Skocz do zawartości

dac do 500zł jak najbardziej mobilny


Recommended Posts

Hejo.

Aktualnie posiadam fx audio fx01 (z pierwszych wypustów) i smsl sap8.

Słuchaweczki to ATH m40X, ale pewnie będę się przymierzać do dt990 z racji poszukiwania V pod muzykę elektroniczną.

Pytanie moje brzmi. Czy jest jakiś dac/amp z potencjometrem (gałka głośności), który nie wymaga zasilania z gniazdka i obsłuży 990?

Wymaganie co do brzmienia to neutralne lub ciepłe granie z dobrym w ramach możliwości dołem.

Pod wymagania pasowałby fiio q1 mark II (chyba :D), ALE.. Producent mówi o napędzaniu słuchawek do 150 ohmów, więc 990 pro odpadają.

Jakieś pomysły?

Z drugiej strony sobie myślę, czy cokolwiek mnie zadowoli po przejściu z aktualnego zestawu..

@PS co do tej mobilności. Chodzi o to, żeby nie wymagane było okablowanie do gniazdka i w miarę możliwości, żeby nie zajmował dużo miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, nie pomyślałem, żeby to napisać.

DAC ma w głównej mierze służyć do PC/laptopa (stąd chodziło mi o brak zasilania).

Teraz tak sobie myślę, że chyba porywam się z motyką na słońce. 600 chyba nawet sapem 8 nie zasilę :/

dt990 32 nigdy na uszach nie miałem. 250 też nie. Także nie wiem czy jest sens. Jakieś rady?

Edytowano przez Jacek Sabatowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest SMSL M3 powinien jakość dać radę. Jeśli nie wyrobi z zasilania kablem z laptopa to zawsze można podłączyć dodatkowe zasilanie drugim gniazdem USB. Szczególnie to może być potrzebne gdy używa się do bardzo głośnego słuchania słuchawek o niższej impedancji. Przy słuchawkach o wysokiej impedancji ograniczeniem będzie niska moc która będzie na nich oddawana. On wg danych producenta powinien pociągnąć słuchawki 300 ohm. Generalnie jednak jeśli nastawiasz się na słuchawki wysokoomowe to powinieneś zakładać również dość stacjonarny sprzęt do podłączenia do nich.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAP 8 jest tylko wzmacniaczem słuchawkowym i to droższym od M3 DAC/Ampa słuchawkowego. Po SAP 8 jako po wzmacniaczu należy spodziewać się więcej. Tyle że chcesz sprzęt mobilny w cenie jak na początku założyłeś niższej od samego wzmacniacza. Inaczej raczej nie będzie. Może ten M3 bardziej przypadnie Ci do gustu. Jeśli masz coś sprzedawać to raczej fx audio fx01. M3 możesz zawsze użyć jako DAC dla SAP 8, gdy możesz używać sprzętu mniej mobilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...