Skocz do zawartości

Cokoły do kolumn podłogowych


Recommended Posts

Witam Wszystkich

Rozglądam się za czymś jak w tytule. O ile wszekiej maści standów do małych monitorów jest pełno na rynku, to o coś a'la nóżki/cokoły do podłogowek już jest ciężko. Chodzi mi o coś podobnego jak na załączonych zdjęciach. Nie jestem audiofilem. Posiadam Monitor Audio MR6 i o ile dzwiękowo nie mam zastrzeżeń do tych kolumn, to myśle o czymś co podniesie walory wizualne kolumn. Same kolce nie spełniają moich oczekiwań. Dodam, że nie chodzi mi o granitowe podstawki. Dziekuję bardzo za wszelkie pomysły.

cokół.jpg

cokół1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Takie coś znalazłem są jeszcze inne u tego sprzedawcy. Bardziej wyrafinowany kształt to chyba lepiej samemu zrobić np z płyty stalowej i dokupić kolce! Ewentualnie kupić TREP na schody dębowy,jesionowy i wyciąć coś oryginalnego

https://allegro.pl/oferta/standy-podstawy-pod-kolumny-podlogowe-black-kurier-8940505324 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Dziękuję za pomysł. To jednak jeszcze nie to. Trochę to za... zwykłe?

Co do robienia czegoś samemu, to chyba nie najlepszy pomysł. No, chyba że się okaże, że faktycznie nikt tego nie oferuje, to może zaprojektuję i zaczne sprzedawać 😜

Sam znalazlem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/aluminiowe-kolce-glosnikowe-9192546654?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio,+satelitarny+oraz+słuchawki&gclid=CjwKCAjwnef6BRAgEiwAgv8mQaG6YwW2JG_jmPnRZ_funIdqvU63j5iukW2XxT0Vacu4OeB_wfzZ2RoCyk4QAvD_BwE

ale to też nie to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że każdy towar ma swojego kupca! Kwestia marketingu itp. 

Skoro AUDIOFILE kupują kable audio za 200.000 tyś to i tego typu dodatki zapewne ktoś kupi. Kwestia dogadania się z salonami audio, internet, znajomi jest wiele mozliwosci!!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Andrew Piotrowski napisał:

No, trochę za bardzo się to świeci, ale już idziemy w dobrą stronę 😜

Swoją drogą ciekawe, czy tylko mi przyszło do głowy "odnudzić" wygląd swoich kolumn i stąd brak tego typu produktów, czy może byłby na to rynek? 

Połysk mocny co by nie było. Podejrzewam że nie tylko tobie natomiast więcej osób zamiast "odnudzenia" celuje poprostu w zmianę kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pomysł własny, ale wycięcie nierdzewki na laserze musiałem zlecić firmie.

Myślałęm też o plexi, ale bałem się, że nie utrzyma ciężaru.

Co sądzicie o kolorystyce? Kupiłem czarny spray, ale się trochę waham.

Z dywanem kiepsko, bo podłogówka. W całym domu mamy jeden malutki pod stolikiem kawowym. Poza tym mój mały ma alergie na roztocza, więc tym bardziej.

IMG_20201110_163957.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce z podkładkami -65zł

Podstawka ze stali nierdzewnej szczotkowanej -wycięcie 138zł, ale trzeba doliczyć 45zł za rysunek i projekt CAD (na szczęście ten koszt ominąłem rysując samemu)

Farba w sprayu (lepsze byłoby malowanie proszkowe, ale jest droższe) -20zł

Czyli stan, jak na zdjęciu to nieco ponad 200zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że podoba się nawet mojej Pani. A nie jest to częste zjawisko 😜

Poza tym, wydaje mi się, że trochę lepiej to słychać teraz. Może to złudzenie, a może faktycznie lepiej, gdy kolumny nie stoją bezpośrednio na podłodze 😄

 

Edytowano przez Andrew Piotrowski
Bład
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...