Skocz do zawartości

Starszy zestaw kina domowego vs nowy soundbar


Nizio

Recommended Posts

Witam. Posiadam zestaw kina domowego Philips HTS3357, który aktualnie podłączony jest do Samsung QE55Q60RA poprzez Konwerter Toslink Coaxial za pomocą kabla 2x cinch rca oraz przewodu optycznego. Zastanawiam się nad zmianą zestawu na soundbar dedykowany pod tv czyli Soundbar Samsung Q60R. Jedyny problem jaki mnie dotyczy to brak kontroli zestawu poprzez Smart Remote (pilot kontroluje tylko siłę głośności, nie mogę ustawić włączania oraz wyłączania zestawu), oraz szumienie kina domowego podczas gdy tv jest wyłączone. Zestaw brzmi względnie dobrze (7.1 robi swoje) w sypialni (wymiary 5m na 4m), lecz mam pytanie czy uzasadniona będzie zmiana na soundbar i jakie mogą być pozytywy takiego działania? (oprócz możliwości większej kontroli poprzez smart pilota)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na osiągnięciu 7.1, bardziej chodzi o bez szumowy dźwięk (aktualnie na niższej mocy słychać szumienie) oraz "wygodzie" wyłączania dźwięku wraz z tv i możliwości podpięcia telefonu przez bluetooth. Oczywiście teraz można osiągnąć to przez moduł bluetooth ale jednak pomimo "kulawości" słabszej jednostki soudbara, jego możliwości (prócz lepszego dźwięku) są dużo okrojone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wymiana obecnego zestawu na Soundbar niestety nie będzie najlepszym rozwiązaniem. W mojej ocenie nie ma sensu kombinować, oczywiście pójdziesz w bardziej kompaktowy rozmiar ale będzie to kosztem jakości brzmienia. Jeśli chciałbyś postawić na minimalizm i wysoką jakość brzmienia to Klipsch ma w swojej ofercie model Aktywny the Fives ale cenowo wychodzisz w takim przypadku poza zakładany budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...