Skocz do zawartości

Jakie kolumny pod onkyo 875


Yakar

Recommended Posts

Witam. Od dobrych kilku lat jestem posiadaczem onkyo 875 z ktorego jestem bardzo zadowolony. Kolumny na ktorych smiga to BOSTON ACOUSTICS CS 226 na froncie i z tej samej linii centralny i tyły. Sub to paradigm ps1200

Mysle ze nadszedl czas na zmiane. Raczej pozostane z moim onkyo a wymienie fronty i centralny i tyly. Zastanawiam sie co wybrac - kusza mnie bardzo kolumny dali ( ikon6, suite 2.8 ), ewentualnie z troche grubszej rury opticon8. Gdzies pare razy slyszalem jak graja dali i podobala mi sie selektywnosc i wyrazistosc dzwiekow. Na codzien amplitunera uzywam do ogladania tv ( nie posiadam blueray itp, podpiete tylko do porzadnego dekodera sat ) czyli filmy itp ale rowniez lubie ostro posluchac muzyki ( glownie trance, house, ale inna tez leci ).

mam pytanie do forumowiczow - co polecacie pod tego ampka?  Pomieszczenie ma ok 24m2
pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim napisz jakie są Twoje preferencje brzmieniowe oraz jaki zakładasz budżet, ponieważ rozrzut jest bardzo duży. Dali Opticon 8 to potężne kolumny potrzebujące dużej przestrzeni, w dodatku obecny amplituner sobie z nimi nie poradzi. Czekam na więcej informacji i spróbujemy coś pomóc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli Twoj Onkyo jest sprawny to go zostaw. Bo dźwiękowo to super urządzenie.

Na cokolwiek wymienisz po tych Bostonach będzie znacznie lepiej.

Opticon 8 może być za duże do Twoich 24 metrów. Ale 6 tki już tak. Jeśli lubisz dokładne brzmienie to jest to dobry krok.

Dobrymi produktami będa także Fyne F 502 czy też mniejszy F501 oraz kolumny Opera.

Skąd jesteś? możesz do nas podjechać na test? Odsłuch?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Lubie dokladne, szczegolowe brzmienie i raczej mocne energiczne ( chociaz ciezko jest mi to okreslic poniewaz raczej nie jestem ekspertem I do komca tez nie wiem o czym mowa😱 ). Wroce do moich doswiadczen z dali ( byly to concept6 i z tej serii centralny i tyly ) - bardzo podobala mi sie szczegolowosc dzwieku.

Wlasnie mialem tez rzucic pytanie odnosnie ampka, jest to sprzet leciwy ale bardzo dobrej klasy, wiec chyba nie ma cisnienia zeby go wymieniac?
Budzet to jakies 3tys na fronty i potem pare zlotych na cetral i tyly.

moj sub paradigm ps1200 ma walnieta membrane w glosniku ( probowalem kupic sam glosnik ale bez sukcesu, czekam na zestaw naprawczy z Australii - sam pierscien zeby przykleic do membrany. Nie mam pojecia jak to bedzie dzialac ale dam szanse a jak nie wypali to bede wymienial suba ). Tak przy okazji co sadzicie o subie? Do muzyki raczej kiepski ale dobre recenzje dla kina.

wracajac do tematu to mam okazje kupic ikon6 za okolo 2200zl - recenzje mowia ze w swojej cenie sa jednymi z najlepszych.

widzialem tez te z nowej serii oberton lub zensor ( nigdy nie sluchalem zadnych z nich ), jednak zastanawia mnie np ze nie maja bi-ampa.

Mieszkam w uk i raczej nie da rady podjechac do Was na odsluch ( chociaz bardzo chetnie bym to zrobil ). Tutaj raczej tez kiepsko z wizyta w salonie na odsluch poniewaz nie mieszkam w londynie tylko mniejsza miejscowosc.

Dodam tylko ze raczej preferowalbym uzywki na fronty, nie nowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku zostawiłbym Onkyo i zająłbym się kolumnami. Jeśli cenisz sobie dynamiczne i szczegółowe brzmienie to dobrym rozwiązaniem byłyby STX Electrino 250, dzięki którym uzyskasz dynamiczne brzmienie z dobrą podstawą basową. Jeśli chciałbyś uzyskać jeszcze większą detaliczność to polecam zwrócić uwagę na Klipsch R620f, które odwdzięczą się krystalicznie czystymi wysokimi tonami i mocnym dołem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem ze te klipsche beda lepszym wyborem niz ikon6? ( sorry ale jakos ciagle mi te Dali w glowie siedza...)
Widzialem na ceneo masz je u siebie, skrobnij mi jakas wycene i jako opcje wycen dobry centralny i tyly. Wszystko pod to onkyo 875.

Moze jeszcze jakies inne propozycje?

Mieszkam w uk ale to nie problem zeby kupic w pl, moge zamowic kuriera zeby odebral albo z pewnoscia wy mozecie to tez ogarnac.

wroce jeszcze do tego suba paradigm ps1200. Dzisiaj mi akurat przyszedl ten pierscien do przyklejenia jako zestaw naprawczy. Jakies porady czy to ma w ogole sens? Czy warto trzymac tego suba czy moze cos podmienic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będą! Zdecydowanie nie będą. Ikon 6 MK II to klasa RP 260 a nie słabych 620! To nie to samo mimo że liczba podobna.

Jeśli lubisz detaliczne brzmienie to obstawiam Ikon 6 które masz w dobrej cenie. A Z nowych wspomniane Opticony albo taniej Bronze 500 od Monitor audio.

13 godzin temu, Yakar napisał:

wroce jeszcze do tego suba paradigm ps1200. Dzisiaj mi akurat przyszedl ten pierscien do przyklejenia jako zestaw naprawczy. Jakies porady czy to ma w ogole sens? Czy warto trzymac tego suba czy moze cos podmienic?

cieżko stwierdzić co teraz z nim jest. Ale no ja bym wymienił. Albo suba albo membranę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pare tygodni minelo i udalo mi sie skompletowac zestaw - ikon 6 mk1, ikon vokal 2, ikon 2 na tyl. Suba odpalilem ( swoja droga okazalo sie ze to jest model ps-1000 a nie 1200 jak myslalem ). Fronty podpiete kablami QED Reference XT25 BI-WIRE. Calosc smiga calkiem przyjemnie ale tylko z subem. Bez suba dali ikon 6 calkowicie mi nie odpowiadaja, za malo basu. Ale z subem jest super, i ten czysty detaliczny dzwiek👌👍

Jednak ostatnio cos mnie ciagnie w strone zmiany amplitunera na jakis nowszy model. Przygladam sie Marantz SR7013, ten piecyk ma moc i sporo bajerow. Koles ktory ma go na sprzedaz tez lecial na ikonach 6. Jednak slyszalem opinie ze marantz ma za gladki dzwiek i najlepiej dobrac jakies bardziej agresywne/dynamiczne kolumny.

moze jakies opinie, sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przesadzilem z tym ze nie ma basu, bas byl ale jednak nie tyle ile wedlug mnie powinno byc ( chociaz ekspertem nie jestem i ciezko o porownanie ).

kalibracji z mikrofonem nie robilem. Poustawialem manualnie - bez suba dalem caly zakres na fronty, centralny i tyly ( z subem jest ustawione Thx - 80hz ), tez podbilem bas na fronty - equalizer jednak byl wylaczony, fronty ustawilem rownolegle jak zalacaja, nie pod katem

42 minuty temu, S4Home napisał:

Ciekawe że pod 875 nie masz w nich basu :/ robiłes kalibrację?

Może właśnie zrobiła prawidłowo i obcięła Ci bas z kolumn?

Fajny amplituner ale zagra gorzej od 875.

 

hmmm... to jest bardzo cenna uwaga. Przekonuje mnie ze 875 to wciaz dobry sprzet.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...