Skocz do zawartości

Impuls Audio Lagune - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Pamiętam, jak kiedyś zabłądziłem do sklepu firmowego Radmor, a tam śmieszne podłogówki LS30 z jeszcze bardziej śmieszną żółtą osiemnastką (średnica membrany) .... w porównaniu z wszechobecnymi wszędzie Altusami i Miltonami, to nie miało prawa zagrać ... i tu, można się było lekko zdziwić .. bo zagrało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakie teraz kolumny spoglądasz na test? bariera 10k już pękła. Przy takich kwotach często sam sie zastanawiam czy warto jeszcze wyżej?, bo klocki tego pułapu potrafią już zagrać świetnie i bardzo zadowalająco. Teraz każdy kolejny progres będzie już okupiony podwójną ceną. Wracam do własnego testu kolumn Sonus Faber Venere S gdzie i 20k jest za mało, to były najdroższe prze zemnie odsłuchiwane wnikliwie kolumny.  Dla mnie dźwiękowo były przewartościowane cenowo, ale podejrzewam, że ten wygląd podbijał mocno cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam odpowiedzi na pytanie, ile trzeba wydać, by być zadowolonym;). Teraz chyba się trochę cofnę. Jest kilka ciekawych konstrukcji poniżej dyszki, które od dłuższego czasu chodzą mi po głowie. Jest też plan przetestowania, czegoś jeszcze droższego, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ostatnio daję się trochę nieść nurtowi, więc sam nie wiem dokładnie, co będzie. Wydaje się jednak, że okolice 10 000 zł, to dla (małych) podłogówek już bardzo ciekawy rejon, gdzie można liczyć niemal na kompletny zestaw zalet. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofniecie się w cenach o 10-20% w przypadku audio wcale nie musi oznaczać spadku do niższej ligi. I tak trudno dociec skąd się takie, a nie inne ceny tych sprzętów biorą;). Na koniec w planach jest jeszcze konstrukcja z 20k zł. Mam nadzieję, że jej przesłuchanie odpowie mi na kilka ważnych pytań i ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel_luk1 napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć jaką masz obecnie elektronikę, wzmak, źródło?

O elektronice tu nie rozmawiamy. No chyba, że ktoś ma jakąś konkretną uwagę dotyczącą współpracy testowanych kolumn np. ze wzmacniaczami. Jak w moim teście Fyne chłopaki rozgadali się o wzmacniaczach, to do dzisiaj nie mogą skończyć;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

 Na koniec w planach jest jeszcze konstrukcja z 20k zł. Mam nadzieję, że jej przesłuchanie odpowie mi na kilka ważnych pytań i ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Jeśli naprawdę chcesz zrealizować to zamierzenie to gorąco polecam ELAC Vela FS 407, nie ukrywam że jest to jeden z moich targetów i zależy mi na każdej (nie sponsorowanej) opinii, również Twojej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz w opisie że to monitory, bo Ja je znam pod nazwą kolumny do stereo, chyba coś opuściłeś z wcześniejszych dyskusji:D

Był juz taki jeden forumowicz który stowrzył własną historię monitorów.

Podaję jeszcze raz link o historii monitorów i  nazwa;

https://en.wikipedia.org/wiki/Monitor_Audio

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karol64208 napisał:

czy masz w opisie że to monitory, bo Ja je znam pod nazwą kolumny do stereo, chyba coś opuściłeś z wcześniejszych dyskusji:D

Karol, trójdrożnych monitorów jest na pęczki. 

preview.jpg.275c32fbdc2f0e749c0b8c7762a4ac04.jpg

Już się nie denerwuj. Mam w planach także 3-drożne. Może nawet nie jedne.

PS koniec OT o "monitorach"!

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos napisał:

Jeśli naprawdę chcesz zrealizować to zamierzenie to gorąco polecam ELAC Vela FS 407, nie ukrywam że jest to jeden z moich targetów i zależy mi na każdej (nie sponsorowanej) opinii, również Twojej.

Niestety Vela nie biorę pod uwagę. Słuchałem już czterech modeli kolumn ze wstęgą lub AMT i wystarczy. Doceniam zalety, ale bardziej się skłaniam ku prezentacji, którą tworzą klasyczne kopułki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://blueaudio.pl/spendor-sp100r2-p-250.html

Cytat

Spendor SP100R 2 

Najnowsza wersja uznawanego za jeden z najlepszych głośników na świecie, referencyjnego monitora firmy Spendor. Ta absolutnie bezkompromisowa konstrukcja, przeznaczona do dużych pomieszczeń, cechuje się idealnie neutralnym brzmieniem, co w połączeniu z perfekcyjną sceną stereofoniczną oraz możliwością oddania ogromnych skoków dynamiki, daje słuchaczowi możliwość obcowania z niemalże namacalnym, żywym dźwiękiem o ogromnym rozmachu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...