Skocz do zawartości

Głośnik zewnętrzny do komputera


myk

Recommended Posts

Cześć.

Jako osoba niezbyt obeznana w temacie, zadaję bardzo ogólne pytanie, nie oczekując nawet samych gotowych produktów, a parametrów, na które warto zwracać uwagę przy poszukiwaniach.

Zachwycona odsłuchem muzyki metalowej na JBL Charge 2+ kilka lat wstecz, wybróbowałam Charge 3 (niestety - stealth edition :/ o inne nówki już ciężko), pomimo ostrzeżeń, że górne rejestry wokalne brzmią śmiesznie i ogólnie... nie jest to już "stary" JBL Charge.

Niestety, nie jestem zachwycona stosunkiem jakość dźwięku/cena, więc ten model kompletnie do mnie nie przemawia (nieźle się sprawdza przy prostej muzyce elektronicznej czy hip-hopie), zwłaszcza, że interesuje mnie przede wszystkim słuchanie muzyki gitarowej, popisów wokalnych, jazzu, rzadziej elektronicznych eksperymentów - w tym niestety wspomniany model jest wybitnie "cienki".

Co moglibyście mi polecić w zamian (połączenie via Bluetooth nie jest dla mnie obligiem - wręcz preferuję zwyczajne kabelki), by gatunki, którymi jestem zainteresowana brzmiały soczyście - które parametry są tutaj istotne?
Serdeczne dzięki za odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli nie chciałabyś inwestować dużych pieniędzy to najlepszym rozwiązaniem byłby mały wzmacniacz Topping MX3, który posiada dużą funkcjonalność i na prawdę bardzo dobrej jakości dźwięk. Jeśli chciałabyś uzyskać przestrzenne brzmienie to polecam zwrócić uwagę na polskie Pylon Audio Pearl Monitor lub jeśli cenisz sobie cieplejszy charakter brzmienia to Heco Aurora 300, które zagrają dodatkowo mocniejszym basem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kolumn aktywnych kojarzę czysto teoretycznie, bez przykładów w sprzęcie konkretnych marek :) - poszukam więc.

Istotna dla mnie jest mobilność (głośnik do laptopa, którego często przenoszę) - ponieważ nie jestem typem "osiadłym", zakładam przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce (i to założenie JBL akurat spełniał, tylko ten okropny dźwięk..).

Na ten konkretny cel nie chciałabym przeznaczyć więcej niż 600zł, nie wiem, czy za taką kwotę jestem w stanie uzyskać pożądany produkt, dotarło do mnie, że podłączenie Mediona, posiadającego "dwa głośniki stereofoniczne o mocy 2 x 7 W oraz subwoofer o mocy 15W" - choć to dość "skautowskie" podejście, mogłoby mi łatwym sumptem pomóc osiągnąć przyjaźniejszy w brzmieniu - choć niekoniecznie profesjonalny dźwięk - niż od wspomnianego JBLa (zwłaszcza, że powinnam mieć to radio w innym mieszkaniu na stanie, hmm..)

Edytowano przez myk
Brak precyzji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tego Mediona podłącz go może się okazać że dźwięk ci podejdzie? Jeśli tak 600 zł w kiermance 😉 

Jeżeli jednak coś byłoby nie tak z dźwiękiem? 

Naciągając trochę budżet proponuję: mały wzmacniacz firmy SMSL + kolumny podstawkowe Mission 760 jestem pewny na 100% że ten zestaw zagra o niebo lepiej jak te wszystkie JBL i inne Mediony!! 

Co do mobilności ten wzmacniacz i kolumny nie mają gabarytów słonia 😋 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-smsl-sa-36a-pro-black-20w-aluminum-9465733357 

https://allegro.pl/oferta/brytyjskie-kolumny-mission-760i-warszawa-9619252722 

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, myk napisał:

Istotna dla mnie jest mobilność (głośnik do laptopa, którego często przenoszę) - ponieważ nie jestem typem "osiadłym", zakładam przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce (i to założenie JBL akurat spełniał, tylko ten okropny dźwięk..).

 

DENON NEW ENVAYA lub powyżej budżetu, ale zdecydowanie lepiej brzmiący HARMAN KARDON GO+PLAY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słyszałem tego Denona moim zdaniem "szału nie ma" jak większość tego typu konstrukcji. Lepiej zainwestować w coś tradycyjnego! 

Tyle że w przypadku koleżanki mobilność najważniejsza może się przekona 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...