Skocz do zawartości

Oryginał czy pirat płyty CD


Recommended Posts

Witam wszystkich, jakiś czas temu kupiłem na targu staroci płyty CD od Pana, który sprzedawał ich dosłownie hurtowe ilości. Płyty jak nowe mimo że z lat 1980-2000 więc początkowo byłem super zadowolony ale po czasie zacząłem się zastanawiać czy to na pewno oryginały. 

Od jednej osoby usłyszałem że płyty te nie mają książeczek więc na 100% są to piraty. Jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o płyty CD, idąc za wskazówkami z internetu sprawdziłem czy z tyłu płyty na nazwijmy to wewnętrznym pierścieniu są jakieś kody (przepraszam ale nie wiem jak to fachowo nazwać) i rzeczywiście na każdej płycie takie są.

Moje pytanie jest takie, czy brak książeczki to znak że płyta to na 100% pirat? Jeżeli nie to jak mogę stwierdzić co właściwie kupiłem? 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak książeczki? Jako spisu utworów, podziękowań artysty/zespołu za pomoc w stworzeniu płyty. BARDZO CIĘŻKO coś powiedzieć czy to są oryginały?

Kolor na krążku też bez problemu można zrobić!

Jakościowo jak? utwory przeskakują? Grają czysto? Powinno być bez żadnych zakłóceń!

CD-Audio, Audio-CD, CD-DA (ang. Compact Disc Digital Audio) – standard cyfrowego zapisu dźwięku na płycie kompaktowej wykorzystujący kodowanie PCM o częstotliwości próbkowania 44,1 kHz i rozdzielczości 16 bitów na próbkę. Jest to dobra jakość nagrania posłuchaj sam oceń! 

Opisy utworów z danej płyty znajdziesz w necie bez problemu wydrukujesz wsadzisz w (CASE-opakowanie płyty) i będziesz wiedział jakie masz piosenki!

W Biedronce płyty są nawet po 20zł ludziska kupują 😉 Też chyba z 10 mam i grają 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same płyty grają powiedział bym bardzo dobrze, nie ma mowy o żadnych zacięciach czy przeskakiwaniu. Spisy utworów też są, ta tylnej stronie opakowania. 

Niektóre płyty posiadają coś w rodzaju podziękowań/opisu kto przyczynił się do powstania płyty, jest to zapisane gdy rozłoży się papier, który robi też za okładkę (nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi). 

Myślisz że gdybym zabrał je do sklepu który zajmuje się płytami CD czy ogólnie Audio to byli by wstanie stwierdzić czy to oryginalne płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej Anc napisał:

(nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi). 

Akurat z krążkiem CD,DVD,BLU-RAY!! 

Miałem dużą styczność pracowałem 5 lat w firmie TECHNICOLOR pod Piasecznem (wpisz w google) 

To nie znaczy że jestem EKSPERTEM w tej materii 😎 powiedzmy coś wiem!!

Skoro grają czysto i mają jakieś opisy to ja bym się specjalnie nie zastanawiał nad ich ORYGINALNOŚCIĄ. Słuchaj muzyki i tyle 👍 

Jeżeli to nie tajemnica możesz napisać ile zapłaciłeś za sztukę? Nie wymagam 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...