jakiej jakości jest Deezer? Wydawało mi się że on ma FLAC. Ale jak mowie nie korzystam to wiesz lepiej.

Jeśli budżet jest ściśle określony to AXR 100 to dobra opcja.

Ewentualnie polecam Ci sprawdzić Xindaka 06 i NAD 356BEE.

 

Szczerze mówiąc, nie jestem pewien co do jakości, jaka oferuje Deezer. Czytałem kiedyś że oferują najwyższą, ze wszystkich popularnych serwisów. Różnica jest słyszalna, gdy porównuje go że Spotify. 
Czy na AXR100 jest opcja wypożyczenia do sprawdzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam ponownie. 
Koncowy wybur padł na CA axr100 i taga platinum f100v2. 
gra to u mnie już ponad miesiąc. Gra sporo i słychać jak dźwięk zmienia swoją charakterystykę, w miarę docierania się głośników. Nie jestem audiofilem ale cenie dobrą jakość dźwięku. Budżet miałem ograniczony ale uważam że zestaw wyszedł całkiem dobry. Gra to ładnie. Jest sporo detali i wyraźne wokale a bas jest solidny i nie męczy. W pokoju nadal nie ma zasłon , które pewnie zmienia nieco akustykę. Jak na razie jestem zadowolony. Myśle że będzie coraz lepiej. 
Dziękuje za wcześniejsze podpowiedzi i komentarze. 

Edytowano przez T. Sznaze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...