Skocz do zawartości

Impuls Audio Lagune - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

31 minut temu, Kraft napisał:

Dzięki @pawel_luk1. Jak będzie możliwość, to postaram się z nimi zapoznać.

Mi też się bardzo podobają głośniki SB Acoustics z serii Satori.
Nie jest to do końca neutralne granie - tweetery grają dość miękko i satynowo, woofery nie są wzorcem w twardości basu, ale słucha się ich z przyjemnością.
One grają tak jak napisałeś - "lekko i radośnie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ale mi słucha się na nich najprzyjemniej. Grają lekko, radośnie, choć niskiego zejścia basu też im przecież nie brakuje.

Jarek! To wystarczający powód by poważnie pomyśleć o ich zakupie 😉

Zawsze będą jakieś kompromisy. No chyba, że budżet to nie jest żadna granica. 

Jeżeli mają ograniczenia to kombinuj w drugą stronę. Jak je ominąć nie wydając na inne paczki. 

Parę nowych ustrojów, może przemeblowanie, jakieś nowe ustawienia DSP czy coś... Broń Boże nie przewody czy jakieś inne wzmaki, źródła, zasilacze. Nie tędy droga dla Ciebie 😉

Jeżeli poczułeś trochę magii z tych paczek to warto wokół nich budować system tak jak umiesz i uważasz. Nie da się odwrotnie chyba. Znaczy do końca życia szukać paczek do tego co masz. 

Trzymam kciuki i cicho liczę na więcej testów mimo moich wywodów 😂

👍

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Trzymam kciuki i cicho liczę na więcej testów mimo moich wywodów

 

Spoko. jak się uda, to będą kolejne testy. Nie podpalam się. Dobrze mieć jednak "z góry upatrzoną pozycję", jeśli kolejni aplikanci nie okażą się lepsi. 

6 minut temu, MariuszZ napisał:

jakieś nowe ustawienia DSP czy coś...

Nie sprawdzałem ich z DSP. Na moje ucho nie potrzebują go, ale może rzeczywiście jeszcze pokombinuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Napisano (edytowany)

Trafiłem na ciekawostkę. SB Acoustics Satori MW16p, znany z Lagune, a także z tańszych modeli YB Audio, stosują także Duńczycy z Devone Audio. Znajdziemy go w roli średniotonowca w ich flagowym modelu Grande. Na górze Grande też gra Satori, nawet z tej samej serii co w Lagune, ale z inną, bo berylową membraną (choć jest też wersja Grande z Illuminatorem, tańsza od tej z Satori, więc wychodzi na to, że Duńczycy uważają tweeter SB za lepszy od Scan-Speaka). Devone wycenia model z berylem na ok. 80 000 zł. Zawsze miło, jak przetworniki stosowane w bardzo drogich kolumnach można też spotkać pod strzechami;)

51522920_grande-beryllium-front(1).thumb.jpg.9cf3684098ec8bbab36b228bac61cb37.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Zawsze miło, jak przetworniki stosowane w bardzo drogich kolumnach można też spotkać pod strzechami;)

 

Niby fajnie, ale to śmieszne. Swoją drogą, ciekawe, które kolumny mają najlepszy, najwyższy procentowo wkład cenowy, jeśli chodzi o przetworniki. Pewnie jakieś na zamówienie.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Czy śmiesznie? Moim zdaniem pokazuje to pewne limity technologiczne w których się poruszamy. 

Chodziło mi o to, że w kolumnach, które odpowiednio dużo kosztują, ten przelicznik powinien jakoś sensownie wyglądać, a nie - koszt kolumn 100 000zł, w tym przetworniki, powiedzmy 1000zł, czy 2000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To nie takie proste. Jedni konstruktorzy inwestują w dobre przetworniki. Inni w zaawansowaną akustycznie obudowę, A kolejni upatrują swojej szansy w ponadstandardowej jakości zwrotnicy. Można też wydać kasę na pomiary czy liczne odsłuchy, by wszystko jak najlepiej ze sobą zgrać. Wiele dróg prowadzi do celu. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie sam wkład gra. Rozumiem „podniecenie” wkładem ale jak już nieraz udowodniono na gotowych konstrukcjach to nie wszystko.

W kolumny gra całość. Obudowa, wygłuszenie, układ, zestrojenie. Dla przykładu w PMC czy Wilson audio nie siedza topy. A to jednak kolumny które mi osobiście bardzo pasują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dedal75 napisał:

O czym tu gadamy , takie graty to może i bym kupił dla szpanu jak tygodniówka moja by wynosiła 80tys 😉. Niestety mam 70 więc nie kupię bo do 1go nie starczy. Pzdr

Kasa za kolumny nie zawsze musi się przekładać na zadowolenie .Pewien pan miał kolumny tej firmy Davone co prawda z dużo niższego pułapu cenowego ,bo kosztowały nowe 20tys zł za parę.Gdy posłuchał u pana Rafała Radziszewskiego w Piotrkowie Trybunalskim kolumn Brooklyn (jego pomysłu i produkcji) za 4500zł wraz ze stendami ,by tak oczarowany że Davone od razu poszły na handel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

A no to jest nawet częsty przypadek. Raz że cena nie generuje jakości a dwa że nasz prywatny odbiór może być zgoła odmienny od tego jak producent wycenił dany produkt. 

Spróbujcie czasem nie znając realnie wartości produktu wycenić go tylko po odsłuchu. Kosmos!

W przypadku źródeł, DAC-ów, wzmacniaczy i kabli zgodzę się;). jednak z moich ostatnich doświadczeń wynika, że w przypadku kolumn kasa niestety gra. Rysuje się wyraźny podział na klasy cenowe i odpowiadający im poziom dźwięku. Kolumny za 3000 zł graja tak, jak inne za 3000 zł. Te za 6000, jak inne za 6000 itd. Jedynie coś można ugrać kupując monitor zamiast podłogówki. Monitor gra jak podłogówka o klasę (lub nawet dwie) od niego droższa.

Oczywiście tak z grubsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...