Skocz do zawartości

Impuls Audio Lagune - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

34 minuty temu, Artsky napisał:

Nie jest może ten dźwięk do końca przejrzysty, ale namacalny jak najbardziej. Dla mnie rewelacja. Mały minus, ale nie wiem, czy na konto kolumn, czy realizatora płyty, że w niektórych utworach wokale i gitary są trochę za wysoko ustawione i przez to zbyt natarczywe. 

Ten "mały minus" to moze być kolumna, realizator..... ale również akustyka, omawiany wcześniej wzmacniacz, źródło.... a nawet dla niektorych kabel zasilający badz standartowy bezpiecznik! Najlepiej "czerpać" z muzyki jak najwięcej i cieszyc sie tym ze i tak jest rewelacyjnie :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Relacja z kolejnych odsłuchów.

1. Nathan East "Nathan East" - fajnie, ale po takiej superprodukcji spodziewałem się bardziej spektakularnych wrażeń.

2. The Alan Parsons Project "I Robot" - no to tutaj się zadziało. Otwierające płytę nagranie tytułowe. Najpierw oscylatory wykreowały dużą przestrzeń wychodząc z dźwiękiem do przodu i na boki, później poprawił trójwymiarowy arpeggiator, dalej niezwykle realistyczna perkusja w środku, jeszcze poszerzające przestrzeń gitary i chóry, a na koniec różne zawieszone w przestrzeni dzwoneczki. Uwielbiam wrażenie otoczenia dźwiękiem, i te kolumny, z odpowiednimi nagraniami, potrafią je zapewnić. Podobny efekt zanurzenia w dźwiękowej przestrzeni mamy także w "The Voice" i "Total Eclipse". Kolumny kreują niezwykle obszerną, holograficzną przestrzeń. Nie jest może ten dźwięk do końca przejrzysty, ale namacalny jak najbardziej. Dla mnie rewelacja. Mały minus, ale nie wiem, czy na konto kolumn, czy realizatora płyty, że w niektórych utworach wokale i gitary są trochę za wysoko ustawione i przez to zbyt natarczywe. 

3. Tears For Fears "Songs From The Big Chair" - bardzo lubię tę płytę, ale niestety nigdy ona u mnie zadowalająco nie zabrzmiała. Pomyślałem, że spróbuję na Lagunach.  Trochę lepiej niż zwykle, ale i tak po dwóch utworach wyłączyłem. Jakoś za dużo instrumentów gra w tym samym paśmie, przez co płyta brzmi strasznie płasko. Znowu bez satysfakcji. Jednak kolumny nie zamieniają w złoto, wszystkiego czego się dotkną:(

 

Jako ze nie mam tych plytek w swoim zestawieniu uzywam yt. Po Twoim opisie odczuć dzwiekowych ustawilem na początku nr1 i zgadzam sie z Toba. Pozniej nr3 i na koniec najlepsze wedlug opisu nr2. Nr.3  na yt sa dwie wersje albumu jedna to standartowa druga po masteringu (32bit). Powiem ze ta standartowa brzmi wedlug mnie lepiej i wogole to "wessało mnie". Napisales ze troche lepiej a ja bede kupowal ten krążek tak mi dobrze siadł. Tak wiec dzieki za cynk. Czas na nr2. Nuta otwierajaca album faktycznie ciekawie zrobiona i te dzwonki faktycznie wszedzie aczkolwiek monotonna jakąś taka. Dodam jeszcze ze chóry w niektorych utworach p tak jakby lekko "pływały" z lewej na prawą ale nie tak ze od kolumny do kolumny tylko tak pośrodku "dryfuja" w tle. Ciekawy efekt.

Takie porownania do Twojego obecnego systemu daje wyobrazenie jak mniej wiecej zachowuja sie te kolumny w "x" akustyce.

Ps: pozwoliłem sobie opisac jak to wyglada z mojej strony jednak nie bede tu juz wrzucal wiecej tego typu porownan bo raz ze to Twoj temat a dwa.... moze ktos miec pretensję ze komentuje Twoje odsluchy. Jednak gdybys miał ochote poznać moje zdanie na temat jak u mnie jest odtwarzany dany album to daj mi znac na PW. A ja Ci odpowiem tez na PW. Zawsze mozna wysnuć jakieś wnioski na temat odsluchu. Pozdrawiam...

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 ale co nam daje takie porównanie?

Po za utworem nic was nie łączy, nawet jakby wstawił te Impulsy do Ciebie wyniki oraz wrażenia z odsłuchu diametralnie by się różniły 😉

Dla mnie testy @Kraft są jak ekskluzywny prospekt danej firmy jednak zawierający także wady produktów.

Nie zmienia to faktu, że kupując kolumny które rewelacyjnie wpisały się w gusta i inne aspekty testującego, można się czasem rozczarować 😁. Pogratulować wytrwałości i zaangażowania KRAFTOWI. Pzdr

Będę śledził kolejne wątki jeśli powstaną 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

3. Tears For Fears "Songs From The Big Chair"

wracając do pozycji 3 przesłuchałem  specjalnie / na różnych ustawieniach mocy/ Lp, niestety nie mogę się zgodzić z twoją opinią, instrumenty są ładnie rozdzielone i nie ma tłoku.

Może to dla tego że są to kolumny dwudrożne, zawsze zachęcam do testowania i słuchania muzyki na trójdrożnych, szczególnie jak mamy dobre źródło dźwięku; CD, vinyl. 

Pozdr.

55.JPG

Najlepszym testem dla kolumn są organy, wtedy możemy sprawdzić czy pasmo jest podzielone i fazy w czasie odpowiednim.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po macoszemu potraktowałem wczoraj relację z odsłuchu płyty Nathana Easta, a krążek też coś wniósł do obrazu. Udowodnił, że Lagune dysponują też bardzo dobrą mikrodynamiką i potrafią realistycznie oddać brzmienie perkusyjnych blach - czysto, dźwięcznie i z metalicznym połyskiem.

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Dla mnie testy @Kraft są jak ekskluzywny prospekt danej firmy jednak zawierający także wady produktów.

Kiedyś pracowałem w agencji reklamowej. Kurza melodia, może niepotrzebnie się zwalniałem;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

wracając do pozycji 3 przesłuchałem  specjalnie / na różnych ustawieniach mocy/ Lp, niestety nie mogę się zgodzić z twoją opinią, instrumenty są ładnie rozdzielone i nie ma tłoku.

Może dlatego, że słuchałeś z LP. Z którego roku jest Twoja edycja? Może masz mało skompresowaną wersję. Przyjrzałem się tematowi i ta, której wczoraj słuchałem ma DR na poziomie 9 (DE 2006). Widzę, że jest też dostępna wersja z DR 11 (MFSL). Czy ktoś ma oryginalne nagranie, bez poprawiania?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po wizycie Kolegi który sprowadził mnie na ziemię zrezygnowałem ze sprzedaży wystawionych już kolumn. 

Wybił mi to z głowy prawie młotkiem, zreszta po odsłuchu u mnie, gdzie ocenił granie na duży +, już zaproszony jestem do niego by porównać z jego klockami  też Polskiej marki. 

Dał mi do zrozumienia ze przesadzam i że np każdy boryka się z problemem słabych realizacji i że z niektórych źródeł jest lepiej a innych gorzej 😉odkrywam wreszcie ten zestaw jak powinno to wyglądać od początku słucham muzyki i jest bardzo dobrze. 

Właśnie SPANDAU BALLET-True. 

Płytka wzorowa. 

Sugeruje bym najpierw zastanowil się nad poprawą akustyki chociaż lekką, nad czym myślę intensywnie 😎

Nie zamierzam jednak zaprzestać zmian,  w elektronice pomieszam a na pewno potrzebuje DACka z DSD. Może zmienię rowniez wzmocnienie. 

Jednak z chęcią poczytam jeszcze o innych Polski manufakturach 😁. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kraft napisał:

Może dlatego, że słuchałeś z LP. Z którego roku jest Twoja edycja? Może masz mało skompresowaną wersję. Przyjrzałem się tematowi i ta, której wczoraj słuchałem ma DR na poziomie 9 (DE 2006). Widzę, że jest też dostępna wersja z DR 11 (MFSL). Czy ktoś ma oryginalne nagranie, bez poprawiania?

mam winyla songs from the big chair z biedronki, wersja universal mercury z 2014 i muszę przyznać, że to wyjątkowo paskudna wersja z dźwiękiem jakby 2D na poziomie radyjka tranzystorowego...

co do dido i płyty still on my mind to na moim lp jest wszystko ok! z wysokimi, ale już przy słuchaniu cd no angel (wydanie japan z 2000) wysokie są nieco męczące, a u mnie w canto two są tekstylne morele,

wcale się nie dziwię, że przy innym niż lp żródle dido może trochę syczeć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

ale co nam daje takie porównanie?

Jesli odtwarzana jest ta sama płyta i u kolegi pojawia się inny obraz dzwiekowy (pomijajac roznice w akustyce wzmacniaczu i kolumnach), daje mi rowniez pewne informacje o moim sprzecie czyli. Kolega pisze ze dzwonki otaczają z roznych stron! Wiec odpalamy utwór i faktycznie jest ten sam effekt! Co to daje? Chociazby informacje ze nie jest zle w moim systemie. Problem by byl gdyby dzwonki były "przylepione" do kolumn... 

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Proponuje NIE zamieszczać tytułów płyt i piosenek.

Dlatego ja jestem "za" , by pojawiały sie tytuły piosenek tak jak to robi chociazby hfim i inni.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Proponuje NIE zamieszczać tytułów płyt i piosenek.

A w sumie to niby czemu?

Mamy czekać tylko na kupuję/nie kupuję? Na co to komu wtedy potrzebne?

Człowiek tu sobie czyta, odkrywa przy okazji nowe, nieznane płyty, porównuje odczucia kolegi ze swoimi - coś w tym złego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobaczcie co się robi ... zamiast tematu o kolumnach piszecie, jak dany utwór gra u was .. czy oto chodzi w tym temacie? wydaje mi się, że to Kraft opisuje własne odczucia/wrażenia z testowanych kolumn.

Nie widziałem nigdzie wpisu "A jak gra ten utwór u Was?"

I w ten sposób skutecznie zaśmiecacie kolejny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tylko zobaczcie co się robi ... zamiast tematu o kolumnach piszecie, jak dany utwór gra u was .. czy oto chodzi w tym temacie? wydaje mi się, że to Kraft opisuje własne odczucia/wrażenia z testowanych kolumn.

Nie widziałem nigdzie wpisu "A jak gra ten utwór u Was?"

I w ten sposób skutecznie zaśmiecacie kolejny temat.

Ja sobie wypraszam, ja tylko czytam :)

 

Ale fakt, pewnie niekonieczne były te dopiski.

Inna sprawa, że ten test trwa tak długo i kolejne opisy są tak oddalone od siebie w czasie, że koledzy jakoś ten wątek próbują podtrzymują

Nie leczmy zadrapania przez amputację - dlatego wnoszę wniosek przeciwny - a kolega Kraft zrobi jak zechce :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie zlapalem sie na tym ze komuś moze to przeszkadzac i poinformowalem ze to byl ostatni taki wpis. Jesli kolega chce to jestem na PW mozemy powymieniac sie informacjami...

26 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tylko zobaczcie co się robi ... zamiast tematu o kolumnach piszecie, jak dany utwór gra u was .. czy oto chodzi w tym temacie? wydaje mi się, że to Kraft opisuje własne odczucia/wrażenia z testowanych kolumn.

 

Nie mów ze ani razu nikt z nas nie sprawdził utworu jak zabrzmi u nas po przeczytaniu wrazen odsluchowych z testow np. Kolumn na portalu "hifi i muzyka". Opisuja dobre wybrzmienie kontrabasu i np. Gładkie wysokie tony.... porownujac u siebie wiemy czy sprzedac klamot i kupic taki jak w propozycji bo kontrabas i wysokie lepsze... jak inaczej wedlug Ciebie Bogusławie ocenić jakość/poprawność systemu? Ma mi zagrac muzyk na instrumencie w moim pokoju i porownywac wówczas?

Ps: kraftest moim zdaniem na chwile obecna ma bardzo duża siłę przebicia wzgledem innych testów, właśnie poprzez ta interaktywnosc... mało tego wydaje mi sie iz było to nawet celowe z jego strony by stworzyć właśnie "nowy rodzaj testu" - test sprzetu interaktywny. Jesli sie mylę to sprostuj  mnie proszę @Kraft

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ma mi zagrac muzyk na instrumencie w moim pokoju i porownywac wówczas?

Tak byłoby najlepiej, i piszę to całkiem serio😎. W jednym z nadliczbowych pokoi mojego lokum "mieszkał" przez kilka lat kontrabas pewnego basisty, który czasami tam na nim ćwiczył, powiem nieskromnie że sam też próbowałem, tak więc jestem całkiem dobrze zorientowany jak ten instrument brzmi i szybko wyłapuję "czarowanie" w odtwarzanym elektronicznie dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Może dlatego, że słuchałeś z LP. Z którego roku jest Twoja edycja?

To jest edycja z 85 r. Ale nie rok i kompresja, jak pisałem w innych tematach to najczęściej występuje w kolumnach dwudrożnych czy też 2.1/2 . To wszystko jest powiązane z SPL poszczególnych instrumentów co dla kolumn dwudrożnych jest nie możliwe do przeskoczenia nawet z tych wyższych półek.   Jest taka ewentualność jak mamy słaby wzmacniacz / brak możliwości ustawień zerowych/. Do tego jak nałoży się zła akustyka pomieszczenia powstaje kaszana:15_yum:. Spróbuj zmienić miejsce kolumn.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zauważyć, że na "tych kolumnach" to słuchamy jednak "muzyki" i warto wymienić się uwagami, czy dane brzmienie wynika z dokonanego wyboru kolumn , czy też jednak ze sposobu realizacji...

poza tym @Kraft jest mistrzem budowania napięcia, a my tylko skromnie staramy się mistrzowi dostarczać kolejnych dawek suspensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...