Skocz do zawartości

Kino domowe salon ok 25m2


comerfus

Recommended Posts

Witam, poszukuje kina domowego do salonu ok 25m2, salon w kwadracie, wejscie do kuchni z boku szerokosci ok 3m i na korytarz 1m interesuja mnie 2 zestawy:

1)Denon AVR-X1600H + Wilson Raptor 7 + 1 + Vocal

2)Yamaha RX-V685 + Wilson Raptor 7 + 1 + Vocal

 

I stoję przed wyborem, poczytałem o DTS:X i mam dylemat, denon obsługuje virtual i neutral a Yamaha tylko neutral, który ampli wedlug was byłby lepszy? Moze jakis inny zestaw kolum do tego? Sub dokupie z czasem ze względu na brak kasy

 

Kabel to melodika gunmetal edition mdc2400G

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy, duzo filmów oglądam, także źródłem DTS bedzie płyta z filmem, ale lubie tez poscic muzykę aby poddać się chwili relaksu po całym dniu, posiadam soundbar jbl bar 5.1 ale nie spełnia to mojego wymagania, zastanawiam się czy jest sens się tym przejmować, brakiem virtual, ważne żeby ampli byl w miarę przyszłościowy, tak samo jak kolumny czy będą one dawać rade przy odtworzeniu dźwięków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie wiem co odpowiedzieć :) Może tak , po soundbarze wszystko będzie lepiej i jest to pewnik. Co do słuchania muzyki wg. mnie będzie kiepsko , obojętnie czy sygnał pójdzie przez amp. KD /  źródło zewnętrzne/, czy źródłem będzie sam amplituner . Na pocieszenie Ci powiem , że w flagowych modelach jest tak samo :)  Kolumny też do stereo średnie / słuchałem ich w takim układzie/, ale w kinie dadzą radę . Jest to moja subiektywna opinia , musisz sam posłuchać tych zestawów i wyciągnąć wnioski. Tym czy amplituner ma DTS virtual ,czy neutral ,czy oba, bym się nie przejmował , bo jak dla mnie jeden i drugi system jest niepotrzebnym nieporozumieniem i mam to w cholerę wyłączone :) Albo mamy rozbicie na kanały albo stereo , wiem , że wyszedłem na ortodoksa ale po co słuchać czegoś czego nie tak naprawdę nie ma :) Nie ma również amplitunerów przyszłościowych , to właśnie amplitunery kina najbardziej ewoluują . Co do wyboru to zdałbym się na branżę / @S4Home , @Q21  / , jest najbardziej w temacie nowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za konstruktywny komentarz, chętnie posłuchałbym dalej co masz do powiedzenia, wedlug ciebie jaki najlepszy byłby sprzęt do słuchania muzyki? Jako ze tematem kina zacząłem interesować się od wczoraj, cos tam poczytałem i z racji tego wybrałem te zestawy ale mam rozumieć że droga słuchania muzyki jest inna niż oglądania filmów, w sensie albo wybierzemy to albo to i nie ma żadnych kompromisów, moze masz jakiś zestaw pod to i to i mógłbyś mi coś polecić według ciebie, dziekuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli wybór miałby paść na Wilson Raptor to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby Denon, który ociepli charakter brzmienia i doda nieco basu. Yamaha zagra dynamiczniej i detaliczniej ale odchudzi brzmienie. Pamiętaj jedynie, że w kinie domowym dużą rolę odgrywa subwoofer i warto byłoby go dołożyć. Dobrym rozwiązaniem byłby Klipsch R12sw lub Tannoy TS 2.10

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch rozwiązań jednak ostawiam to na Yamaszce. To dużo lepszy model amplitunera.

Konkurent dla X2600

Raptory do kina są ok. Ale musisz kupić do nich suba. Taki Magnat 302a Ci wystarczy.

Ewentualnie można pomyśleć o zmianie kolumn na monitor Audio Monitor series. lub Melodika BL 40 MKIII albo Tannoy 7.4

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...