Skocz do zawartości

haman\kardon HK 3490 problem z subwooferem


piccolo1975

Recommended Posts

Witam wszystkich. . Od niedawna jestem posiadaczem tego amplitunera stereo (nie do końca szczęśliwym). Problem tkwi w jakości dźwięku, jaki wydawany jest przez subwoofer aktywny (w moim przypadku jest to Koda SW 15A), jest on bardzo zniekształcony. Jak załącze piosenkę (każdą) to z subwoofera wydobywają się także wysokie tony, najgorsze jest jednak to, że są one bardzo zniekształcone, że nie da się tego słuchać. Sprawdzałem w instrukcji do HK 3490 i nic nie piszą o ustawieniach subwoofera w samym amplitunerze, także nie ma szans na funkcje odcięcia czy innej regulacji. Sygnał z amplitunera do subwoofera przekazywany jest kablem typu Y za jakieś 50zł. Dodam jeszcze, że wcześniej subwoofer podłączony był do amplitunera do kina domowego Yamaha i wszystko było w porządku. Do posiadaczy tego amplitunera mam prośbę, sprawdźcie proszę jak zachowuje się Wasz sprzęt przy podłączeniu subwoofera. W poniedziałek zadzwonię do serwisu i spróbuję się czegoś dowiedzieć. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście że jest, ale regulacja nic nie daje, co prawda jest jakaś różnica, ale tylko wtedy jak pokrętło odcięcia jest ustawione w pozycji max, dźwięk przypomina wówczas brzmienie bardziej zwykłej kolumny niż subwoofera, przy czym jest również zniekształcony, ale mniej. Wczoraj podłączyłem subwoofer kablem głośnikowym z gniazda amplitunera do wejścia speaker level input (według instrukcji od subwoofera) i dźwięk jest niemal identyczny, choć wydaje się bardziej czysty. Tak się zastanawiam czy są w ogóle (czy powinny być) jakieś filtry w amplitunerze do przesyłania niskich częstotliwości, być może te wejście jest zrobione tylko dla tego, by pozyskać sobie klientów i nic poza tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem. Kolega Waldek mnie uświadomił i dzięki mu za to. Sygnał, który wychodzi z amplitunera stereo HK 3490 jest High- Level (wysokopoziomowy-pełna częstotliwość)), a nie jak to się ma w przypadku amlitunera KD, gdzie sygnał jest Low-Level (niskopoziomowy). Jeśli regulacja samego subwoofera nie pomaga, to jak można poprawić jakość dźwięku, czy dałoby radę zastosować dodatkowy filtr, a jeśli tak to jaki? Znalazłem coś takiego:
http://eltronix.pl/products/8574
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...