Skocz do zawartości

Kino w wąskim pokoju - tylko filmy


UTUHENGAL

Recommended Posts

Jako nowy użytkownik na początek witam wszystkich stały bywalców forum.

Przechodząc od razu do sedna. Posiadam malutki pokoik ( ~ 4,5m x 2,5m ) ale można powiedzieć, że jest on moją jaskinią filmową w, której w wolnych chwilach zaszywam się przed światem i oddaję pasji oglądania filmów.Problemem jest dobre nagłośnienie takiego pomieszczenia. Do tej pory używałem do tego  wiekowego stereo (Yamaha AX-590 i kolumny Eltax Century) ale efekty tego były raczej średnie. Postanowiłem wymienić audio na nowoczesne i zapewniające jak najlepszą jakość dźwięku przy filmach. W kwestiach akustyki i sprzętu audio jestem zielony i  moja jedyna wiedza w tej kwestii pochodzi z wertowania tego szacownego forum i jemu podobnych. Jednak im więcej czytam tym bardziej staję się zagubiony i niezdecydowany.

Oto wyniki moich przemyśleń:
- postanowiłem kupić amplituner Onkyo TX-NR 696 i to jest chyba jedyna pewna rzecz ;) 
- rozumiem, że kwestia głośników tylnych jest nierozwiązywalna w mojej sytuacji, więc je odpuszczam i skupiam się na frontach
- potrzebuję głośników frontowych, głośnika centralnego i subwoofera
- na fronty i centralny mogę przeznaczyć do 6 tysięcy, subwoofer ewentualnie zakupię później - maks 2 tysiące
- rozumiem, że w mojej sytuacji (głośniki muszą stać blisko ściany i odległość między Tv a widzem jest niewielka 190 cm),  w rachubę wchodzą tylko kolumny podstawkowe

Co mi wpadło w oko :
- początkowo chciałem brać zestaw MONITOR AUDIO MONITOR 200-100-C150-MRW10 WHITE (ale bez kolumn tylnych) ale to chyba bez sensu
- teraz zaintrygowały mnie Audiovector QR1 ale to droga sprawa i nie wiem czy nie pogryzą się z Onkyo 696
- kwestia głośnika centralnego, to już nie wiem ale budżet może zostać nadszarpnięty przez QR1 więc chyba coś w przedziale 1000-1500 zl
- późniejszy subwoofer to chyba coś z Klipschów z przednim bassreflexem

To by było na tyle. Liczę, że ktoś z forumowiczów pomoże i coś doradzi. A w szczególności, że podtrzyma mnie na duchu, że dobre filmowe audio w takim pokoiku ma jakiś sens (bo już zwątpiłem i nawet chciałem kupować jakieś komputerowe Logitechy Z906 czy jakoś tak).

Pozdrawiam
a na koniec szkic pokoju :

1758165192_Pokoj2.thumb.jpg.197266126c8910f7a46c70fcc6db7e95.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Na fronty w grę wchodzą jedynie kolumny podstawkowe i tutaj bardzo dobrym wyborem byłyby wspomniane Audiovector QR1, które zagrają napowietrzonym brzmieniem ze świetną prezentacją sceny dźwiękowej oraz bardzo dobrą szczegółowością. Aby brzmienie było jak najbardziej spójne polecałbym do kompletu głośnik centralny Audiovector QR C. 
Alternatywą dla Audiovectora mogą być Focal Aria 906 + CC900. Brzmienie z mocniejszą podstawą basową i nieco łagodniejszą górą pasma. Środek będzie bliższy, a scena dźwiękowa głębsza. 
Tylne głośniki możesz umiejscowić za kanapą natomiast jeśli chodzi o subwoofer to w takim pomieszczeniu polecałbym SVS SB1000 jeśli mielibyśmy postawić na najwyższą jakość lub Fyne Audio F3.8. SVS będzie bez dwóch zdań szybszy natomiast Fyne Audio zapewni więcej mięsa. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tyły stawiasz koło kanapy.

A co do do systemu to polecam budować go na kolumnach Audiovector QR1 lub mocniejszych jaśniejszych Monitor Audio Silver 100. Tu masz świetne modele FX na tył. Lub ELAC z modelami Carina BS243.4 jesli lubisz dokładniejsze a nie jaśniejsze granie.

Co do suba to REL 1003 w takim pomieszczeniu zapewni Ci wystarczający poziom ciśnienia i jakości.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny oraz wypozyczenie sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...