Skocz do zawartości

Impuls Audio Lagune - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Dzisiaj odsłuchiwane były:

1. Yello "Touch Yello" - bardzo dobrze. Intrygująca stereofonia, ładne wokale, wspaniały, dostarczający mnóstwo zabawy bas. Bas gdy trzeba wręcz tektoniczny, ale nie nazwałbym go jeszcze dudniącym. Ostatni na płycie "Takla Makan", to mój utwór do testowania kreacji przestrzeni. Lagune zaliczyły go bez problemu. Przestrzeń nie była wprawdzie tak spektakularna, jak z 706 Bowersa, gdzie mój pokój po prostu zniknął, zostawiając mnie sam na sam z muzyką, ale też była niezła. Namacalność dźwięków sprawiła, że można było odpłynąć. 

PS zaskakująco dobry jest bas z tych kolumn. Jednak klasowy przetwornik - nawet niewielki, relatywnie duża obudowa i umiejętne strojenie potrafią zdziałać cuda.

2. Leonard Cohen "Popular Problems" - rewelacja!. Już po pierwszym takcie wiedziałem, że będzie dobrze. I było. "Almost Like The Blues" - piękny wokal, piękne chórki, piękny bas, piękny fortepian (chyba o niczym nie zapomniałem). W innych utworach zresztą podobnie. W "Nevermind" rewelacyjny bas i arabskie zaśpiewki.

PS dla osób wrażliwych na ten element nadmienię, że sybilanty są. Niedokuczliwe, ale są.

Do tego przesłuchałem trochę muzyki poważnej.  Jedne nagrania lepiej, inne gorzej, ale ogólnie nieźle. Raczej kolumny do utworów kameralnych niż symfonicznych. Bardzo ładne głosy solistów i chóry.

Kolejny udany dzień.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Przestrzeń nie była wprawdzie tak spektakularna, jak z 706 Bowersa, gdzie mój pokój po prostu zniknął, zostawiając mnie sam na sam z muzyką, ale też była niezła. Namacalność dźwięków sprawiła, że można było odpłynąć.

 

To co piszesz o Bowersach 706S2...miód na moje uszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MariuszZ napisał:

We wrześniu wydali płytę "Point". Zachęcam jak ktoś lubi elektro pop. Dieter Meier jak na 75-cio latka daje czadu 😉 Na Tidalu nawet dobra jakość. Może się nada do testów. 

Dzięki Mariusz. Płyta odsłuchana. Spora dawka pozytywnej energii. Co do jej brzmienia na Lagune, to mogę tylko przepisać zachwyty, które wyraziłem po odsłuchu "Touch Yello".

Bardzo jestem ciekaw, jak wygląda wykres pasma przenoszenia tych kolumn. Szczególnie, jak zostało przeprowadzone strojenie w zakresie basu. Niestety, pewnie się tego nigdy nie dowiem.

Jutro kolumny oddaję. Oj, będzie ciężkie rozstanie:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kraft napisał:

Bardzo jestem ciekaw, jak wygląda wykres pasma przenoszenia tych kolumn

Napiszę, że od kiedy zapodałem z płyty testowej sygnał do testu słyszalności tonów w Hz i wymiękłem przy 14 kHz, a małżonka przy 15 kHz to jakoś przez to patrzę mniej wymagająco na parametry. Bas słyszę nawet 30 Hz z moich kolumn ale dużo pewnie z tą słyszalnością zależy od samego nagrania utworu. Są takie, że przytłacza pomruk, a są jak z tekturowego pudełka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2020 o 16:14, Marcos napisał:

A to propozycja dla sprawdzenia możliwości systemu w dziedzinie rozdzielczości i transparentności: Nick Cave "Babe, I'm on fire", gęsto, to też może być test własnej wytrzymałości, dla mnie czysty masochizm.

No to tak. Głos i chór całkiem namacalnie i "wyraźne". Reszta instrumentów rozdzielczo, nie ma problemu z rozróżnieniem, co akurat gra. Tylko instrumenty skupione na wąskiej przestrzeni między kolumnami i bez głębi. No i brzmienie tych wszystkich przesterowanych gitar dość nieprzyjemne. Ale dałem radę przesłuchać cały kawałek;)

Dnia 12.09.2020 o 15:35, Kubakk napisał:

@Kraft jakbyś dał radę posłuchaj tej piosenki i daj znać jak scena , wokal , gitara , basik - Billy Raffoul - Acoustic (na spotify jest dosyć dobra realizacja)

Realizacja faktycznie dobra. Nawet na moich monitorkach biurkowych wokal był świetny, a bas potężny. Na Lagunach wokal bardzo namacalny, ale powiększony jak przez lupę. Przez to nie da się uwierzyć, że wokalista śpiewa u nas w pokoju. Ten stopo-bas bardzo fajny. Chyba można go wykorzystać do szukania rezonansów pomieszczenia, bo niektóre uderzenia były u mnie trochę silniejsze, a inne trochę słabsze od reszty. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kraft napisał:

No i brzmienie tych wszystkich przesterowanych gitar dość nieprzyjemne.

W tym względzie bardzo dużo do powiedzenia ma elektronika ;) Ale zapewne też przyzwyczajenie do słuchania tego typu, jak wielu by określiło - "jazgotu" :)  (przesłuchałem, żeby nie było). No właśnie, tego typu kawałki, są moim zdaniem w stanie więcej powiedzieć o jakości prezentacji, niż np drugi z wymienionych, który praktycznie na wszystkim będzie "słuchalny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2020 o 08:43, Kraft napisał:

Impulsy tak dobrze brzmią, że zainteresowałem się bliżej producentem zainstalowanych w nich przetworników. Robi je indonezyjska firma Sinar Baja Electric. SB Acoustics to jej marka własna - owoc współpracy z duńskimi weteranami głośnikowymi z Danesian Audio. Sinar Baja to firma z 40-letnim doświadczeniem w produkcji głośników, a obecnie prawdziwy potentat w tej branży. Mają kilka fabryk produkujących różne części głośnikowe i konfekcjonujących całe głośniki. Skala produkcji poraża:

3 miliony membran, nakładek i zawieszeń
1,5 miliona napędów
4000 metalu do produkcji napędów (mają dwie stalownie)
100 ton plastiku 
60 000 zmontowanych głośników

I teraz najlepsze. To jest produkcja MIESIĘCZNA!

Sinar Baja są dostawcą podzespołów i gotowych głośników dla wielu znanych firm. Dla jaki to tajemnica, ale znalazłem jakieś dane sprzed lat, że produkowali np. dla Revela, Wilsona i Boston Acoustics. Tak się zastanawiam, w ilu kolumnach, które posiadamy w domach są części zrobione przez Sinar Baja?

71.jpg.c829e13dd56e927023a2fecddcf4fcbe.jpg

86.jpg.af27440c796e9987e9fac25560345894.jpg65.jpg.f77a4be4b93f80735803da2f008090fd.jpg69.jpg.5606ac839d6e0fe8424f5e8f54a00d9d.jpg

PS no i nie obyło się bez pokazania fabryki;)

 

Wysysk!

Skandaliczne warunki pracy i dzieci pracujące.

Nie wspieraj tego! :P

 

 

11 godzin temu, Stream napisał:

Kraft, słuchałeś na Lagunach trochę ostrzejszego rocka? Jak to brzmi?

A mocniejszej elekroniki? Chodzi mi o to jak jest z głębia basu w tych kolumnach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Stream napisał:

Kraft, słuchałeś na Lagunach trochę ostrzejszego rocka? Jak to brzmi?

Nie słuchałem. To nie ma sensu, bo nie słucham takiej muzyki na co dzień. I tak nie wiedziałbym, czy to, co prezentują Lagune, to "To", czy nie "To". 

 

52 minuty temu, S4Home napisał:

A mocniejszej elekroniki? Chodzi mi o to jak jest z głębia basu w tych kolumnach?

Na Yello było znakomicie. Bas schodzi nisko i potrafi ładnie zawibrować. Nie przesunie jednak kanapy. Na Trance nie sprawdzałem, ale zgaduję, że dla miłośników takich brzmień będzie za spokojnie. Ale żaden trancowiec nawet nie spojrzy na podłogówki z jednym niewielkim wooferem. To nie ten target.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...